A Manchester City az Atléticón keresztül juthat BL-elődöntőbe

775788777 fbl Horizontal FOOTBALL
Manchester City's Belgian midfielder Kevin De Bruyne (R) shoots past Atletico Madrid's Slovenian goalkeeper Jan Oblak to score the opening goal of the UEFA Champions League Quarter-final first leg football match between Manchester City and Atletico Madrid at the Etihad Stadium in Manchester, north west England, on April 5, 2022. (Photo by Oli SCARFF / AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
A negyeddöntőkkel folytatódik a labdarúgó Bajnokok Ligája. Az első játéknapon két végső győzelemre is esélyes csapat lép pályára: a Manchester City az Atlético Madridot fogadja, míg a Liverpool Lisszabonban lép pályára a Benfica ellen.
21:44
2022. április 5.

Folytatódik a Bajnokok Ligája

A negyeddöntőkkel folytatódik a sorozat, melyek közül ma kettőt követhetnek velünk:

21:48

Visszatérés Manchesterbe

Az Atlético Madrid a nyolcaddöntőben is Manchesterben lépett pályára, akkor az Old Traffordon búcsúztatta a Unitedet. Most vélhetően nehezebb dolga lesz a spanyol csapatnak az Etihadban.

21:50

Nem árt az óvatosság Lisszabonban

A Benfica csodaszép stadionjában, az Estadio de Luzban könnyű megégni, és az Ajax tudna mesélni, hogy mennyit ér ott egy 2-2...

21:53

Mutatjuk a Liverpool kezdőjét

21:57

Félelmetes tizeneggyel kezd Guardiola

De sok csapat a kispadon ülőkkel is tudna mit kezdeni.

21:58

Simeone a biztonságot választja

Az argentin mester öt védővel és masszív középpályával vág neki a meccsnek.

22:01

A Benfica kezdőcsapatát is mutatjuk

Senkit ne tévesszen meg az Odysseas, nem a görög mitológia hőse, hanem a válogatott kapusa, az idényben remeklő Odüsszeasz Vlahodimoszról van szó.

22:24

Magyar játékvezető fújja a sípot Manchesterben

A romániai magyar Kovács István már rutinos bírónak számít ezen a szinten is.

Kovács István idén már vezetett a Citynek, az angolok akkor 5-1-re nyerte a Club Brugge otthonában Forrás: NurPhoto via AFP/Alex Nicodim/NurPhoto/Alex Nicodim
22:29

Szép közös múltja van a két sztáredzőnek

Pep Guardiola és Diego Simeone már játékosként is találkozott egymással a Barcelona, illetve a Sevilla és az Atlético színeiben. A tíz egymás elleni klkubmeccsből 4-et a katalán, hármat az argentin nyert, aki egy 2-0-ra megnyert válogatott találkozóval "egyenlített".

Guardiola (balra) és Simeone kölcsönösen tisztelik egymást Forrás: Anadolu Agency via AFP/2016 Anadolu Agency/Burak Akbulut
22:49

Csupán két edző nyert többször a BL-ben, mint Guardiola

A Bajnokok Ligájában csak a skót Alex Fergusson (105 győzelem) és az olasz Carlo Ancelotti (97 győzelem) nyert több mérkőzést a csapataival, mint Pep Guardiola (91 győzelem).

22:53

Klasszikus európai párharc

Ki gondolná, hogy a Liverpool csak a Chelsea-vel találkozott olyan sokszor az európai porondon, mint a Benficával. A mai lesz a két vörös csapat 11. randevúja.

23:00

Lisszabonban a sas a sztár

Mindenki a Benfica kabalájával akar fotózkodni.

23:01

Elkezdődött a Manchester City-Atletico Madrid BL-negyeddöntő

A City világoskék szerelésben, az Atletico pedig piros-fehér mezben lépett pályára az Etihad Stadionban.

23:02

Lisszabonban is kezdődik a mérkőzés

A Benfica szokás szerint piros-fehérben, míg a Pool a sárga szerelésében kezdi a találkozót.

23:05

Óvatosság jellemzi az első perceket a City-Atleticón

Pep Guardiola csapata többbet birtokolja a labdát, az Atletico Madrid mélyen a saját térfelén védekezik az első percekben.

