Negyeddöntős a magyar páros a budapesti WTA-tornán

Bukta Ágnes
Budapest, 2017. február 20. Bukta Ágnes (j) és Stollár Fanny játszik a cseh Lenka Kuncikova és a fehérorosz Lidzija Mrozava páros ellen a WTA Hungarian Ladies Open nemzetközi női tenisztornán a fővárosi BOK Sportcsarnokban 2017. február 20-án. MTI Fotó: Illyés Tibor
Bukta Ágnes és Stollár Fanny továbbjutott a negyeddöntőbe hétfőn a 250 ezer dollár összdíjazású budapesti női keménypályás tenisztornán.

A nap utolsó és egyetlen magyar vonatkozású meccsén a szabadkártyás duó a cseh Lenka Kuncikovával és a fehérorosz Lidzija Marozavával csapott össze.

A Fed Kupa-válogatott hazai kettős 2:1-nél elvette ellenfele adogatását, majd előnyét megtartva 27 perc alatt hozta az első szettet.

Jól muzsikált a magyar duó Forrás: MTI/Illyés Tibor

A folytatásban Stollár remek röptéivel, majd Bukta kiváló szerváival dupla brékelőnybe kerültek a magyarok (4:0), ám a feltámadó rivális kiegyenlített. Ekkor három szép elütés révén Buktáék ismét elvették Kuncikova adogatását, Stollár pedig két ásszal lezárta az egyórás meccset.

páros, 1. forduló (a 8 közé jutásért):
Bukta Ágnes, Stollár Fanny-Lenka Kuncikova, Lidzija Marozava (cseh, fehérorosz) 6:3, 6:4