Talmácsi az ötödik helyről rajtol

A KTM-mel tavaly bronzérmes, idén Hondával versenyző Talmácsi Gábor az ötödik helyről indul vasárnap a gyorsaságimotoros-világbajnokság negyedik, kínai futamán.

A Kínai GP második időmérője már száraz pályán zajlott, akárcsak a második szabadedzés, így egyértelművé vált, hogy a pénteki "vizes" idők nem lesznek mérvadóak. A reggeli szabadedzésen Julian Simon volt a leggyorsabb, mögötte Talmácsi Gábor és a másik KTM-pilóta, Mika Kallio végzett.

Az időmérő első felében Lukas Pesek dominált, de a második felének nyitányán már Talmácsi repült a lista élére. Ideje: 2:12:441 volt. Pesek és Kallio is keményen támadta Talma idejét, de nem tudtak az élre ugrani. Természetesen a versenyzők az utolsó köreikre tartalékolták a puskaport - és a kvalifikációs gumikat!

Az utolsó öt percben többen jó részidőkkel kezdtek, de rontottak és nem tudták átvenni a vezetést (Lai, Simon). Pesek ugrott az élre, majd rögtön Kallio teljesített egy gyors kört (2:11:572), ami végül a pole pozíciós idő lett. Közben Bautista felzárkózott a második helyre, de Simon gyorsan kitúrta az ezüstös helyről, de ő sem örülhetett sokáig, mert Pesek mindkettőjüket megelőzte egy huszáros hajrával.

Talmácsi Gábor nem tudott már javítani az időmérő felénél futott idején, de ami fontos információ, hogy gyors körét versenygumikon futotta, így jó esélyekkel vághat neki a holnapi futamnak. Természetesen ismét ő volt a leggyorsabb Honda-versenyző. Két kisebb meglepetés volt az időmérőn: De Rosa remek 8. helye, valamint a futamgyőztes Faubel gyenge szereplése; csak a 20. pozíció az övé. A másik magyar, Tóth Imre a 27. helyről várhatja a futamot.

"Elégedett vagyok a mai nappal is, idáig minden pozitívan alakult a hétvégén. A motor továbbra is jó, és a száraz pályán sem estem vissza. A gumik tapadása ma nem volt az igazi, mert a tegnapi sok esőzés lemosta az ívekről a rátapad réteget, de remélhetőleg holnap nem fog esni, és egy jó kis versenyt láthatnak majd a nézők" - nyilatkozta Talmácsi.

A 125-ös kategória versenye vasárnap reggel 6 órakor kezdődik.