Ötvenezres büntetést kaphat, akit elkapnak a bányatavaknál

Dunaharaszti bányató, tiltott fürdőzés, veszélyes fürdőzés, tilosban való fürdőzés
Vágólapra másolva!
A bányatavak és a fürdőzés veszélyeire, valamint a szabad vizeken tartózkodás szabályaira hívta fel a figyelmet a Pest megyei rendőr-főkapitányság (PMRFK) szombaton Budakalászon.
Vágólapra másolva!

Az Omszki-tónál tartott sajtótájékoztatón Szoboszlai Zsuzsanna, a PMRFK bűnmegelőzési osztályának vezetője elmondta: sokan látogatnak el nyaranta a bányatavakhoz, de tapasztalataik szerint nagyon kevesen vannak tisztában a biztonságos fürdőzés szabályaival. Felhívta a figyelmet arra, hogy

Pest megye csaknem negyven bányatavából mindössze kilencben engedélyezett a fürdés,

míg a megyei Duna-szakaszon négy kijelölt lehet fürdőhelyen strandolni.

Fotó: Hajdú D. András [origo]

Mint mondta, a bányatavak, szabad vizek sokkal nagyobb veszélyt jelentenek, mint a kiépített strandok, ezért fontos hangsúlyozni, hogy ahol kint van az úszást, fürdést tiltó tábla, ott nem csak fürödni tilos, hanem például gumimatraccal, vízibiciklivel bemenni és ezekről vízbe ugrani.

A bányatavak nagyon hirtelen mélyülnek,

egyes helyeken néhány lépést megtéve már tíz méter mélyek lehetnek, ami azt is jelenti, hogy rendkívül hirtelen hűlnek le.

Súlyos bírság róható ki

Szoboszlai Zsuzsanna azt tanácsolta, hogy a kikapcsolódni vágyók azokat a strandokat vegyék igénybe, ahol lehet zuhanyozni, és jelen vannak képzett életmentők. Kitért arra is, hogy akik a tiltás ellenére bemennek bizonyos bányatavakba, szabálysértést követnek el.

Ha a helyszínen kapnak büntetést, annak összege 5-50 ezer forintig terjedhet,

ha pedig eljárást indítanak ellenük, akár 150 ezer forintos bírságot is fizethetnek. A hat éven aluli vagy tizenkét évesnél fiatalabb, de úszni nem tudó gyermekek csak szülői felügyelettel mehetnek a vízbe.

A budapesti strandok árairól itt közöltünk összeállítást.

Szavazzon!

Ön fürdött már bányatóban a tiltás ellenére?