Kijonari pótolhatja az elhunyt Katót

Vasárnap a jerezi Spanyol Nagydíjjal folytatódik a gyorsasági motoros világbajnokság. A legutóbbi, dél-afrikai futamon győztes spanyol Gibernau új társa a nemrég halálos versenybalesetet szenvedett Kato után ismét japán, egy tehetséges fiatal lesz.

A két héttel ezelőtti, dél-afrikai futamon emlékeztek meg az április 19-én elhunyt Kato Dajdzsiróról, aki a szuzukai idénynyitón szenvedett súlyos balesetet a MotoGP futamán. A japán versenyző egyedül maradt csapattársa, Sete Gibernau győzelemmel búcsúzott tőle.

Gibernaunak pedig ismét japán társa lesz, Kijonari Rjuicsi, de még nem ezen a hétvégén. A 20 éves versenyző két hét múlva Le Mans-ban mutatkozik be, de már jelen lesz Jerezben is, hétfőn ki is próbálja Hondáját.

Kijonari tavaly megnyerte hazájában a Supersport-sorozatot, míg ugyanennek a kategóriának az idei szugói (Japán) világbajnoki viadalán szabadkártyásként második lett.

Dél-Afrikában balszerencsésen szerepelt a 125 kcm-es kategória legjobb magyarja, Talmácsi Gábor. Az időmérő edzések alapján a 10. helyről indulhatott volna, de egy műszaki hiba miatt csak a mezőny végéről rajtolt. Így hiába tett meg mindent a jó szereplésért, csak 19. lett. Lénárt Péter a 29. helyen ért célba, míg Tóth Imre a 2. körben kiesett.

A jerezi pályát 1991-ben adták át, s az 1995-ös átépítés óta rendeznek itt gyorsasági motoros vb-futamokat. A 4727 méteres körben nyolc jobb és öt bal kanyar vár a versenyzőkre.

A vasárnapi rajtsorrendet a pénteki és a szombati időmérő edzés eredménye határozza meg.