Rengeteg jura időszakből származó fosszíliát találtak Angliában

tengeri liliomok
Tengeri liliomok és tengerfenéki élőlények fosszíliái
Vágólapra másolva!
Több tízezer fosszíliát találtak a londoni Természettudományi Múzeum paleontológusai egy háromnapos ásatáson egy cotswoldi kőbányában, amelyet a szakemberek az Egyesült Királyság legfontosabb jura időszakból származó tüskésbőrűek lelőhelyének neveztek.
Vágólapra másolva!

A tengeri állatok fosszíliái a becslések szerint mintegy 167 millió évesek, eredetileg hobbi paleontológusok azonosították a helyszínt régi tudományos kutatások feljegyzéseit olvasva a koronavírus-járvány kijárási korlátozásai idején, majd feltártak számos leletet - adta hírül a BBC News honlapja.

A lelőhely pontos helyét biztonsági okokból nem hozták nyilvánosságra.

Tengeri liliomok és tengerfenéki élőlények fosszíliái Forrás: NHM

A kutatók szerint ez a térség egykoron egy sekély, mintegy 20-40 méter mély trópusi tenger volt, amelynek lakóit valószínűleg egy vízalatti iszapomlás, vagy egy gyengébb földrengés élve betemetett. Ez magyarázza azt, hogy páratlanul jó állapotban őrződtek meg.

A leleteket - köztük tengeri liliomokat, tengeri csillagok, kígyókarúak, tengeri sünök, tengeri uborkák - megtisztítják, tanulmányozzák, és számos közülük a múzeum gyűjteményébe kerül.

Bámulatba ejtő a talált leletek száma, nem száz, vagy ezer, hanem a tüskésbőrűek több tízezer egyedének fosszíliáit rejti a térség.