Rossi Katarban is a leggyorsabb

Alig fejezte be a Forma-1-es Ferrari tesztelését Valentino Rossi, máris vissza kellett ülnie a motorjára, hogy csapatával a napsütötte Katarban próbálja ki a legújabb fejlesztéseket.

A katari pályán ezúttal a Suzuki és a Yamaha gyári MotoGP-csapatai gyűltek össze 3-3 napos tesztsorozatra. A Suzuki versenyzői már vasárnap megkezdték a munkát, míg a Yamaha csak hétfőn reggelt csomagolt ki, ám világbajnoka, Valentino Rossi rögtön a leggyorsabb tudott lenni.

Az olasz klasszis ezúttal is nagyon dicsérte az új gumikat és alkatrészeket, ám a Yamaha M1 versenygépe még mindig pattog kicsit a féktávokon, ezért az első számú cél továbbra is a stabilitás növelése. Rossi idejétől (1'57.36) csak egy hajszállal maradt le csapattársa, az amerikai Colin Edwards (1'57.52), aki hétfőn kerek 60 kört teljesített a losaili pályán.

A suzukisok közül John Hopkins volt a gyorsabb (1'57.64), 1 másodpercet ráverve csapattársára, a Superbike világbajnokságból átcsábított Chris Vermeulenre. A hétfői napnak volt egy bukása is: a szerencsétlen alany a Yamaha Tech 3 csapathoz igazolt Carlos Checa volt, aki úgy beverte a fejét, hogy idő előtt be kellett fejeznie a tesztelést.