Hosszú elverte a mezőnyt, mégis feladja

hk20150802
A mai napon Hosszú Katinka Európa-csúccsal jutott be a 200 méteres vegyes úszás középdöntőjébe a kazanyi vb-n
Hosszú Katinka ott folytatta, ahol vasárnap abbahagyta, országos csúcsot úszott a kazanyi vizes vébén a 100 méteres hátúszásban.

Hosszú a hatodik futamban állt rajthoz, és már 50 méternél vezetett. Az előnyét meg is tartotta a végéig, és 58.78 másodperces idővel csapott célba, ami új országos csúcsnak számít.

A többiek nem tudtak 59 másodperc alá menni, pedig ott volt a mezőnyben a négyszeres olimpiai bajnok Missy Franklin, valamint a vébé előtt az idei legjobb idővel rendelkező Emily Seebohm.

Hosszú délután a 200 m vegyes döntőjére készül, így hiába jutott tovább a legjobb idővel, a középdöntőben nem úszik majd, mert a két úszás között csak 40 percnyi pihenője lenne.

A 100 m hátat most beáldozta a 200 m vegyes kedvéért Forrás: MTI/Kovács Anikó

Csak Kapás jutott tovább, de ő egyből döntőbe

Balog Gábor megnyerte a saját futamát száz háton, 54.65 másodperces ideje azonban csak a 23. lett a mezőnyben, így nem jutott tovább. 100 m mellen Sztankovics Anna futamában a második lett, de az 1:09:34 perces idő kevés volt a középdöntőhöz, a 32. helyhez volt elég. Bernek Péter az egyik legerősebb mezőnyben, 200 m gyorson többek között a 2009-es világbajnok Paul Biedermann-nal került egy futamba, ahol végül 9. lett 1:49.25 perces idővel. Bernek a 34. lett összesítésben.

"Ez most nem esett annyira jól, mint a tegnapi... Annak viszont örülök, hogy amikor legutóbb, Rómában úsztam hasonló módon, azaz a 400 másnapján a 200 gyorsot, akkor eggyel gyengébbet jöttem. Ez mindenképp biztató a 800 előtt, ami szerintem jó lesz. Most igazából a 400 és a 800 a fő szám, én a tegnapi eredménnyel sem voltam elégedetlen. Nem vagyok annyira robbanékony most, mint a dohai rövid pályás világbajnokságon, de ez nem is olyan nagy baj - a nyolcszázon másra lesz szükség" - nyilatkozta Bernek.

Kapás Boglárka a futamában harmadik, összesítésben a hatodik lett 1500 m gyorson 16:06.25 perces idővel, így bejutott a fináléba. Kapás futamában az amerikai Katie Ledecky győzött - ráadásul világcsúccsal, 15:27.71 perces idővel.