Markus Thalmann nyerte a görögországi 20. spartatlon futóversenyt. Az osztrák atléta 23:28:24 óra alatt teljesítette az Athén és Spárta közötti 246 kilométeres távot. A második helyen a brazil Valmir Nunes (25:30:35), a harmadikon a francia Jean-Jacques Moros (26:26:16) végzett.

A versenyre 30 ország 230 futója nevezett, köztük Kalotai Levente, akinek eredményéről nem érkezett hír.

Az időszámítás kezdete előtt 490-ben a görögök Marathonnál legyőzték a perzsákat, s egy ifjú katona futva indult Athénba elvinni a hírt. Amikor megérkezett, csak annyit tudott mondani: "győztünk" és holtan esett össze - innen a maratoni futás eredete.

Ugyanakkor egy másik katona, Phillippidész Athénból Spártába futott, s 250 km után érkezett meg a szövetséges városállamba. Az ő emlékére rendezik meg 1982 óta ezt a versenyt.