MotogGP: Talmácsi a harmadik helyről rajtolhat Sanghajban

A 125 kcm-esek között versenyző Talmácsi Gábor az első sorból, a harmadik helyről indulhat a gyorsaságimotoros-világbajnokság harmadik futamán, a vasárnapi Kínai Nagydíjon. A királykategóriába a spanyol Sete Gibernau szerezte meg az első rajtkockát, míg a címvédő Valentino Rossi "csupán" a hatodik helyről indulhat.

A szombati második időmérő edzésen mindenki jóval gyorsabb volt, mint egy nappal korábban, hiszen míg pénteken az esőtől vizes pályán kellett motorozniuk, ezúttal kedvezőbbek voltak a körülmények. A kategória másik magyar résztvevője, Tóth Imre a 25. lett, míg az élről - Talmácsi csapattársa - a finn Mika Kallio vághat neki a viadalnak. A 250 kcm-eseknél Rizmayer Gábor a 22. pozícióból rajtolhat.