23:06

Konate volt határozott

Egy labdaszerzés után jól ment el a Benfica a 3. percben, de Konate gyorsaságát és fizikai erejét latba vetve megállította a hazai támadást.

23:09

Darwin Nunez gyönyörű csele

Amivel megverte Robertson, majd be is tudott adni, de nem volt gazdája a labdának.

23:11

Beszorult az Atletico, de kevés veszélyt jelent kapura a City

Rengeteget futnak be a City játékosa, főleg Gündogan, a madridi csapat tizenhatosára, hogy elvigyék a védőket, és ezzel területet nyissanak a társaknak.

Forrás: AFP/Oli Scarff

Az Atletico azonban jól semlegesíti az utolsó passzokat a támadóharmadban, így igazán veszélyes helyzet még nem alakult ki a meccsen.

23:12

Egy percen belül két Szalah-helyzet

Előbb Luis Díaz középre tekert labdája volt kicsit hosszú az egyiptomi csatárnak, majd egy kiugratás után védte a lövését lábbal Vlahodimosz.

23:14

De Bruyne lövését blokkolták az Atletico védői

A vendégvédők rossz helyre fejelik a labdát Sterling beadása után, amit a belga De Bruyne egyből kapura lőtt, de az lepattant a védősorról. Nagyon nyom a City, az Atletico percek óta nem birtokolta a labdát, sőt a térfeléről sem jött ki.

23:19

Újabb Liverpool-helyzet

Szalah most előbb az előkészítő szerepben volt, Keitának gurított le, de a guineai játékos lövését védte a hazai kapus, ahogy Szalah ismétlését is.

Sadio Mané (sárgában) és Nicolas Otamendi vív fejpárbajt Forrás: AFP/Carlos Costa
23:19

Guardiola egyre ingerültebb

Az angol csapat spanyol edzője mostmár hevesen mutogat a pálya szélén, mivel az utolsó passzoknál többet hibázott a City az első negyedóra végén.

Az Atletico mestere, Diego Simeone szintén hevesen gesztikulál, egy percig nem ült le még a meccsen.

23:20

17. perc: Vezet a Liverpool!

Alexander-Arnold tökéletes betekert szögletéből Konate szerzett vezetést egy bombaerős fejessel.

23:23

Távoli lövésekkel próbálkozik a City

Bernardo Silva passza után Gündogan lőtte kapu fölé a labdát húsz méterről a 21. percben.

23:23

Megy a Liverpool a második gólért

Mané helyzete után Alexander-Arnold elől kellett menteniük a hazai védőknek.

23:25

23. perc: Láttuk az első hazai helyzetet is

Egy kiugratás után Everton húzott befelé balról, majd oldalhálóba bombázott.

23:27

Az Atletico Madrid némileg magára talált

Diego Simeone csapata bő húsz perc után tudott eljutni a City kapujáig, de Joao Felixet az utolsó pillanatban szerelték a hazai játékosok az angol csapat tizenhatosának bal oldalán.

Joao Felixet gyorsan körbevették a City játékosok Forrás: AFP/Oli Scarff
23:28

Vlahodimosz megint parádézik

Az Ajax elleni visszavágón szenzációsan védő görög kapus most a remek labdával kiugró Luis Díaz lövését védte szépen.

Odüsszeasz Vlahodimosz tartja a lelket a csapatában Forrás: NurPhoto via AFP/Valter Gouveia/NurPhoto/Valter Gouveia
23:30

Csak idő kérdése az újabb liverpooli gól?

Úgy tűnik, hogy igen. A 28. percben Robertson adott középre, és, ha picivel alacsonyabban száll a labda, akkor most már 2-0-ra vezetnének az angolok.

23:32

Hova ment fel Konate!

Így könnyű gólt szerezni, ha valakinek ilyen súlypontemelkedése van:

Ibrahima Konate egy emelettel a portugál védők fölött Forrás: AFP/Carlos Costa
23:35

Hihetetlenül jól védekezik mindkét csapat

A City játékosainak kulcspasszait az utolsó pillanatokban fülelik le az Atletico játékosai, akik nagyon koncentráltan és fegyelmezetten védekeznek a saját kapujuk előtt. A City játékosai viszont kiváló csapatmunkával és remek időzítéssel veszik el a labdát az ellentámadások után a vendégektől, legtöbbször Joao Felixtől.

