Szoboszlai és Orbán remek játékával a Lipcse legyőzte a BL-címvédő Realt

canoeing Horizontal
Leipzig's French midfielder Christopher Nkunku (L) celebrates scoring the second goal 2-0 during the UEFA Champions League Group F football match between RB Leipzig and Real Madrid CF in Leipzig, eastern Germany on October 25, 2022. (Photo by Ronny HARTMANN / AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
Kedden este négy csapat is a továbbjutásért játszik a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában. Az este meccsek közül kiemelt figyelmet fordítunk az RB Leipzig-Real Madrid találkozóra, hiszen a német csapatban Willi Orbán és Szoboszlai Dominik is kezdőként lép pályára a BL-címvédő spanyol gárda ellen.
22:35
2022. október 25.

A Real és a City már továbbjutott

Az F csoportban a címvédő Real Madridnak, míg a G csoportban a Manchester Citynek a továbbjutás szempontjából nincs teendője, tekintve, hogy három győzelmet követően az előző fordulóban egy idegenbeli döntetlennel már mindkét együttes biztosította a helyét a legjobb tizenhat között.

22:38

Szoboszlaiéknak bravúr kell

Az F csoportban ezúttal a három magyar válogatott játékost foglalkoztató RB Leipzig követheti a spanyolok példáját, ehhez kedden otthon kell legyőznie a Realt, illetve a Sahtar Donyeck nem szerezhet pontot a Celtic Glasgow vendégeként. A lipcseiek szombati bajnoki mérkőzésükön úgy mentettek pontot Augsburgban háromgólos hátrányról, hogy már emberelőnybe kerülve a 73. percben kezdték meg a felzárkózást. A találkozót Willi Orbán, valamint Szoboszlai Dominik végigjátszotta, viszont a kapus Gulácsi Péter térdszalagszakadását követően továbbra is hiányzott.

22:40

A Real edzője Szoboszlait dicsérte

A kedd esti BL-mérkőzés előtt Carlo Ancelotti állt az úságírok elé, az olasz vezetőedző nagyon jó véleménnyel volt a magyar válogatottról és annak játékosairól.

Carlo Ancelotti, a Real Madrid edzője Forrás: AFP/Thomas Coex

"A Leipzig egy nagyon jó játékosokból álló csapat. Követem a magyar válogatottat, nagyon tehetségesek a játékosaik, akik holnap itt pályára lépnek, jól fognak teljesíteni.
Szoboszlai Dominik egy nagyon jó játékos, a jelenléte fontos lesz holnap a csapatának" – nyilatkozta a négyszeres BL-győztes tréner az M4 Sportnak.

22:43

Messiék is továbbjuthatnak

A H csoportban ugyancsak két csapat tervezgethet, a Paris Saint-Germain és a Benfica. A franciáknak győzni kellene otthon, ami a Makkabi Haifa ellen a papírforma igazolása lenne, de egy döntetlennel is meglehet a továbbjutás, amennyiben a Juventus nem nyer a Benfica vendégeként. A portugálok számára a képlet hasonló, mint a PSG esetében, a hazai győzelem ér BL-nyolcaddöntős részvételt, valamint a döntetlen akkor, ha a Makkabi párizsi győzelmével nem okoz bombameglepetést.

22:45

Szoboszlai és Orbán is kezd

Gulácsi Péter sérülés miatt nem bevethető, azonban Szoboszlai Dominik és Willi Orbán ott van a Lipcse kezdőjében.

22:47

Ancelotti pihentet

Carlo Ancelotti, a Real Madrid edzője hangsúlyozta, hogy csapata mindenképpen meg szeretné nyerni a csoportját, ennek ellenére a lipcsei meccsen több kulcsjátékosát pihenteti. Kisebb izomfáradtság miatt nincs ott a keretben az aranylabdás Karim Benzema és a szintén aranylabdás Luka Modric, míg David Alaba, Dani Carvajal és Ferland Mendy pedig csak a kispadon kapott helyet.

22:48

Továbbjutott a Chelsea

Kedden kora este már két meccset lejátszottak. A G csoportban a Sevilla hazai pályán 2-0-ra legyőzte a dán Köbenhavn együttesét, ezzel életben tartotta továbbjutási esélyeit. Az E csoportban a Chelsea 2-1-re nyert a Salzburg otthonában, ezzel az angol csapat már biztosan csoportelsőként jut tovább a legjobb 16 közé. Részletek a linkre kattintva olvashatók.

22:53

Haaland ott van a Manchester City kezdőjében

Pep Guardiola csapatának első számú gólfelelőse a Borussia Dortmund elleni BL-meccsen is kezdeni fog.

22:59

Szoboszlai a szülinapos

A magyar válogatott focista a mai napon ünnepli a 22. születésnapját, ráadásul ez a 20. mérkőzése a Bajnokok Ligájában.

