Az OSC és a Szolnok is nyerni tudott idegenben a férfi vízilabda Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójában. A román Oradea, illetve a francia Marseille elleni visszavágókra két hét múlva kerül sor, a párharcok nyertesei feljutnak a főtáblára.

Bajnokok Ligája, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés:
CN Marseille (francia) - Szolnoki Dózsa-Közgép 6-7 (0-0, 0-1, 3-3, 3-3)
a magyar együttes góldobói: Mitrovic 2, Madaras, Aleksic, Varga Dénes, Varga Dániel, Kis G. 1-1

Oradea (román) - A-Híd OSC Újbuda 7-9 (2-3, 2-2, 1-3, 2-1)
a magyar együttes góldobói: Salamon, Bátori 3-3, Brguljan, Graham, Kovács 1-1

Az újbudai csapat sokáig döntetlenre állt a román együttessel, 4-4 után azonban fokozatosan elhúzott, és a harmadik negyedben már 8-4-es vendégvezetést mutatott az eredményjelző. A befejező nyolc percben a vendéglátók csak csökkenteni tudták a különbséget, a hátrányt ledolgozniuk nem sikerült.

Mindkét párharc visszavágója október 17-én lesz.

A főtáblán a nyolc kiemelt között ott van a ZF-Eger,

így optimális esetben három magyar együttessel kezdődhet majd a Bajnokok Ligája újabb szakasza, két hatcsapatos csoportban, oda-visszavágós rendszerben. A hatosok legjobbjai jutnak be végül a BL hatcsapatos döntőjébe (Final Six), amelyet Budapesten rendeznek meg jövőre, június 2. és 4. között a házigazda szerepét betöltő Eger részvételével.

* * *

A vendéglátó Ferencváros legyőzte a Szegedet az Eurokupa hétcsapatos budapesti selejtezőcsoportjában, ezzel csoportelsőként biztosította továbbjutását. A Szeged - szintén továbbjutóként - a második helyről várhatja a vasárnapi zárókört, amelyben a zöld-fehérek már nem szállnak vízbe.

Eredmény:
FTC-PQS Waterpolo - Szeged-Diapolo 11-10 (3-4, 2-1, 2-2, 4-3)

Végig szoros volt az állás. A hajrában is döntetlenre álltak a felek, mígnem négy másodperccel a vége előtt az összesen ötször eredményes Marko Cuk akciógólt lőtt, ezzel nyert az FTC.