Az életéért játszik a Manchester United a BL-ben

fbl Horizontal CHAMPIONS LEAGUE
Manchester United's English defender #05 Harry Maguire controls the ball during the UEFA Champions League Group A football match between Manchester United and FC Copenhagen at Old Trafford, in Manchester, north-west England, on October 24, 2023. (Photo by Paul ELLIS / AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
Hihetetlenül izgalmasnak ígérkező meccsekkel folytatódik a Bajnokok Ligája csoportköre. A 3. forduló kedd esti mérkőzésein a pont nélküli Manchester Unitednek az életben maradás a tét a Köbenhavn ellen, a Real Madrid Bragában őrizné meg hibátlan mérlegét. A Napoli Berlinben az Union ellen, míg az Arsenal a Sevilla otthonában készül nagy csatára.
22:24
2023. október 24.

Folytatódik a show!

Nem is akármilyen meccseket hoz a csoportkör 3. fordulójának kedd esti programja:

22:25

Real a bányában

Az első két meccsét megnyerő Real Madrid a világ egyik legkülönlegesebb stadionjában lép pályára Bragában:

22:26

Ancelotti nem spórol a munícióval

Bombaerős kezdőt küld pályára a portugálok ellen:

22:28

Reszkess United!

Rosszmájúak vagyunk, igen, de ezt nem lehetett kihagyni, hiszen a MU a sokat hibázó André Onanával a kapuban kezd a dán Köbenhavn ellen:

22:31

Pirosba öltözik az Olympia Stadion

Az alapvetően a Hertha otthonául szolgáló berlini aréna ma az Union Berlin otthona lesz a Napoli ellen. A hazaiaknál a sérült Schäfer András továbbra sem bevethető, míg Aissa Laidouni a kispadon kezd.

22:33

Osimhen nélkül a Napoli

Az olasz bajnokcsapat edzője, Rudi García nem számíthat legjobb góllövőjére, Victor Osimhenre.

22:40

Figyeljünk Sevillára is!

A Ramón Sánchez Pizjuánban ugyanis az Európa-liga királya a nagyszerű formában lévő Arsenalt fogadja!

23:01

Megemlékezéssel kezdődik a meccs Manchesterben

Egy skót dudás érkezett a pályára, Erik ten Hag, a United menedzsere pedig egy koszorút visz a pálya közepére, Sir Bobby Charltonra emlékezve, aki hétvégén hunyt el, élete 87. életévében. A stadion néma csendben emlékezett a United BEK-győztes és világbajnok legendájára.

23:05

Elkezdődött

Nem pápát választanak Bragában, mert Michael Oliver nem várta meg míg felszáll a hazai drukkerek pirózása utáni füst, hanem elindította a meccset. Ahogy a többi pályán is folyik már a játék.

23:08

Különleges meccs ez Höjlund számára

A Manchester United csatára a Koppenhága csapatában nevelkedett, ráadásul a túloldalon ott ül a kispadon az öccse, Oscar is.

23:09

Dán kapufa

Megmenekült a United, Diogo Goncalves érkezett egy beadásra és kapásból lőtt a hosszú kapufára.

23:11

Tizenegyes? Nem tizenegyes!

Mindkét csapat reklamált már büntetőt Bragában, de a Oliver és a VAR egyik esetben sem ítélt büntetőt.

23:16

Ten Hag ideges

Egyelőre nem úgy néz ki a Manchester United, mint amelyik csapat az életéért küzd.

23:19

Vezet a Real Madrid!

Brazil összjáték hozta meg a meccs első gólját: Vinicius gyorsulta le Saatcit, középre tett labdájára pedig Rodrygo érkezett pontosan, és közelről a hazai kapuba passzolt. 1-0 a Real Madrid javára!

23:20

Megvan az első manchesteri lehetőség

A 16. percben Höjlundot ugratták ki, kisodródott helyzetből bombázott kapu fölé.

23:22

Hatalmas hazai helyzet maradt ki

Egy szöglet után Bellingham blokkolt egy közeli lövést, amivel góltól mentette meg a Real Madridot.

