Otthon nyert a Golden State Warriors az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) döntőjének ötödik felvonásán, így egy győzelemre került a bajnoki címtől, miután összesítésben 3-2-re vezet a Boston Celtics ellen.

A hétfői mérkőzésen tízpontos különbséggel bizonyult jobbnak a Golden State, amely jól kezdett, de a kiegyenlített második negyedet követően átadta az irányítást a vendégcsapatnak. A Boston a harmadik felvonásban aztán nemcsak felzárkózott, hanem a vezetést is megszerezte. A Warriors a negyedik negyedre rendezte sorait,

a játékrész közepén már tíz pont körüli előnyre tett szert, amelyre építve végül magabiztosan nyert.

Curry nem dobott triplát a meccsen, de nem is kellett a győzelemhez Forrás: Getty Images via AFP/2022 Getty Images/Ezra Shaw

A mérkőzés legeredményesebb játékosaként a vendégeknél Jayson Tatum 27 pontot szerzett, ráadásként volt 10 lepattanója, a hazaiaknál Andrew Wiggins 26 ponttal és 13 lepattanóval zárt, míg Klay Thompson 21 pontig jutott. Steph Curry most először dobott gyengén (7/22 mezőnyből, 0/9 tripla, 8 gólpassz, 1 eladott labda).

A finálé magyar idő szerint péntek hajnalban folytatódik Bostonban.

Eredmény:
döntő, 5. mérkőzés:

Golden State Warriors-Boston Celtics 104-94
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-2, a Golden State Warriors javára.