Cikkünk folyamatosan frissül
Szerdán este a címvédő a Real Madrid a Gulácsi Pétert, Willi Orbánt és Szoboszlai Dominiket foglalkoztató RB Leipzig csapatát fogadja a Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában. Kövessék velünk élőben a találkozót és a játéknap összes érdekességét.
22:30
2022. szeptember 14.

A Lipcse és a Real is győzelemmel hangolt

A Lipcse és a Real Madrid is győzelemmel hangolt a találkozóra: a spanyol együttes vasárnap otthon verte meg a Mallorcát 4-1-re, a múlt héten edzőváltáson átesett, Gulácsi Pétert, Willi Orbánt és Szoboszlai Dominikot soraiban tudó német gárda pedig szintén hazai környezetben és háromgólos különbséggel (3-0) nyert a Borussia Dortmunddal szemben. Utóbbi összecsapáson Orban szerzett vezetést Szoboszlai gólpasszából, a második gól pedig Szoboszlai bombázta a bal felsőbe.

Szoboszlai Dominik a 6. forduló legjobb játékosa lett a Bundesligában Forrás: AFP/Ronny Hartmann
22:33

A Lipcsének muszáj javítania

A bajnokságban is címvédő Real Madrid hibátlan teljesítménnyel vezeti a La Ligát, múlt héten pedig a skót Celtic elleni 3-0-s idegenbeli győzelemmel kezdte meg szereplését a BL csoportkörében. Ezzel szemben az RB Leipzig a hét végi forduló előtt egy sikerrel, két döntetlennel és két vereséggel csak a középmezőnyben szerénykedett a Bundesligában. Domenico Tedescót a Sahtar Donyeckkel szemben kínos módon, otthon 4-1-re elbukott első BL-főtáblás összecsapás másnapján menesztették, helyére Marco Rose érkezett.

22:34

A madridiaknak nagyon megy a németek ellen

A Real Madrid és az RB Leipzig még nem találkozott egymással, a németek számára figyelmeztető jel lehet a spanyolok kiváló szezonrajtja mellett, hogy legutóbbi 12 nemzetközi kupameccsükön veretlenek német riválisokkal szemben (nyolc győzelem, négy döntetlen). Német csapattól utoljára 2016 áprilisában kaptak ki, bár a VfL Wolfsburg elleni visszavágó és a továbbjutás már akkor is a spanyoloké lett, miként a végső győzelem is a BL-ben. A legutóbbi 19 hazai kupameccsükön csak egyszer szenvedtek vereséget német gárdától, 14 győzelem és négy döntetlen mellett.

Luka Modricék remek formában várják a meccset Forrás: AFP/Andy Buchanan
22:36

A lipcseiek is jók a spanyolok ellen

A lipcseiek viszont a spanyolokkal szemben bírnak jó mutatóval, igaz, ez nem egy veretes statisztikai adat, lévén mindössze három meccset számlál. Az Atlético Madridot két éve a BL-negyeddöntőben 2-1-re legyőzték, az előző idényben pedig az Európa-ligában a Real Sociedaddal játszottak 2-2-es döntetlent otthon, majd idegenben nyertek 3-1-re.

22:38

A statisztika a Lipcse mellett?

Amiben még bízhatnak a németek, hogy a madridiak az utóbbi három évben nem nyertek első hazai csoportmeccsükön, a Club Brugge ellen legalább egy pontot otthon tartottak (2-2), viszont a Sahtartól 3-2-re, tavaly pedig a moldovai Sheriff Tiraspoltól 2-1-re kikaptak. Azt megelőzően ellenben mind a 23 hazai nyitómeccsüket megnyerték. Karim Benzema kisebb izomsérülése miatt még szerdán sem lesz bevethető állapotban - már a vasárnapi bajnoki találkozót is kihagyta -, pedig a Real Madrid francia sztárja a legutóbbi hat hazai BL-meccsén gól szerzett, összesen kilencet, a bajnokságban négy meccsen háromszor volt már eredményes a szezonban.

A moldovai Sheriff Tiraspol hatalmas meglepetésre legyőzte a BL-rekordert egy évvel ezelőtt Forrás: AFP/Javier Soriano
22:39

Ancelotti be fogja érni Fergusont

A madridiak olasz edzője, Carlo Ancelotti a BL-ben 99 győzelemnél tart, Sir Alex Ferguson után második szakvezetőként érheti el a százas határt. A Manchester United legendás skót trénere 102 győzelmet aratott.

