Talmácsi a 17. helyről indul Le Mans-ban

Legjobb magyarként Talmácsi Gábor a 17. helyről rajtol vasárnap a gyorsasági motoros világbajnokság negyedik futamán, a Le Mans-i Francia Nagydíjon. A MotoGP-ben az összetettben vezető Valentino Rossi, míga 250 kcm-esek között a szintén éllovas Manuel Poggiali indul az élről, a 125 kcm-hez hasonlóan ezekben a géposztályokban sem módosult szombaton a pénteken kialakult sorrend.

Talmácsi Gábor a mai napon a huszonkettedik lett, de összesítésben tizenhetedikként, az ötödik sorból vághat neki a versenynek. Talmácsi - azokhoz a versenyzőkhöz hasonlóan, akik Dunlop gumit használnak - meggyűlt a baja azzal, hogy a pályán tartsa a gépét. Talma érzései szerint a maximumot motorozta szombaton, de a gumi csak ennyire volt képes. A második időmérő végére jöttek csak rá, hogy a fékbetétet nem jók, ami motor hátuljának korábbi "pattogását" okozta.

Szombaton egyébként Lénárt Péter volt folyamán a legjobb magyar a 125 kcm-es osztályban, hiszen a tizennegyedik lett. Lénárt nagyon jól kihasználta a Bridgestone-gumik adta előnyöket, s a WP-futómű is remekül helytállt, az eső miatt a motorok közötti teljesítménybeli különbségek kevésbé érvényesültek. A meteorológusok jóslata szerint vasárnap is esni fog az eső Le Mans-ban, ami jól jöhet Lénártnak.