Nőikézi-döntetlen a világbajnokkal

Az athéni olimpiára készülő nőikézilabda-válogatottak barátságos mérkőzésén a világbajnoki második helyezett magyar csapat az utolsó másodpercben dobott góllal döntetlent ért el a vb-aranyérmes francia együttes ellen Veszprémben.

Magyarország-Franciaország 31-31 (14-15)
Ferling, Görbicz 5-5, Kulcsár, Radulovics 4-4, Kirsner, Mehlmann 3-3, Lovász, Pálffy, Farkas 2-2, Tóth 1, illetve Jacques-Szabó, Lejeune 6-6, Pecqueux-Roland 4, Wendling, Cano 3-3, Vogein, Cendier, Myaro 2-2, Delerce, Tervel, Ludwig 1-1

A magyarok másfél hete otthonukban legyőzték a franciákat, de a drámai körülmények között elvesztett tavalyi, zágrábi vb-döntő óta hazai pályán most fogadták először őket. A mérkőzésnek külön pikantériája volt, hogy a két fél azonos csoportban szerepel a decemberi magyarországi Európa-bajnokságon.

A közel 40 fokos veszprémi teremben a nyitó negyedóra akár Dunaferr-Metz összecsapás is lehetett volna, hiszen ebben a szakaszban kizárólag e két klub játékosai találtak a kapuba az egyik, illetve másik oldalon. Aztán a magyarok lendületbe jöttek, s előbb két, majd négy góllal (11-7) elhúztak. Később viszont az addig remeklő Radulovics melléejtett egy büntetőt, a franciák pedig feltámadtak (25. perc: 11-12). Majd folytatódott a pontatlan játék, amíg végül Farkas 11 perces magyar gólcsendet tört meg. Ez azután erőt adott, és - ha csak rövid időre is, de - újból a vb- és olimpiai ezüstérmes hazaiak előnyét mutatta az eredményjelző. Lejeune azonban a szünet előtt 11 másodperccel gondoskodott az ismételt fordításról.

A folytatásban is sok volt a hazai rontás, így nem fenyegette komolyabb veszély az amúgy szintén néhányszor bizonytalankodó ellenfél vezetését. Amint azonban Pálinger magára talált a kapuban, sikerült egyenlíteni (42. perc: 21-21), de aztán ismét védekezési hibák következtek, ezt pedig könyörtelenül kihasználták a franciák.

Később Sirina állt a háló elé, de igazán ő sem segíthetett. Fokozatosan nőtt a különbség, 28-24-es gall előnynél, az 51. percben Mocsai Lajos szövetségi kapitány időt kért. Rohanni kellett, de a tempóváltás sikeresnek bizonyult, valamelyest sikerült faragni a hátrányból (26-29), ezért a francia kapitány tartott eligazítást.

A hajrában aztán olyasmi történt, ami az utóbbi olimpiászban inkább az ellenfelekkel esett meg: sikerült egyenlíteni. Előbb Görbicz szépített 12 másodperccel a vége előtt, majd labdát lopott, indította Farkast, aki szép ejtéssel a lefújás pillanatában beállította a végeredményt. A zágrábi vb-döntőn amúgy Görbicz volt negatív hős (labdaeladás, majd piros lap kritikus helyzetben), most viszont ő volt - ha nem is a nyerő, de - a mérkőzést döntetlenre hozó ember.

Az utolsó athéni utazó helyért harcoló Kindl Gabriella és Tóth Tímea keveset játszott. Sorsukról pénteken vagy szombaton dönt Mocsai Lajos.

A két csapat csütörtökön 18 órakor a budapesti Papp László Arénában is találkozik egymással. Ez lesz az első kézilabda-mérkőzés a tavaly átadott létesítményben.