Forrás: AFP/Paul Ellis

Óriási taktikai csata zajlik a pályán, de eddig csak a City lőtt kapura 4 alkalommal az első félóra végére.

23:38

34. perc: Már két góllal vezet a Liverpool

Luis Díaz tökéletes beadása után a középen érkező Sadio Mané szerezte meg az angol csapat második gólját.

23:39

Nagy hazai helyzet után jött a második angol gól

A 32. percben még Otamendi csúsztatása után ugrott talpra a Luz közönsége, hogy egy perccel később már csak a vendég szurkolók szektorában örülhessenek.

23:43

Állóháború az Atletico tizenhatosa előtt

A félidő utolsó öt percére ismét beszorult a madridi csapat a saját tizenhatosa elé. Hiába, mert a City játékosainál egyre kevesebb a labda nélküli mozgás, Bernardo Silva és Kevin De Bruyne visszalépéseivel sem tudják kicsalogatni az Atletico védőit.

23:43

Kemény találkozó volt

Weigl csúszott be Mané elé, a szenegáli csatár pedig kicsit megtaposta a német középpályás lábát, aki nem kért ápolást.

23:45

Komoly liverpooli fölény

Nem csak a 2-0-s előny miatt, de a 63-37 százalékos labdabirtoklás, és a hazaiak 160 passzával szemben álló majd' 300 átadás is mutatja a vendégek fölényét.

23:46

Mané megelőzte a BL-ben a klublegendát

A szenegáli csatár a 22. góljával megelőzte a liverpooli BL-gólok számában a 21-el záró Steven Gerardot.

23:47

Hatalmas Vlahodimosz bravúr

A görög kapus ezúttal Szalah lövésébe nyúlt bele remekül.

23:48

Lisszabonban is vége az első félidőnek

A meggyőzően játszó Liverpool 2-0-ra vezet 45 perc játék után.

23:49

Vége az első félidőnek a City-Atletico meccsen

A City hatszor próbálkozott kapuralövéssel, de egyik próbálkozás sem találta el a vendégek kapuját. Diego Simeone csapata hősiesen védekezett az első félidőben, és a spanyol csapat néhány kontratámadása nem jelentett veszélyt a City kapujára.

A madridiak kapuralövés nélkül hozták le az első félidőt.

23:54

Így nézett ki a második liverpooli gól

Alexander-Arnold tanári passza Luis Díaznak, majd a kolumbiainak már csak Mané lábára kellett tennie a labdát.

23:57

Liverpooli PL-rekord a BL-ben

Ibrahima Konaté a Pool huszadik gólszerzője volt az idei szezonban, ami több mint bármelyik másik csapat esetében a Premier League mezőnyében.

Konaté mosolya lehet őszinte Forrás: AFP/Carlos Costa
00:02
2022. április 6.

Folytatódik a City-Atletico

Egyből helyzetbe került Llorente, de később kiderült, hogy les. Talán a második félidő több izgalmat hoz majd az elsőnél.

00:03

Kezdődik a második félidő Lisszabonban

2-0-s Liverpool-vezetésről jön a folytatás.

00:05

Griezmann óriási szólója után nagy esélyt szalasztott el az Atletico

A City szöglete után a francia csatár a védők szorításában harminc méteren át cipelte a labdát, de keresztpassza nem volt jó a baloldalon érkező Joao Felixnek. Óriási lehetőség lett volna pedig, ha a passzt nem rontja el az Atletico csatára.

00:08

49. perc: Szépít a Benfica!

Rafa Silva beadása után az első liverpooli gólt szerző Konaté rúgott luftot, a mögött helyezkedő Darwin Nuneznek így már könnyű dolga volt. 1-2.

00:09

Éledezik az Atletico Madrid

Két rosszul sikerül City beadás után szépen hozta ki a labdát az Atletico. A támadás végén azonban nem Joao Felix, hanem Marcos Llorente kapta meg a labdát az 51. percben. A játékos gyenge lövését biztosan védte a City kapusa, Ederson.

00:12

De Bruyne szabadrúgását Oblak védte

Nagy bravúrt mutatott be a szlovén kapus a belga középpályás húszméteres szabadrúgása után az 54. percben.

