Retteghetnek a kiemeltek a pimasz ausztráltól

Nick Kyrgios, tenisz
UNITED KINGDOM, London : Australia's Nick Kyrgios runs to play a shot during his match against Switzerland's Stan Wawrinka on the second day of the ATP Aegon Championships tennis tournament at the Queen's Club in west London on June 16, 2015. Wawrinka won the match 6-3, 6-4. AFP PHOTO / ADRIAN DENNIS
A hetedikként rangsorolt kanadai Milos Raonic kikapott a 26. helyen kiemelt ausztrál Nick Kyrgiostól a wimbledoni nyílt teniszbajnokság férfi egyesének harmadik fordulójában.

Kyrgios a pénteki mérkőzés nyitószakaszában, 6:5-ös hátránynál adogathatott a szettben maradásért, azonban egy játék alatt három kettőshibát ütött, és elvesztette a játszmát. A további három szettet azonban megnyerte, így 2 óra 42 perc játék után legyőzte kanadai ellenfelét.

"Nem félek senkitől. Sőt úgy érzem, sokkal jobban teniszezem, mint tavaly" - nyilatkozta a mindössze 20 éves ausztrál, aki tavaly Rafael Nadalt búcsúztatta. A nyolcaddöntőben a francia Richard Gasquet lesz az ellenfele, aki nagyon simán, 6:3, 6:4, 6:4-re legyőzte a 11. kiemelt bolgár Grigor Dimitrovot.

Kyrgios és Gasquet eddig háromszor meccselt egymással, a két salakos versenyt a francia nyerte, tavaly Wimbledonban viszont az ausztrál győzött: a második fordulóban kétszettes hátrányból felállva, kilenc mérkőzéslabdát hárítva 3:6, 6:7, 6:4, 7:5, 10:8-re.

Nick Kyrgios már a nyolcaddöntőben Forrás: AFP/Adrian Dennis

A nőknél a 22. helyen kiemelt ausztrál Samantha Stosur búcsúzott az egyéni küzdelmektől, miután két sima játszmában kikapott az amerikai Coco Vandeweghétől.

Az elsőként rangsorolt Serena Williams óriási csatában, három játszmában győzött a hazai közönség előtt szereplő Heather Watson ellen. Az előző körben Babos Tímeát búcsúztató világelső amerikai a döntő szett elején kétszer is elvesztette az adogatását a kiválóan teljesítő brit ellen, ám 0:3 után egyenlíteni tudott. A remekül játszó Watson 4:4-nél ismét brékelt, és adogathatott a mérkőzés megnyeréséért, Williams azonban fordítani tudott, s végül 2 óra 14 perc alatt győzött.

Az idei Australian Openen és Roland Garroson egyaránt diadalmaskodó Serena Williams a nyolcaddöntőben testvérével, a szerb Aleksandra Krunicot kiejtő Venusszal játszik majd.

Vegyes páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
María José Martínez Sánchez, Rohan Bopanna (spanyol, indiai) - Marosi Katalin, Eric Butorac (magyar, amerikai) 7:6 (11-9), 5:7, 7:5