Tóth 10., Talmácsi 17. lett Hollandiában

Tóth Imre a 10., míg a második, pénteki időmérő edzést bukás miatt idő előtt befejező Talmácsi Gábor a 17. helyen ért célba a gyorsasági motoros világbajnokság hatodik, hollandiai futamán.

Tóth Imre ezzel hat pontot szerzett, és a tizenkilencedik helyen áll a potversenyben, Talmácsi maradt három pontos. A futamot végül a spanyol Lorenzo nyerte, nem mindennapi csatában, ugyanis négy versenyző is szinte együtt ért a célba.

A 250-es géposztályban az argentin Porto mindössze másodpercek erejéig engedte át az első helyet De Puniet-nek, majd nyolc körrel a vége előtt ismét az élre állt, és végül biztosan gyűjtötte be pályafutása harmadik futamgyőzelmét.

A MotoGP-ben szokás szerint Rossi és Gibernau csatáját hozta a futam, a spanyol motoros végig vezetett, de olasz riválisa az utolsó körben szenzáciosan vágott elé az egyik kanyarban, és onnantól már nem hibázott, ezzel zsinórban harmadszor nyert a Yamahával.