Az űrbe sugározzák Stephen Hawking szavait

Stephen Hawking galéria
"Mély szomorúság tölt el minket, hogy szeretett apánk eltávozott az élők sorából. Nagyszerű tudós és rendkívüli ember volt, akinek munkája és öröksége sokáig élni fog ... Bátorsága és kitartása zsenialitásával és humorérzékével világszerte megihlette az embereket. Egyszer azt mondta, 'nem lenne valami nagy az univerzum, ha nem lenne olyan emberek otthona, akiket szeretünk'. Örökké hiányozni fog nekünk" - nyilatkozták gyermekei, Lucy, Robert és Tim
Vágólapra másolva!
A "béke és a remény üzeneteként" sugározzák az űrbe pénteken Stephen Hawking szavait a világhírű elméleti fizikus hamvainak ünnepélyes elhelyezése után.
Vágólapra másolva!

Az "asztrofizika popsztárjaként" is emlegetett tudós gondolataihoz Evangelosz Odüsszeasz Papathanassziu, azaz Vangelis, a legismertebb görög zeneszerző, többek között a Tűzszekerek és a Szárnyas fejvadász című filmek zenéjének komponistája készített zenét - írta a BBC News.

A szerzeményt a Földhöz legközelebbi fekete lyuk irányába fogják sugározni

az Európai Űrügynökségnek (ESA) a spanyolországi Cebrerosban lévő állomásáról azt követően, hogy a fizikus hamvait örök nyugalomra helyezik a londoni Westminsteri apátságban tartott hálaadó istentiszteletet keretében.

Forrás: AFP/Getty Images/Frederic J. Brown

A szertartáson beszédet mond mások mellett Benedict Cumberbatch angol színész, aki Hawkingot alakította a BBC egy televíziós drámájában, valamint Tim Peake brit űrhajós is.

A világhírű fizikus lánya, Lucy szerint az 1A 0620-00 jelű fekete lyuk irányába sugárzott szavak

a béke és a remény üzeneteként

szolgálnak az egyetértésről és annak fontosságáról, hogy harmóniában kell együtt élnünk ezen a bolygón.

Vangelis szerzeményét a pénteki szertartás résztvevői CD-n vihetik majd haza magukkal. Az istentiszteleten a család és a barátok mellett a nagyközönség ezer tagja is részt vehet, akiket sorsolással választottak ki.

Hawking március 14-én halt meg cambridge-i otthonában 76 éves korában, gyógyíthatatlan betegségével - amiotrófiás laterálszklerózis - vívott hosszú küzdelmét követően.

Hamvait Isaac Newton sírja mellett helyezik nyugalomra. Newtont 1727-ben temették el a Westminsteri apátságban, ott nyugszik a közelében 1882 óta Charles Darwin is.