A világbajnoki címvédő magyar férfivízilabda-válogatott ötméteresekkel kikapott az olimpiai bajnok horvát csapattól a Világliga európai csoportselejtezőjének utolsó fordulójában Pécsen.

Eredmény, Világliga, európai csoportselejtező, B csoport:
Magyarország - Horvátország 9-10 (2-3, 1-1, 2-2, 2-1 - 2-3) - büntetőkkel
a magyar góldobók: Vámos 3, Hosnyánszky 2, Bátori, Tóth M. 1-1, illetve a büntetődobók közül Angyal és Hosnyánszky volt eredményes

"Így is örülök az eredménynek. A játék nagyon rossz volt, de ebben én is bűnös vagyok, mert az első két negyedben túl nagy káoszt csináltunk, és sajnos közben nem úgy működtek a dolgaink, ahogy szerettem volna" - nyilatkozta Benedek Tibor szövetségi kapitány a Vlv.hu szakportálnak.

A csoportselejtező végeredménye:
1. Magyarország 9 pont
2. Görögország 5
3. Horvátország 4

Az utolsó fordulóban a csoport harmadik tagja, Görögország válogatottja szabadnapos volt.

Elsőségének köszönhetően a magyar együttes tagja lett a Világliga szuperdöntőjének, amelynek Dubaj ad otthont június 16. és 21. között.