23:23

Éledezik a Manchester United

Helyzet után szöglet is, de igazi gólveszély még nincs.

23:26

Most Rüdiger volt a megmentő

A 25. percben a német védő blokkolt, majd Camavinga takarította el a labdát az útból.

23:27

Itt az első veszélyes United-helyzet

Amrabat indította Anthonyt, aki McTominay elé passzolt, de a skót estében kapu fölé tudott csak lőni.

23:30

Höjlund küzd a dánok ellen

Forrás: AFP/Paul Ellis
23:32

Nem lehet megszeretni ezt a lesszabályt...

Most Vinícius ugrott ki nyilvánvaló lesről, az asszisztens továbbengedte, majd miután a brazil a kapusba préselte a labdát, mégis beintette a lest. Így kell, igen, de akkor is...

23:34

Majden becsúszott a lecsúszott beadás

De Kepa résen volt, és ujjheggyel pont annyira ért hozzá, hogy a labda meggondolja magát és ne a léc alá kanyarodjon, hanem távolodjon a kaputól.

23:36

Kicsit leült a meccs Manchesterben

Előbb a dánok pörögtek, majd az angolok, most pedig leginkább egyik csapat sem.

23:37

Újabb madridi gól, azaz marad az 1-1

Most ketten voltak lesen, Vinicius passzolt az akció végén középre, érkezett Rodrygo, a kapuba passzolt, de, hát lesről indultak a brazil támadók, így fölösleges volt az erőlködés.

23:39

Megint McTominay került helyzetbe

Ezúttal fejelni tudott, de megint nem találta el a kaput.

23:47

Van egy hírünk Olaszországból

Igaz, hogy ott nem játszanak BL-meccset, viszont a 9 forduló után is nyeretlen Udinese kirúgta edzőjét, Andrea Sottilt.

23:48

Gólgazdag első félidőkön vagyunk túl...

Hazudtunk bocsánat... hat helyszínen egyetlen árva Rodrygo-gól született, amivel a Real Mdrid 1-0-ra vezet a Braga gotthonában. Az összes többi meccs 0-0.

23:49

A bíró is megunta a manchesteri meccset

A számláló még el sem jutott a 45 percig, de már le is fújta az első félidőt, 0-0 az állás.

23:50

Ezt elkapkodtuk, bocsánat!

Sevillában Gabriell Martinelli góljával a 45+4. percben megszerezte a vezetést az Arsenal!

00:01
2023. október 25.

Az 1 az már soknak számít?

Ma este igen... az Union-Napoli és a Lens-PSV meccsen is csak egy kaput eltaláló lövés volt, de ezzel is sikerült ráverni a Benfica-Sociedad meccsre, ahol egyik csapatnak sem sikerült kaput találnia.

00:03

Bízva a jobb folytatásban

Kezdődjenek a második félidők!

00:07

Cserélt a Manchester United

A szünetben egy dán, Christian Eriksen érkezett Amrabat helyére.

00:09

Bellingham is megvillant

A fiatal angol sztár 17 méterről tűzte kapura, Matheus azonban hatalmas bravúrral a léc fölé tolta az erős lövést.

00:10

Onana tartotta meccsben a Manchestert

Fantasztikus bravúrral védte Lerager lövését.

00:11

Nem lehet mondani, hogy nem fogják szorosan

Alighanem elhangzott egy párszor a Braga taktikai megbeszélésein, hogy Bellighamet minden eszközzel meg kell állítani:

00:12

Höjlund is villant

Betört a tizenhatoson belülre, ahol fellökték, de nincs tizenegyes.

00:12

Így nézett ki az Arsenal vezető gólja

00:14

Mutassuk Rodrygo gólját is? Mutatjuk!

00:14

Most a dánok kapusa volt munkában

Grabara is bemutatott egy bravúrt, a jobb alsó elől ütötte ki Eriksen lövését.

00:15

Újabb gól Sevillában!

Ezt is az Arsenal rúgta: az 53. percben Gabriel Jesus találatával már 2-0-ra vezetnek a londoniak.

