Halálos baleset a Makao GP-n

Az elmúlt hétvégén tartották az 52. híres-hírhedt Makao Grand Prix-t. A versenyprogramban, amelynek része volt a 39. Motoros Grand Prix is, újfent súlyos baleset történt.

A makaói pálya, amely évről évre otthont ad az FIA Túraautó-világbajnokságának, és egy sor más rangos autóversenynek így november közepén, a motorosok számára rendkívül veszélyes terep. Sajnos ez idén is bebizonyosodott, ugyanis a szombat reggeli bemelegítő edzésen a 45 éves francia Bruno Bonhuil halálos balesetet szenvedett.

F

A verseny melegítő köre után hat európai versenyző kitolta a motorját a rajtrácsról, ezzel is szolidaritást mutatva Bonhuil halálával kapcsolatban. A versenyt a 32 éves brit Michael Rutter nyerte meg John McGuinness előtt. Rutter ezzel a győzelmével beállította Ron Haslam 1987-es rekordját, ugyanis hatodszorra diadalmaskodott.