Talmácsi első tesztje az új KTM-mel

A hosszú téli szünet után, elkezdődött az élet a gyorsasági motorsportban a KTM-es pilóták számára is: Talmácsi Gábor a spanyolországi Valenciában ismerkedik a vadonatúj motorjával és csapatával.

Nem volt könnyű helyzetben Talmácsi Gábor a szerdán elkezdődött tesztelésen, ugyanis előző éjszaka esett az eső, így vizes pályán tette meg az első köreit új motorjával. Az első és egyben legfontosabb feladat a futómű helyes beállítása volt, ezért Talma az egész napot Warren Willinggel töltötte, aki a csapat váz- és futómű mérnöke, és korábban olyan nevekkel dolgozott együtt, mint Wayne Rainey, Michael Doohan, John Kocsinski, vagy Kenny Roberts. Talma első benyomása az új gépről az volt, hogy sokkal erősebb, mint a tavalyi Malaguti.

Csütörtök: 16 fokos meleg, 63 kör

Szerencsére a tesztelés második napjára, csütörtökre kisütött a nap és Talma 16 fokos melegben motorozhatott. A magyar versenyző 63 kört ment az új géppel, és - a Faster Management sajtóközleménye szerint - rengeteg alkatrészt kipróbálhatott, ám a tesztelés fókuszában ezúttal is a futómű állt. A következő tesztre - amely február 21-22. lesz Barcelonában - Talma kap egy új ülést és egy új futóművet.