23:01

Gyászszünet Lipcsében

Szombat éjszaka jelentették be, hogy 78 éves korában meghalt az osztrák Dietrich Mateschitz, a Red Bull energiaitalt forgalmazó vállalat alapítója és társtulajdonosa. Miatta gyászszünettel kezdődik a találkozó.

23:01

Elkezdődött a Dortmund-City mérkőzés

A City az első percektől többet birtokolja a labdát, a Dortmund csak félpályánál támadja le a vendég játékosokat.

23:03

Óriásit mentett a City hátvédje

Egy dortmundi kontratámadás után Brandt elől mentett John Stones a tizenhatoson belül.

23:03

Máris lipcsei ziccer

Az első perc végén egy szép támadás végén Nkunku tette be a labdát a védők mögé Forsbergnek, a svéd támadó közeli lövését azonban Courtois hatalmas bravúrral védeni tudta.

23:04

Támadnak a lipcseiek

Három perc telt el a meccsből, a Real Madrid még nem jött át a félpályán.

23:07

Guardiola hevesen mutogat a játékosainak

A City spanyol mestere nem túl elégedett az első percekben látottakkal, és bátrabb játékra ösztönzi a játékosait. A City középhátvédjét, Akét is gyorsabb passzjátékra ösztönzi a spanyol edző.

A spanyol edző nem örül Forrás: AFP/Sascha Schuermann
23:07

Real helyzet

Az 5. percben Marco Asensio jobb oldali beadására Aurelien Tchouameni érkezett a hosszún, de a közeli fejese az oldalhálóba csapódott.

23:11

Rodrygo rossz lövése

Egy röviden kifejelt labdát Rodrygo próbált 19 méterről kapásból visszalőni a lipcsei kapura, de a lövése méterekkel fölé ment.

23:11

Jól védekezik a Dortmund, a City egyelőre veszélytelen

A hazaiak remekül zárják le az üres területeket a vendég játékosok elől. Haalandhoz eddig csak egyszer került a labda.

23:13

Haaland visszatért Dortmundba

Erling Haaland korábbi csapata otthonában lép pályára Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Bernd Thissen
23:15

Vezet a Lipcse

A 13. percben Szoboszlai jobb oldali szögletét André Silva fejelt kapura, Courtois hatalmasat védett, de a kipattanóra Josko Gvardiol érkezett, aki közelről az üres kapuba fejelt.

23:16

Kevés kockázatot vállalnak a csapatok

Mindkét csapat óvatosan játszik, és csak a legkevesebb kockázatot vállalják a játékosok. Rodri lövése után Adeyemi került nagy helyzetbe, de a kapusba lőtte a labdát.

Mezőnyjáték Forrás: AFP/Sascha Schuermann
23:18

Lipcsei ziccer

A 16. percben egy hosszú indításra Courtois rossz ütemben jött ki, Nkunku megtolta mellette a labdát, de 16 méterről, kiszorított szögből kapu mellé lőtt.

23:19

Vezet a Benfica a Juventus ellen

Enzo Fernandez passza után Antonio Silva talált be a torinóiak kapujába a 17. percben.

23:19

Újabb Courtois-bravúr

A 18. percben Haidara került lövőhelyzetbe, 17 méterről a jobb alsó irányába tekert, de a belga kapus újabb bravúrt mutatott be.

23:20

Ott a második lipcsei gól

A francia válogatott Nkunku került helyzetbe egy levágódó labda után, majd 10 méterről elemi erővel lőtt a léc alá.

23:21

Vezet a PSG is

A PSG a 20. percben a hltszeres aranylabdás Lionel Messi góljával megszerezte a vezetést a  Maccabi Haifa ellen. Az argentin támadó külsővel lőtt egészen elképesztő gólt

23:25

Egyenlített a Juventus

A szerb Dusan Vlahovic góljával egyenlített a vendég Juventus a Benfica otthonában a 24. percben.

23:28

Reyna gyenge lövését fogta a City kapusa

A Dortmund kontrákra rendezkedett be, és már sokadszorra tud elmenni a szélen Adeyemi, akinek a visszagurítottt labdájából Reyna tizenkét méterről Ortega kapus kezébe lőtte a labdát. Nagy helyzet maradt ki.

23:29

Lipcsei helyzet

Egy előreívelt labdát a fent ragadt Willi Orbán fejelt le Forsbergnek, de a svéd támadó belebonyolódott a cselekbe a kapu előtt.

23:30

Ismét vezet a Benfica

Nem tartott sokáig a Juventus öröme, mivel a 28. percben Joao Mario tizenegyesével újra a portugálok vezetnek.

