Skócia
Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc
Megszerezte első idei góljait Marek Svatos, a Colorado Avalanche szlovák csatára. Az észak-amerikai profi jégkorong-bajnokság egyetlen vasárnapi összecsapásán a hazai együttes 3-2-re nyert a Canucks ellen, a tavaly 32 gólig jutó támadó duplázni tudott.

Eredmény, Nyugati főcsoport:
Colorado Avalanche - Vancouver Canucks 3-2
D. Sedin (5:57), M. Svatos (22:48, 54:16), illetve W. Wolski (12:42), M. Näslund (39:23)

A meccset végig a Colorado irányította, Daniel Sedin már a hatodik percben vezetést szerzett csapatának. A svéd csatár pályafutása 400. NHL-meccsét vívta, s idén már harmadszor talált az ellenfelek hálójába. A harmad közepén Wojtek Wolski egyenlített, ám a 23. percben Svatos ismét a Lavinát juttatta előnyhöz.

Ezt Markus Näslund még egalizálni tudta - a svéd csatár már csak egy gólra van pályafutása 300. NHL-találatától -, de Svatos az 55. percben megadta a végső döfést, beállítva a 3-2-es végeredményt. Érdekesség, hogy a Colorado első idei győzelmének örülhetett, míg a Canucks először kapott ki.

Egy hír az Anaheim Ducks csapatától: a klub 2009-ig meghosszabbította centerének, Samuel Pahlssonnak a szerződését.