22:39

Mindhárom magyar kezd a Lipcsében

22:40

Haaland újra a Dortmund ellen

A G csoportban a végső győzelemre is esélyesnek tartott Manchester City a Borussia Dortmundot látja vendégül, a meccs esélyese pedig egyértelműen a hazai együttes. Külön pikantériát ad a találkozónak, hogy a City éppen a Dortmundtól szerezte meg a nyáron ügyeletes gólfelelősét, a norvég Erling Haalandot. A 22 éves sztárcsatár a múlt héten két gólt lőtt a Sevilla vendégeként aratott 4-0-s siker alkalmával, szerda este pedig korábbi csapattársainak kellene megállítani őt.

Erling Haaland parádésan kezdte a szezont a Cityben Forrás: AFP/Cristina Quicler
22:40

A Real Madrid kezdője

22:44

Szoboszlaiékat hatalmas füttyszó fogadta

23:00

Modric Puskás nyomában

Puskás Ferenc óta Luka Modric az első mezőnyjátékos, aki úgy lép pályára a Bajnokok Ligájában a Real Madrid színeiben, hogy már betöltötte a 37. életévét.

23:01

Elkezdődtek a meccsek

A Real Madrid stadionjában borzalmas a pálya talaja.

23:06

Lipcsei helyzet

Az 5. percben a Lipcse előtt adódott az első helyzet. Forsberg remek kiugratásával Nkunku tört kapura, a francia támad 12 méterről megcélozta a jobb alsót, de Courtois vetődve hárítani tudott.

23:07

A Juventus megszerezte a vezetést a Benfica ellen

A Bajnokok Ligája H-csoportjában a hazai pályán játszó torinói csapat a lengyel Arkadiusz Milik remek fejesgóljával megszerezte a vezetést a portugál Benfica ellen.

Milik fejesgólja Forrás: AFP/Vincenzo Pinto

A lengyel csatár eddig két gólt szerzett az olasz bajnokságban.

23:09

Bátran játszik a Lipcse

A 9. percben járunk, egyelőre a német csapat irányít a Real Madrid otthonában. A címvédő még nem nagyon jött át a félpályán.

23:12

11-es reklamálnak a lipcseiek

A 11. percben Werner bejátszása után Nkunki tört be a tizenhatoson belülre, egy csellel megkerülte Nachót, majd a spanyol védő mellett a földre került, de nem történt semmi.

23:16

Az első madridi helyzet

Modric átadása után Rodrygo tört be a 16-oson belülre, megcsinált egy cselt, majd 12 méterről kapu mellé lőtt.

23:19

Nincs góleső

A 20. percben járunk az este kilenckor kezdődő meccseken, egyelőre még csak a Juventus-Benfica meccsen volt gól.

23:23

Nagy helyzetet hagyott ki a Lipcse

Forsberg remekül indította a leshatáron kilépő Wernert, aki a tizenhatoson belülre érve visszagurította a labdát a csapattársa elé. A svéd középpályás azonban tizenhat méterről a kapu bal felső sarka mellé lőtt.

23:23

Szoboszlai és Vinícius

Szoboszlai Dominik próbálja szerelni a brazil Vinicius Juniort Forrás: NurPhoto via AFP/Jose Breton/NurPhoto/Jose Breton
23:25

Bombameglepetés, hátrányban a PSG

A 24. percben az izraeli Maccabi Haifa Tjarron Chery fejesgóljával megszerezte a vezetést a Paris Saint-Germain ellen.

23:29

Lipcsei ziccer

A 27. percben Werner ugratta ki remek ütemben Nkunkut, aki kapura tört, de a közeli lövésébe Courtois belevetődött.

23:31

Újabb lipcsei lehetőség

Szoboszlai indította a jobb szélen Wernert, aki elfutott a Real tizenhatosáig, majd egy befele cselt követően Courtois kezébe lőtt.

23:35

Újabb lipcsei ziccer

Egy gyönyörű támadás végén Forsberg ugratta ki Wernert, aki balról középre lőtt, az érkező Nkunku pedig egy hajszállal maradt le a labdáról, pedig csak az üres kapuba kellett volna lőnie.

