Babos hat helyet javított a világranglistán

Babos Tímea
Budapest, 2017. február 26. A győztes Babos Tímea (b) és a második helyezett cseh Lucie Safarova (j) a WTA Hungarian Ladies Open nemzetközi női tenisztorna egyéni döntőjének eredményhirdetésén a fővárosi BOK Csarnokban 2017. február 26-án. Középen a díjakat átadó kilencszeres Grand Slam-bajnok és volt világelső Szeles Mónika. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt
A múlt heti, budapesti tornán győztes Babos Tímea a 33.-ról feljött a 27. helyre a női teniszezők világranglistáján. A férfiaknál nem volt nagy mozgás az első 10-ben.

A magyar játékos egyesben öt győzelmet aratott a múlt héten a BOK Csarnokban, és ez 280 ranglistaponttal, valamint 43 ezer dollár pénzdíjjal járt.

A WTA rangsorát továbbra is Serena Williams vezeti, Gálfi Dalma pedig a 157. helyen áll.

Tsonga nagyot ugrott a férfiaknál

A marseille-i tornán győztes francia Jo-Wilfried Tsonga a 11.-ről a hetedik helyre ugrott előre a férfi teniszezők világranglistáján, Fucsovics Márton pedig újabb két pozíciót javítva jelenleg a 143.

A rangsort továbbra is Andy Murray vezeti Novak Djokovic és Stan Wawrinka előtt.

Férfi tenisz-világranglista (az ATP honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):