23:34

Ott a második PSG-gól

A 32. percben Kylan Mbappé góljával már 2-0-ra vezet a párizsi csapat a Maccabi Haifa ellen, ezzel közel áll ahhoz, hogy bebiztosítsa a továbbjutását. A francia válogatott támadó 11 méterről csavart védhetetlen gólt a bal felsőbe

23:36

Vezet a Celtic

A skót csapat Georgios Giakoumakis találatával megszerezte a vezetést az ukrán Sahtar Donyeck ellen.

23:36

Már kettővel vezet a Benfica

A 35. percben Rafa Silva talált be a torinóiak kapujába.

23:37

Eldöntötte a PSG

A 35. percben a párizsi csapat belőtte a harmadik gólját is. Messi és Mbappé után most Neymar is megvillant. A brazil támadó Messi tökéletes passza után értékesített egy ziccert

23:39

Támad a Real

Az utóbbi percekben a Real Madrid átvette a lipcsei meccs irányítását, a címvédőnek több nagy helyzete is volt, de a Gulácsi Pétert helyettesítő Janis Blaswich óriási védéseket mutatott be.

23:39

Elszórakozza a helyzeteit a Dortmund

A 33. percben ismét Adeyemi indult meg Süle passza után, majd a dortmundi szélső beadására Moukoko érkezett a legjobb ütemben. A támadó lövése azonban pár centivel a jobb kapufa mellett hagyta el a pályát. Már vezethetett volna a Dortmund.

23:40

Szépített Párizsban a Makkabi Haifa

Az izraeli csapat a 38. percben Abdoulaye Seck találatával szépített. A szenegáli játékos egy bal oldali szabadrúgás után öt méterről fejelt gólt

23:42

A Milan vezet a Dinamo Zagreb ellen

Tonali remek passza után Gabbia volt eredményes a 39. percben.

23:43

Elképesztő a hangulat Dortmundban

A több tízezer dortmundi szurkoló láthatóan fantasztikusan érzi magát.

23:43

Szoboszlai ziccere

A 41. percben egy lipcsei kontratámadás végén Nkunku tálalt remek labdát a lendületből érkező Szoboszlai elé, aki ziccerbe került, de a 15 méteres lövése pont Courtois kezébe ment.

23:46

Szépített a Real Madrid

A 44. percben Asensio ment el a jobb szélen, a középre adott labdáját Vinícius Junior fejelte 11 méterről a kapu bal oldalába.

23:48

Újra hárommal vezet a PSG

A 45. percben Kylian Mbappé gólpassza után Lionel Messi megszerezte második gólját a Makkabi elleni. Az argentin támadó egy gyönyörű csel után 17 méterről bombázott a jobb alsóba.

23:48

Nem hozott gólt az első félidő a Dortmund-City meccsen

Pep Guardiola csapata többet birtokolta a labdát, de nem tudott nagy helyzeteket kialakítani a négy védő mellett öt középpályással védekező dortmundiak ellen. A hazaiaknak több kontralehetőségük volt, de a több helyzetük ellenére nem sikerült gólt szerezniük.

Messi az egyetlen

Lionel Messi az egyetlen játékos, aki a Top 5 európai bajnokságban szereplő játékosok közül ebben a szezonban legalább 10 gólt szerzett és legalább 10 gólpasszt adott már.

23:58

Egy kis realos statisztika

A Real Madrid negyedszer kapott két gólt egy Bajnokok Ligája-mérkőzés első 20 percében, és először csoportmérkőzésen.

00:00
2022. október 26.

Lipcsei rekord

A Lipcse az első csapat, amely egy BLcsoportmeccs első húsz percében két gólt tudott lőni a Real Madridnak.

00:03

Jöhet a folytatás

A Lipcse és a Real sem cseréllt a szünetben.

00:04

Elkezdődött a második félidő a Dortmund-City meccsen

Guardiola lehozta Haalandot és Bernardo Silvát cserélte be. Cancelo helyett Akanji játszik majd.

00:08

Kettővel vezet a Milan

Az olasz csapat a portugál válogatott Rafael Leao góljával már 2-0-ra vezet Zágrábban.

00:08

Lendületesebben játszik a City

Jót tettek a cserék a vendégek támadójátékának. A Dortmund védelmét jobban szét tudja húzni Pep Guardiola csapata. A Dortmund azonban nem hibázott még eddig, és jól tartják a labdát a hazaiak.

00:09

Nkunku kapott egy átadást lesgyanús helyzetben, ziccerbe került, megforgatott egy védőt, majd a közeli lövését Courtois lábbal védte.

00:10

A Benfica már hárommal vezet

Rafa Silva már a második gólját szerezte a meccsen az 51. percben. A portugálok 8 lövéséből eddig 5 ment kapura.

00:11

Szépített a Makkabi Haifa

Az izraeli csapat belőtte a második gólját a PSG-nek. Megint a szenegáli Abdoulaye Seck volt fejjel eredményes.