23:37

Orbnán és Vinícius

A magyar válogatott Willi Orbán és Vinicius Junior Forrás: NurPhoto via AFP/Jose Breton/NurPhoto/Jose Breton
23:39

Messi góljával egyenlített a PSG

A Maccabi Haifa elleni meccs 37. percében egy kipattanó labdát vágott a hálóba az argentin támadó.

23:40

Madridi helyzetecske

Alaba bal oldali szabadrúgását Rodrygo csúsztatta meg 11 méterről, de nem találta el Gulácsi Péter kapuját.

23:44

11-est reklamálnak a madridiak

Modric kapott egy védelem mögé bejátszott labdát, mellel levette volna, de a mögülle érkező Schlager felborította a horvát középpályást. A játékvezető sípja azonban néma maradt.

23:46

Egy tizenegyessel egyenlített a Benfica a Juventus otthonában

Egy tizenhatoson belüli szabálytalanság után a videóbíró döntött, és a játékvezető tizenegyest ítélt a portugál csapat javára.

Tizenegyes pillanata Forrás: AFP/Vincenzo Pinto

Joao Mario a kapu közepébe lőtte a labdát, a kapus Mattia Perinnek esélye sem volt.

23:46

Vége az első félidőnek Madridban

Az első 45 percben a Lipcse sokkal jobban futballozott a címvédő otthonában, és több nagy helyzetet kihagyott, ennek eredményeképpen a madridi szurkolók fütyülik a csapatot a félidőben.

23:50

Messi újabb rekordot ért el a Bajnokok Ligájában

A PSG argentin támadója lett az első játékos a BL-ben, aki megszakítás nélkül tizennyolc szezonban tudott gólt lőni a Bajnokok Ligájában.

23:59

Messi: 39

A hétszeres aranylabdás Lionel Messi már 39 különböző csapat ellen lőtt gólt a Bajnokok Ligájában - Cristiano Ronaldo 38-nál jár.

00:01
2022. szeptember 15.

A Maccabi 20 év után lőtt BL-gólt

Az izraeli Maccabi Haifa legutóbb 2002 novemberében tudott gólt lőni a Bajnokok Ligájában.

00:02

Továbbra is a pályán mindhárom magyar

A Lipcse nem cserélt a szünetben, továbbra is a pályán mindhárom magyar játékos.

00:07

Az 50. percben Nkunku ugratta ki Wernert, aki kiszorított helyzetből kapura lőtt, de Courtois lábbal védett.

00:08

Vezet a Chelsea

Az edzőváltáson átesett angol csapat a 48. percben Raheem Sterling góljával megszerezte a vezetést a Salzburg ellen a Stamford Bridge-en. Az angol válogatott támadó 15 méterről tekert a hosszú alsóba

00:12

Modric és Gulácsi

Gulácsi Péter koncentrál az aranylabdás Luka Modric lövésénél Forrás: AFP/Thomas Coex
00:13

Óriási helyzetet hagyott ki a Maccabi Haifa

Frantzdy Pierrot érkezett a tizenhatoson belülre egy lőtt labdára, de a csatár kapáslövése után a labda elkerülte a kapu baloldalát. Óriási helyzet maradt ki.

00:16

Fordított a Benfica Torinóban

A portugál csapat az 55. percben David Neres góljával megfordította a Juventus elleni meccset és már 2-1-re vezet. A brazil támadó egy kipattanót bombázott a kapuba 9 méterről.

00:17

Vezetést szerzett a Dortmund a Manchester City otthonában

A német csapat jobboldali szöglete után Özcan megcsúsztatta a labdát, amely Reus elő került.

Gólt fejelt a középpályás Forrás: AFP/Lindsey Parnaby

A német támadó ellőte azt, majd Bellingham bemozdult a labdára, és 5 méterről a kapuba fejelt.

00:22

Veszélytelen a Real Madrid

A második félidőben is az RB Leipzig akarta érvényesül, a Real Madrid teljesen veszélytelen. Gulácsi Péternek még nem volt komoly védenivalója a meccsen.

00:23

Sterling rekordja

A Chelsea támadója, Raheem Sterling lett az első angol focista, aki három különböző csapatban (Liverpool, Manchester City, Chelsea) is gólt lőtt a Bajnokok Ligájában.