00:17

Camavinga vs. Matheus

A francia középpályás bal alsóba tartó erős lövését védte Matheus. Mindkét mozdulat nagyon szép volt!

00:20

Kettővel vezet a Real Madrid!

A 63. percben a leshatárról kiugró Rodrygo megment egy labdát, Viniciushoz játszik, aki a középen felfutó Bellinghamet játssza meg, az angol sztár pedig 16-ról kilövi a bal alsót.

00:21

Szépít a Braga!

Djallo lövi ki tíz méterről rövid oldalt, 1-2 ezzel az állás!

00:23

Potyognak a gólok, kérem!

Gudelj révén az 59. percben szépített a Sevilla, de eredményes volt Johan Bakayoko is, így Lens-ban vezet a PSV, sőt Brais Mendez révén a Real Sociedad is vezet Lisszabonban a Benfica ellen.

00:24

Mutatjuk Bellingham gólját!

00:26

Ami még Ronaldónak sem sikerült

Sőt, egyik Ronaldónak sem! Bellingham a második Real Madrid-játékos, aki első három BL-meccse mindegyikén a gólt lőtt. Biztos kitalálták, hogy ez eddig csak Christian Karembeu-nak sikerült korábban.

00:27

Egyenlít a Lens!

A 65. percben Elye Wahi góljával Lens-PSV 1-1.

00:27

Hiba hiba hátán Manchesterben

Rashford majd a csereként beálló Garnacho is gólt szerezhetett volna, de ziccerben mindketten hosszan tolták meg  alabdát.

00:29

Centikre a bragai egyenlítés

Gyönyörűen kijátszott helyzet végén Ricardo Horta lapos lövés Kepáról pattant szögletre.

00:31

A Napoli is felébredt

Giacomo Raspadori góljával a 65. percben megszerezték a vezetést az olaszok az Union Berlin otthonában.

00:32

Megvan a vezetés

Vezet a Manchester United, méghozzá Harry Maguire fejesével.

00:35

Így fejel egy angol úr!

Harry Maguire még mindig érti a szakmát:

00:38

De szép gól... lett volna

Salazar lő 25 méterről a Real kapujába, csakhogy másodpercekkel az után, hogy Oliver megállította a játékot, miután elakadt benne a labda.

00:40

Eldönthette volna a meccset a Manchester United

Garnacho ziccerét védte Grabara, majd a kipattanót McTominay tekerte a bal felső mellé.

00:45

Vinicíus nem dönti el

A brazil csatár félpályáról ugrott ki, végigvitte, és egy szép csel után kilőtte a jobb alsó sarkot. Csakhogy az asszisztens beintette a lest, amit a VAR meg is erősített. Marad a 2-1 a Real javára.

00:47

Egész Braga 11-est reklamál

Joao Moutinho lövése után pattant gyanúsan a labda, a VAR megvizsgálta az esetet, és végül nem kaptak 11-est a portugálok.

00:49

Négy perce maradt a Bragának

Mire ezt leírjuk addig már csak 3 van a jelzett hosszabbításból.

00:51

Ez volt Vinícius leshelyzete

Ezért nem adták meg a gólt a félpályás szólója után:

00:53

Itt a vége!

Braga - Real Madrid 1-2. A Real mérlege ezzel 3-ból 3 győzelem. Vége a Lens - PSV-nek is, ott 1-1 lett az eredmény.

00:55

Dráma

A 95. percben tizenegyest kapott a Koppenhága. McTominay emelte magasra a lábát... Egyébként 4 perc volt a hosszabbítás.

00:55

A Napoli is hozta a minimumot!

Az olasz bajnok 1-0-ra győzött Berlinben az Union ellen, ahogy a Real Sociedad is 1-0-a nyert a Benfica ellen Lisszabonban.

00:57

ONANA!!!!!!

Ilyen nincs! A Manchester United kapusa kivédte a tizenegyest, amit Jordan Larsson lőtt. Larsson egyébként a korábbi manchesteri Henrik Larsson fia. És mindez azon az estén, amikor Sir Bobby Charltonra emlékezett a közönség. Igazi dráma.