Federer újabb mérföldkövet lépett át

Roger Federer, tenisz
Roger Federer of Switzerland returns the ball to World number one Novak Djokovic of Serbia during their final match on the fifth day of the ATP Dubai Duty Free Tennis Championships on February 28, 2015 in Dubai. AFP PHOTO/MARWAN NAAMANI
Roger Federer megvédte címét a 2,083 millió dollár összdíjazású, dubaji keménypályás férfi tenisztornán, miután a szombati fináléban két szettben legyőzte a világelső Novak Djokovicot.

Eredmény, döntő:
Federer (svájci, 2.) - Djokovic (szerb, 1.) 6:3, 7:5

Federer győzelmére hetedszer nyert a dubaji tornán, ilyen sorozatra eddig csak füves pályán - Wimbledonban és Halléban - volt képes. Az elmúlt 13 év alatt tizenegyedszer (sorozatban hetedszer) fordult elő, hogy vagy a svájci vagy Djokovics nyerje a viadalt.

Federer hetedszer nyert Dubajban Forrás: AFP/Marwan Naamani

"Amikor először nyertem itt, beleszerettem a versenybe. Őrület, hogy ez már a hetedik tornagyőzelmem itt" - mondta Federer. A klasszis egy mérföldkövet is átlépett, ő lett a tenisztörténelem negyedik játékosa, aki pályafutása során - a Davis-kupa-meccseken nem számítva - 9000 ászt adogatott.