Talmácsi Ausztráliában is pontot szerzett

Talmácsi Gábor kilencedik lett a 125 kcm-esek mezőnyében a gyorsasági motoros vb Ausztrál Nagydíján. Tóth Imrét, akinek gépe az utolsó körben leállt, három kör hátránnyal tizennyolcadikként rangsorolták. Győzött - pályafutása során először - az olasz Ballerini. A negyedlitereseknél még mindig nem dőlt el, ki lesz a bajnok, MotoGP-ben ezúttal is az uralkodó Rossi nyert.

Talmácsi újabb remek eredményt ért el, sorozatban a tizedik versenyen szerzett pontot. A magyar motoros a szezon első felében a várakozásoktól némileg elmaradt, a Katalán, a Holland és a Brit Nagydíjon viszont már kilencedik volt, majd július 27-én Németországban a hatodik helyen ért célba, augusztus 17-én Brnóban pedig tizenegyedik lett.

Portugáliában hetedikként zárt, míg a Brazil GP-n négy körön át az élen száguldott, motorja azonban nem tudta felvenni a versenyt a legjobbakéval, így végül nyolcadik lett. Az Ausztrál Nagydíjat megelőző két futamon a tizennegyedik helyen végzett.

A vb-győzelmét már a múlt héten bebiztosító spanyol Daniel Pedrosa ezúttal nem állt rajthoz, mert pénteken bukott, és eltörte mindkét bokáját.