A sérült Görög Szörny nélkül is döntőbe jutott a Milwaukee Bucks az NBA-ben - videó

Milwaukee Bucks v Atlanta Hawks - Game Six GettyImageRank2 nba Horizontal SPORT BASKETBALL
ATLANTA, GEORGIA - JULY 03: Bobby Portis #9 of the Milwaukee Bucks hugs Pat Connaughton #24 after the team's series win against the Atlanta Hawks in Game Six of the Eastern Conference Finals at State Farm Arena on July 03, 2021 in Atlanta, Georgia. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Kevin C. Cox/Getty Images/AFP (Photo by Kevin C. Cox / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP)
Döntőbe jutott a Milwaukee Bucks az észak-amerikai kosárlabdaligában (NBA), miután a keleti főcsoport fináléjának hatodik felvonásán 118-107-re győzött az Atlanta Hawks otthonában, és ezzel összesítésben 4-2-re nyerte a párharcot.

Az első félidőben egyenlő erők küzdöttek a parketten, majd a vendégek - akiktől sérülés miatt hiányzott legnagyobb sztárjuk, a kétszeres MVP Jannisz Antetokunmpo - a harmadik negyedben ellenállhatatlan támadójátékkal megléptek (44-29), a záró felvonásban pedig a hazaiak csak felzárkózni tudtak.

A mérkőzés legeredményesebb kosarasaként Khris Middleton 32 ponttal segítette győzelemhez csapatát, míg társa, Jrue Holiday 27 ponttal zárt. Utóbbinak volt még 9 lepattanója és 9 gólpassza is.

A Milwaukee Bucks 1974 után jutott ismét döntőbe, akkor a Boston Celtics bizonyult jobbnak nála 4-3-as összesítéssel.

A Bucks ellenfele ezúttal a Phoenix Suns lesz. A párharc utóbbi otthonában veszi kezdetét kedden.