Ezzel a trükkel újra ropogóssá varázsolhatjuk szikkadt zsömléinket és kifliinket

pékáru glutén
Vágólapra másolva!
Gyakran előfordul, különösen a többfős háztartásokban, hogy többen is vásárolunk egy keveset, és így felhalmozódik a pékáru. Ráadásul, mivel mindenki a frisset eszi szívesebben, ezért van, hogy a pár napos kiflik, zsömlék, és bagettek is a kukában végzik. Mutatjuk, hogyan tudunk véget vetni a pazarlásnak.
Vágólapra másolva!

A néhány napos péksüteményt össze sem lehet hasonlítani friss társaival, ugyanakkor nem érdemes kidobni a megszikkadt darabokat, hiszen egy kis kreativitással új életet lehelhetünk bele. Nem kell hozzá más csak némi víz, és egy jól előmelegített sütő!

Ha kissé szikkadt, 1-2 napos péksüteménnyel van dolgunk, szórófejes vizesflakonnal vagy alaposan bevizezett kézzel nedvesítsük be a héját, majd 170-180 fokra előmelegített sütőben, a rácsra - vagy sütőpapírral bélelt tepsibe - téve kb 5 perc alatt süssük ropogósra!

Így tegyünk ha már csak száraz kenyerünk maradt otthon, pedig éhes a család:

  1. Tartsuk a csap alá, és folyassunk rá hideg vizet, amíg a kenyér felpuhul.
  2. Csepegtessük le, és vizesen csomagoljuk alufóliába.
  3. Melegítsük elő a sütőt 180 fokra, majd tegyük be a kenyeret a középre tolt rácsra 15 percre.
  4. Ezután vegyük ki a sütőből, és óvatosan távolítsuk el róla az alufóliát.
  5. Végül tegyük vissza a kenyeret a sütőbe további 10 percre, emeljük a hőt 200 fokra, hogy ropogósra süljön a héja!
    Gyakran előfordul, különösen a többfős háztartásokban, hogy többen is vásárolunk egy keveset, és így felhalmozódik a pékáru. Forrás: Shutterstock
  6. Arra vigyázzunk, hogy csak azokkal a pékárukkal kísérletezzünk, amelyek még nem kezdtek el penészedni. Sokan azt gondolják ugyanis, hogy elég a penészes kenyér héját levágni, a belseje még felhasználható. Pedig a penészgombák az élelmiszerek mélyebb rétegeibe is behatolnak, és elfogyasztva allergiás reakciókat, hányást, légzési nehézségeket, bőrpanaszokat okozhatnak. Nem éri meg kockáztatni!

Forrás: Mindmegette