A jó alvás titkai

Vágólapra másolva!
Előfordult már veled, hogy reggel nehezen ébredtél? Hiába álltál percekig a hideg vizes zuhany alatt, nem sikerült felébredned? Rászoktál a reggeli kávéra, mert másképp nem tud elindulni a nap? Gyakran vagy napközben rosszkedvű, nyugtalan, fáradt? Könnyen elkapod az épp aktuális járványt? Az itt felsorolt kellemetlen tünet csak néhány azok közül, melyeket a nem megfelelő alvás eredményezhet. A nyugtalan alvás oka lehet a túl sok stressz, személyes problémák, de egyszerűen az is, hogy nem megfelelő az alvóhelyünk.
Vágólapra másolva!

A vaszati tanításai szerint a hálószoba legkedvezőbb helye - felnőttek esetében - délnyugaton van. A délnyugat energiái ugyanis - az északkelettel ellentétben - már nem frissítően, hanem inkább "lelassítóan" hatnak ránk. A délnyugaton jelen levő föld elem még inkább fokozza ennek a területnek a nyugodtságát. A hálószobánk nagyon jó helyen van délen és nyugaton is, ahol szintén érződik a föld, és a lelassult energiák hatása. Ha nincs rá mód, hogy lakásunk ezen területein aludjunk, vagy több hálószobát is szeretnénk kialakítani, akkor tehetjük alvóhelyünket északra, esetleg keletre is.

Soha ne aludjunk azonban lakásunk északkeleti vagy délkeleti részén! Miért? Az északkelet energiái nagyon frissek, ezért ez a terület inkább a szellemi és spirituális tevékenységeknek kedvez. Délkeleten a tűz elem hatása az uralkodó, ami egy nagyon intenzív, már-már agresszív elem. Tapasztalataim szerint a délkeleten alvó személyek közül sokan panaszkodnak alvászavarokra, legyengült immunrendszerre, könnyebben kapnak fertőzéses, gyulladásos betegségeket.

Nem elég azonban megtalálnunk a megfelelő szobát, nagyon fontos annak a megfelelő berendezése is! Ha otthonunk méretei engedik, a hálószobába ne tegyünk semmilyen elektromos eszközt: televíziót, számítógépet, stb. Lehetőség szerint kerüljük a hálószobai tükröket, különösen a tükrökkel díszített gardróbszekrényeket. Ennek okait egy korábbi írásomban már részletesen kifejtettem. Azt már mondanom sem kell, hogy ágyunk ne legyen se túl puha, se túl kemény, a hálószobában ne legyen nagyon meleg és gondoskodjunk elegendő friss levegőről is!

Az ágyunkat igyekezzünk úgy elhelyezni, hogy alvás közben a fejünkkel kelet, dél vagy nyugat felé forduljunk. Kerüljük azonban az északi alvásirányt. Miért? Ahogyan a Földet is, testünket is körülveszi egy mágneses mező, melynek az északi pólusa a fejünknél, déli pólusa pedig a lábunknál van. Ha fejjel észak felé fordulunk, akkor a mágneses tér két azonos pólusa (észak-észak) találkozik, mely taszítást okoz. Ugye emlékszel a fizika órai mágnesrudas kísérletekre? Nos, ez a mágneses taszítás rövid távon alvászavarokat, hosszú távon akár keringési rendellenességeket is okozhat.

Az sem mindegy, hogy milyen színek uralkodnak a hálószobánkban! Mivel ez a helyiség elsősorban a pihenés, relaxálás helyszíne, ahol felkészítjük testünket és lelkünket a másnapi teendőkre, nagyon fontos, hogy színei is nyugalmat, harmóniát sugározzanak. Ne használjunk a hálószobában "vad" színeket: pirosat, feketét (pláne együtt ne!), rikító sárgát, neonszíneket. Ehelyett részesítsük előnyben a föld színeit: drappot, barnát, krémszínűt. Ezzel a hálószobánk föld jellegét emeljük ki. Ha romantikus alkatúak vagyunk, nyugodtan használhatunk kellemes pasztellszíneket, finom virágmintákat, alhatunk, fodros, csipkés ágyneműben. Ezzel a hálószobánk vénuszi jellegét hangsúlyozzuk. A megnyugvást, relaxálást segítik a kék és a zöld megfelelő árnyalatai.

Ha még ennél is tökéletesebbet szeretnénk, méressük be egy megbízható szakemberrel, hol vannak az otthonunkban vízerek és Hartmann csomópontok, és oda lehetőleg ne tegyük az ágyunkat. Ha pedig még ennél is többre, jobbra vágyunk, kérjünk meg egy vaszati szaktanácsadót, hogy számítsa ki a számunkra legkedvezőbb égtájakat, s hálószobánkat igyekezzünk itt elhelyezni.

Ha megfogadjuk a vaszati és a "józan ész" tanácsait, hálószobánk a kikapcsolódás, pihenés és feltöltődés valódi szigete lesz!