Minden férfi miniszoknyavadász

Vágólapra másolva!
Itt a nyár, éljen a miniszoknya! A férfiak többségének tekintete az első találkozáskor a nők lábán állapodik meg. De hiába a karcsú, hosszú comb, ha a vádli nem formás - máris megtört a harmónia. Arról nem is beszélve, hogy bármilyen combot tagadhatatlanul szexivé tesz egy izmos vádli.
Vágólapra másolva!

Forrás: Fábián ÉviFigyeljük meg, a környezetünkben általunk is szépnek ítélt hölgyeket tüzetesebben! Látni fogjuk, hogy nagyon kevesen vannak, akik áldott jó genetikai adottságokkal, tökéletes lábakon állnak. A lábunk legnagyobb tömegű izma a combon helyezkedik el, most mégis a lábszár hátulsó részén található vádlira helyezzük a hangsúlyt, mely ugyan kicsi, de fontos szerepet tölt be az összkép kialakulásában.

Vádli és gravitáció

Ha soha sem foglalkoztunk a vádli anatómiájával, azt akkor is megfigyelhetjük, hogy a nehezebb embereknek - nem a magasabbaknak, hanem a súlyosabbaknak - nagyobb a vádlijuk. Vádlink alakját főképpen a genetika határozza meg, de alakja befolyásolható a folyamatos, intenzív terheléssel. Ezzel meg is magyaráztuk, miért vaskosabb a nehezebb emberek vádlija: a gravitáció leküzdése alakítja így. Ha kicsit belemélyedünk a tudományos boncolgatásba, arra is választ kapunk, miért is nem nő vádlink, akkor sem, hogy folyamatosan terheljük minden lépéssel. A vádli izomzatát nagy részt vörös, azaz oxidatív (aerob) izomrostok alkotják, csak így tudunk folyamatosan járni, hiszen a vörösizomrostok energia és oxigénellátása folyamatos, de kevésbé hajlamosak a növekedésre.

Szív-, és érrendszeri megbetegedésekben alakul ki az úgynevezett "kirakat nézegető" szindróma, amikor is gyakran meg kell állnia a betegnek, mert a láb vérellátása romlik, és nincs energiája a folyamatos munka elvégzésére. Van még egy rossz hírem; aki ülő munkát végez, vagy sokat áll, az fokozottabb veszélynek van kitéve, nekik szinte kötelező a vádli edzése a vérkeringés fokozása végett. Tehát egyszer azért eddzük vádlinkat, hogy szép legyen, egyszer pedig azért, hogy egészséges.

A lábszárizmok edzése nagyon fontos, de tudni kell, hogy nem a gyakorlatok változatossága, hanem az intenzitás lesz a meghatározója az eredményességnek. A mozdulat lényege a lábujjhegyre állás, ezt tehetjük merev térdekkel vagy hajlítottal, előre-, szét vagy összenéző lábfejekkel és ezek kombinációival. Végezhetjük ülve, állva, fekve vagy előrehajolva, kézsúlyzóval, lábsúllyal vagy gépeken. A lényeg, hogy ne féljünk a súlyoktól (gondoljunk arra, járáskor saját súlyunkat cipeli a lábunk), de beiktathatunk könnyebb, sokismétléses tréningeket is. Sétáláshoz, ha tehetjük, vegyünk lábsúlyt, részesítsük előnyben az emelkedőket.