00:25

Messi hatalmas helyzetben hibázott

Az argentin nagy erővel lőtt, de a kapus Josh Cohen kiválóan reagált és hárította az argentin kísérletét.

00:27

A Napoli két tizenegyest is khagyott

Az olasz csapat az 55. percben 11-es kapott a Rangers elleni meccsen. Piotr Zielinski lövését Allan McGregor védeni tudta, de a kipattanóra érkező Matteo Politano belőtte a labdát a kapuba. Azonban Antonio Mateu Lahoz játékvezető újrarúgatta a 11-est, amit ismét Zielinski vállalt el, McGregor pedig másodszor is védeni tudta a kapu jobb oldalába tartó labdát.

00:29

Még egy Napoli tizenegyes

A nápolyi csapat ismét 11-est kapott a Rangers ellen, a labda mögé ezúttal Matteo Politano állt oda, aki már nem hibázott.

00:29

Mbappé góljával vezet a PSG

Messi csodálatos passza után a francia támadó jobbal a hosszú sarokba lőtte a labdát. Vezet a PSG.

00:30

Gulácsi bravúrja

A 73. percben egy védelmi hiba után Vinícius tört kapura, Gulácsi azonban remek ütemben jött ki, és lábbal védeni tudta a brazil támadó lövését.

00:34

Szoboszlai jobbról betett labdájára Nkunku érkezett középen, azonban Carvajal az utolsó pillanatban elpöckölte a labdát a francia támadó elől.

00:35

Salzburg-gól Londonban

Az osztrák csapat a 75. percben Noah Okafor találatával egyenlített a Chelsea otthonában. A svájci támadó egy jobbról belőtt labdát pörgetett nyolc méterről a kapuba.

00:37

Vezet a Real Madrid - videó

A 80. percben megszerezte a vezetést a címvédő a Lipcse ellen. Vinícius ment el a bal oldalon, középre lőtt az érkező Valverdéhez, aki megcsinált egy cselt a tizenhatoson belül, majd 14 méterről a jobb alsó sarokba helyezett.

Gulácsinak esélye sem volt a hárításra.

00:40

Egyenlített a Manchester City

John Stones szépen vette át a labdát, majd remek lövést ereszt meg távolról. A labda a kapu közepében köt ki, ezzel egyenlített Pep Guardiola csapata.

00:41

Szoboszlai bomba

A 84. percben Szoboszlai kapott egy legurítást, tolt egyet a labdán majd 25 méterről megpróbálkozott egy bombával, de nem találta el a kaput.

00:41

Két szurkoló berohant a pályára a Maccabi Haifa - PSG meccsen

Két férfi rontott be a gyepre, de a biztonságiak kivezették őket, és a játék folytatodótt.

00:43

Haaland megvillant

A 84. percben a Manchester City megfordította a Dortmund elleni meccset. Természetesen a Dortmundtól nyáron igazolt Erling Haaland a gólszerző.

00:45

A csereként beállt André Silva visszatett labdáját Nkunku lőtte el 17 méterről, de blokkolták a lövését.

00:46

Eldönti a meccset a Napoli

A 86. percben a csereként beállt Giacomo Raspadori góljával eldönti a Napoli a Rangers elleni meccset.

00:48

Neymar eldöntötte a meccset a PSG javára

Verratti fantasztikus keresztlabdája utána a brazil támadó higgadtan lőtt az izraeli csapat kapujába.

Neymarnak gratulálnak Forrás: AFP/Jack Guez

00:49

Újabb védhetetlen Real-gól

A 91. percben a Real eldönti a meccset. Egy szabadrúgás után a csereként beállt Marco Asensio kapott egy passzt Kroostól, és 15 méterről a kapu bal oldalába lőtt.

00:51

Ott a harmadik Napoli-gól

A 91. percben Tanguy Ndombele révén a Napoli megszerezte a harmadik gólját a Rangers ellen.

00:52

Itt a madridi meccs vége

A Lipcse remekül játszott a meccset, de kihagyta a ziccereit, a Real Madrid pedig kihasználta a rutinját és a három nagy helyzetéből kettőt értékesített, ezzel pedig a második meccsét is megnyerte a csoportkörben.