00:13

Emre Can a meccs legfontosabb passzát rontotta el

A széteső City védelem hatalmas területet hagyott a jobb oldalon a Dortmundnak. Emre Can azonban gyenge passzal próbálta megjátszani Adeyemit, aki egyedül törhetett volna kapura.

00:15

Egynelített a Sahtar Donyeck

Az ukrán csapat az 58. percben egyenlített a Celtic ellen. A gólt az Arsenal által is körbeudvarolt Mihajlo Mudrik lőtte. Az ukrán szélső egy kontratámadás végén 18 méterről bombázott a léc alá.

00:16

A City kihagyta a tizenegyest

Emre Can szabálytalansága után tizenegyest kapott a Manchester City. A labda mögé Foden állt, de a válogatott középpályás jobb felső sarokba tartó lövését Kobel óriási bravúrral kivédte. Maradt a döntetlen.

00:18

Eldöntötte a Milan

Az olasz csapat megszerezte a harmadik gólját a Dinamo Zagreb otthonában. Ezúttal a francia világbajnok Olivier Giroud értékesített egy tizenegyest.

00:22

Vissza Lipcsébe

Mindkét csapat 50-50%-ban birtokolja a labdát, de kapura lövés még nem volt a második félidőben.

00:25

Ott az ötödik párizsi gól

A 64. percben Kylian Mbappé és megszerezte a második gólját a Makkabi ellen. A francia támadó csakúgy mint az első gólja előtt kapott egy labdát a bal oldalon, tolt egyet befelé, majd 12 méterről a bal felső sarokba tekert.

00:25

Nagyon nyom a City, a Dortmund beszorult

Sokat van a labda Guardiola csapatánál, és Kobel kapujára is elengedtek pár veszélyes lövést.

00:28

Ontja a gólokat a PSG

A párizsi csapata a 67. percben újabb gólt szerzett. Ezúttal Shon Goldberg ért bele szerencsétlenül Neymar középre lőtt labdájába.

00:29

A Milan kiüti idegenben a Dinamo Zagrebet

Ljubicic öngóljával már négy az olasz bajnok előnye a horvát csapat otthonában a 70. percben.

00:29

A 71.percben egy kontratámadás végén a német válogatott Timo Werner kapott egy indítást, rávezett a labdát Rüdigerre, majd kilenc méterről megcélozta a jobb alsót, de a lövése elsuhant a kapufa mellett.

00:36

11-esből nem megy a Citynek

A 2016-17-es szezon kezdete óta a Man City 25 büntetőt hibázott minden sorozatot figyelembe véve, többet, mint bármelyik másik Premier League-csapat.

00:36

A City próbálkozik, egyelőre kevés sikerrel

Pep Guardiola csapata főleg a baloldalon próbálja áttörni a Dortmund védekezését, de a hazaiak nagyon fegyelmezetten védekeznek.

00:37

Óriási Real-helyzet

Egy szép támadás végén Asensio balról belőtt labdájára Vinícus érkezett, de a brazil támadó 3 méterről kapu mellé pörgetett.

00:38

Egy gólra jött fel a Juventus

Óriási feltámadást produkál Allegri csapata: a 77. percben Milik gólja után McKennie is betalált a 79. percben. A Benfica így már csak egy góllal vezet.

00:39

Ott a harmadik lipcsei gól

A 81. percben kontratámadás végén Mohamed Simakan futott el a jobb szélen, a középen érkező Timo Werner elé tálalt, akinek már csak az üres kapuba kellett belsőznie.

00:45

A PSG már hét gólnál jár

A 84. percben a csereként beállt Carlos Soler is betalált a Makkabi Haifa ellen, ezzel már 7-2-re vezet a PSG.

00:47

A City továbbra is támad

A Dortmund már szeretné, hogy lefújják a meccset. A City rendületlenül támad, de kapuralövésig nem jut el Pep Guardiola csapata.

Julian Brandt remekül játszott Forrás: AFP/Sascha Schuermann
00:50

Tizenegyest kapott a Real Madrid

Nkunku buktatta a tizenhatoson belül Rodrygot, a játékvezető tizenegyest ítélt.

00:51

Döntetlen lett a Dortmund-City

Mindkét csapat inkább a biztonságra törekedett, de a City Foden tizenegyesével megszerezhette volna a vezetést. Kobel kapus azonban remekül védett, és a Dortmundc csapatszinten is megérdemelte az egy pontot.

00:51

Szépített a Real

A 94. percben Rodrygo állt a labda mögé, és a kapu jobb oldalába lőtt.

00:52

Itt a vége

Lipcse 3-2-re legyőzte a Real Madridot, ezzel úgy vághat neki az utolsó fordulónak, hogy a csoport második helyén áll és a saját kezében van a sorsa.