Pedrosa világbajnok, Talmácsi a 14.

Daniel Pedrosa nyert a 125 kcm-esek mezőnyében a gyorsasági motoros világbajnokság Szepangban zajló  Malajziai Nagydíján, s ezzel a spanyol versenyző a hátrtalévő 2 futam eredményétől függetlenül már világbajnok. Talmácsi Gábor a 14., míg Tóth Imre a 24. lett.

Ezzel folytatódott a magyar motoros remek sorozata: szezon első felében a várakozásoktól némileg elmaradó Talmácsi a Katalán, a Holland és a Brit Nagydíjon kilencedik volt, majd július 27-én Németországban a hatodik helyen ért célba, míg augusztus 17-én Brnóban 11. lett. Portugáliában 7.-ként zárt, míg a Brazil GP-n négy körön át az élen száguldott, de motorja ezután nem tudott lépést tartani a legjobbakkal, így végül 8. lett, s ezzel már a 13. az összetettben. Legutóbb és most Szepangban is a 14. helyen végzett, vagyis sorozatban 9 nagydíjon került a legjobb 15 közé.

Pedrosa a gyorsasági motorsport második legfiatalabb világbajnoka: vasárnap 18 éves és 13 napos volt. Ebben a "kategóriában" Loris Capirossi az első: az olasz szuperklasszis 1990-ben a 125 kcm-esek között 17 éves és 165 napos korában lett vb-győztes.

...24. Tóth Imre (Honda, Team Hungary) 44:33.207

Az állás 14 futam után (még kettő van hátra): 1. Pedrosa 223 pont - már világbajnok, 2. Perugini 159, 3. De Angelis (San Marinó-i, Aprilia) 157, 4. Dovizioso 149, ...15. Talmácsi 59. Tóth Imre nem szerzett pontot.