Hatalmas viharok és cseh győzelem a V4 kerékpárversenyen

kerékpár
A cseh Frantisek Sisr (CCC Sprandi Polkowice) borzasztó küzdelmes 168 kilométert követően nyerte a legnagyobb magyar egynapos klasszikust, a V4 Kerékpárversenyt.

A V4 Kerékpárverseny idén a záróeseménye volt a Visegrádi Négyek tagországai által rendezett egynapos kerékpárversenyeknek, a szlovák-, a cseh- és a lengyel nagydíjak után a Pannonhalmi Bencés Főapátsághoz vezető meredek emelkedőn dőlt el ki a leggyorsabb a magyar fordulón.

Idén rekordot döntött az Europe-Tour sorozatba tartozó UCI 1.2 kategóriás viadal, ugyanis 28 csapat 170 versenyzője sorakozott fel a budapesti Várkert Bazárnál. A Pannonhalmáig vezető úton hatalmas viharokon haladt át a mezőny, miközben több bukás történt.

Az Apátság körül kijelölt pályára 19-en érkeztek elöl, köztük Kusztor Péterrel (MY BIKE STEVENS), a győzelmet végül az utolsó körben a meredeken egyedül robbantó Sisr szerezte meg. A legjobb magyar versenyző Pelikán János lett 17. helyével, aki csapattársát, az élbolyról leszakadó Kusztort előzte meg.