Talma a harmadik sorból rajtolhat

Talmácsi Gábor motorja ugyan még mindig nem az igazi, de a technikás valenciai pályán viszonylag jó rajtpozíciót szerzett szombaton a magyar motoros.

Az utolsó versenyre kicserélték a szerelők Talmácsi versenygépén a hengert - mely még Japánban ment tönkre - és a teljes elektronikát. A gép teljesítménye még mindig nem az igazi, de mivel ez a pálya inkább technikás, mint gyors, így Talma a kanyarokban behozza a lemaradását.

A ma délelőtti szabad edzésen Talmácsi Gábor a tízedik lett, délután pedig az időmérőn a 11., így holnap a versenyen a harmadik sorból startolhat. Bízunk abban, hogy Talma jól fog rajtolni, hiszen a korábbi versenyek tapasztalati alapján elmondható , hogy Talmácsi rajtjai általában jól sikerülnek. Reméljük a motor is kitart a verseny végéig, és egy szép eredménnyel búcsúzik Gábor az idei utolsó futamon.

Talmácsitól Japánban elpártolt a szerencse/sport/automotor/20021007talmacsitol.htmlTalmácsi Fan Clubhttp://forum.origo.hu/forum/forum?act=show&fid=27466

"Ma reggel új hengerrel mentem, amit csak az időmérőre állítottunk élesre. Sokáig ötödik-hatodik voltam, de végül a gyorsabb motorok megelőztek, és csupán egy-két tizedmásodperc különbséggel lettem tizenegyedik. Holnap még kicseréljük a kuplungot. A mai nap folyamán teszteltem a gumikat, és próbáltam a legmegfelelőbbet kiválasztani, hiszen nagyon sokat számít, hogy milyen papucsok vannak alattam. Úgy érzem, hogy számomra az egyik nagy előny az, hogy Brigestone-gumikkal megyek, ami nagyobb esélyt adhat arra, hogy egy jó start után, ezen a technikás pályán jó eredményt érjek el. A motorom kezd újra feléledni, én is jó formában vagyok, és szeretnék az első tízben végezni. Mindent megteszek, hogy az utolsó versenyen is a maximálisat nyújtsam" - fejtette ki Talma.

A 125 kcm-es kategória másik magyarja, Tóth Imre a 33. pozícióból vághat neki a futamnak.