Talmácsi a 13. helyről rajtol Barcelonában

Talmácsi Gábor a 13. helyről indul a 125 kcm-es géposztályban a gyorsaságimotoros-világbajnokság hetedik futamán, a vasárnapi Katalán Nagydíjon. A másik magyar, Tóth Imre 32-edikként rajtolhat Barcelonában.

Tiszta, száraz időben került megrendezésre a Katalán GP 125-ös kategóriájának mindent eldöntő 2. időmérője, pénteken ugyanis nedves pályán tudtak csak motorozni a versenyzők.

A reggeli szabadedzésen is remek körülmények között tesztelhettek a pilóták, ahol fölényesen Alvaro Bautista volt a leggyorsabb. Sajnos magyar szempontból nem sikerült kiemelkedő eredményt elérni, Talmácsi Gábor 11., míg Tóth Imre csupán a 29. helyen végzett.

Meglepő momentummal kezdődött az időmérő: Lai második körének megkezdésénél bukott a célegyenes végi kanyarban. Szerencsére a későbbiekben a cseregépével vissza tudott térni.

Di Meglio volt az első mért körben a leggyorsabb, de csak másodpercekig, mert Bautista azonnal elragadta tőle a pole-t, majd Lüthi taszította le az élről spanyol kollégáját. Természetesen utána is többször változott az élmenő személye, hiszen csak az időmérő elején voltunk még ekkor. Corsi, Bautista, Kallio sorrendben cserélődtek a pilóták az 1. helyen.

Félidőben az állás a következő volt: Kallio, Talmácsi, Koyama, Bautista, Corsi, Simon, Pesek, Faubel. De ez az helyzet csak pillanatokig tartott, mert Koyama és Bautista is megelőzte Talmát. Tóth Imre a 19. helyen futott ekkor.

12 perccel az időmérő vége előtt Faubel az élre ugrott, Lüthi pedig a 3. helyre. Majd jött Nieto és átvette a vezetést hazai pályán. Koyama remekelt a Malagutival, de túlvállalta magát és elesett az 5. helyről.

Hat perccel az edzés vége előtt Kallio visszavette a pole-t. Ideje már jobb volt a tavalyi legjobb köridőtől. Egy körrel később pedig óriásit robbantott a finn: 1:50:504. Senki sem gondolta volna, hogy meg lehet javítani ezt az időt. Pedig dehogynem...

Faubel felzárkózott a 2. helyre, de Bautista elvette helyét egy perccel később.

Az utolsó három percben csak úgy röpködtek a jobbnál-jobb idők, szinte lehetetlen volt követni az eseményeket. Az biztos, hogy Bautistának volt válasza Kallio remek idejére és átvette a vezetést, amit meg is tudott tartani az időmérő végéig. 1:50:281-es idejével megdöntötte Lorenzo 2004-es rekordját. Talán az utolsó körében még javíthatott volna, de a célegyenesre fordulva picit lesodródott a pályáról, éppcsak megúszta esés nélkül.

Kallio nagyon ideges és elégedetlen volt 2. helyével. Aki viszont nagyon örült, az Pablo Nieto, hiszen szurkolói előtt végre mutatott valamit, 3. lett. Az első sorból fogja még várni a holnapi rajtot a szintén spanyol Faubel.

A 2. sorba jött fel a szintén Aspar pilóta Pasini , a KTM-es Simon, és a Derbi versenyző, Pesek, valamint Corsi.

A 3. sor elejére a meglepetésember - szintén spanyol - Terol kvalifikálta magát. Mögötte legjobb Honda-pilótaként Lüthi végzett. Gadea és Lai zárják a 3. sort.

Magyar szempontból tovább folytatódott a gyenge szereplés: Talmácsi Gábor csak a 13. rajthelyet kaparintotta meg 1,6 mp-es hátránnyal, Tóth Imre pedig a biztató kezdés után csupán a 32. helyet tudta megszerezni.

Stefano Favaro, Talmácsi menedzsere elmondta, hogy egy új mérnök segíti a Katalán Nagydíjon a magyar motorost. "Több beállítást is kipróbáltunk, és most kifejezetten a
versenyre készülünk. Remélem, egy jó rajttal, sikerül majd kellemes meglepetést okozni az otthoni szurkolóknak" - nyilatkozta Favaro.