775788777 fbl Horizontal FOOTBALL Forrás: AFP/Oli Scarff

Mindkét csapat sokat tesz az első gólért, ami akár el is dönheti a meccset.

00:19

60. perc: Majdnem egyenlített a Benfica

Nagyszerű támadás végén Darwin Nunez passzolt Evertonhoz, a brazil 16 méterről középről lőtt, de Alisson nagyot védett, majd a kipattanót is elkotorta a brazil kapus.

00:20

Laporte fejese csak fél méterrel ment mellé

A hazaiak már a hetedik szögletüket rúgják, de eddig ez volt a legnagyobb helyzetük a pontrúgásokból. A középhátvéd Laporte fél méterrel fejelt a jobb felső sarok mellé a 63. percben.

00:21

Hármat cserélt Jürgen Klopp

A német szakember a 61. percben Mané, Szalah és Thiago helyére Firminót, Diogo Jotát és Jordan Hendersont küldte pályára.

00:24

Sterling elesik, de nincs tizenegyes

A City csatára nem tudta elérni De Bruyne passzát a tizenhatoson belül a 66. percben, és az Eb-gólkirály feldobta magát. A bíró továbbot intett, nincs tizenegyes.

00:25

Az első sárga az Atleticóé

Rodrigo De Paul rúgta fel Grealisht a felezővonalnál. A bíró sárga lapott adott a spanyol csapat játékosának.

00:27

De Bruyne megszerezte a vezetést a City-nek

A 69. percben Foden óriási passzával De Bruyne lépett ki a védők közül, és a belga középpályás idei első BL-góljával megszerezte a vezetést a hazai csapat!

00:27

Les? Vagy tizenegyes?

Dawin Nunez ugrott ki a leshatárról (vagy lesről?), majd a vendégek tizenhatosán belül elesik Van Dijk mellett, aki talán hozzáért. A bíró továbbot mutat, a VAR sem avatkozik közbe.

00:33

Cserélt a Benfica is

A 70. percben Taarabt érkezett Meite helyére.

00:34

Kicsit leült a meccs Lisszabonban

A Liverpoolnak láthatóan jó ez a 2-1, de náluk van többet a labda, így a Benfica nem igazán tud helyzetbe kerülni.

00:35

Guardiola nem nyugodott még meg

Az Atletico beszorítja a City-t, de Pep Guardiolát jobban zavarják a hibák a labdaszerzések után.

Pep Guardiola ideges Forrás: NurPhoto via AFP/Jose Breton/NurPhoto/Jose Breton

Egyre többször adja el a labdát a hazai csapat a saját térfelén.

00:37

Foden óriási csere volt

A csereként beállt fiatal angol középpályás két spanyol játékost is kicselezett az alapvonalnál, majd visszagurítását De Bruyne a védőkbe lőtte a 79. percben. Nagyon érik a második City-gól.

00:40

Újabb lisszaboni csere

A 82. percben Everton helyére Jaremcsuk érkezett.

00:42

Az utolsó öt percben egyre több a szabálytalanság

A City brazil játékosa, Gabriel Jesus kap sárgát reklamálásért a 84. percben. Az argentin Correa pár perccel korábban pedig a földön fekvő Grealish arcába rúgott egy labdát, de később lenyugodtak a kedélyek, hála Guardiolának és Simeonénak.

00:44

Alisson nagy bátor

A Pool brazil kapusa engedett meg magának egy merész cselt húsz méterre a kapujától, de majdnem belebotlott a labdába, amikor érkezett Goncalo Ramos.

00:45

Megint cserélt a Benfica

Az imént említett Goncalo Ramos helyére Joao Mario érkezett.

00:46

88. perc: A Liverpol eldöntötte a meccset

Luis Díaz ugrott ki tökéletes ütemben a leshatárról, elhúzta a labdát a kimozduló Vlahopulosz mellett és a kapuba passzolt. Benfica-Liverpool ezzel 1-3.

00:49

A City nem erőlteti a támadásokat az utolsó percekben

Guardiola csapata az előny birtokában nem kockáztat. Az Atletico azonban egyre többet szabálytalankodik. Ederson kapott sárgalapot a Cunhával való veszekedés után.

Forrás: NurPhoto via AFP/Jose Breton/NurPhoto/Jose Breton

Simeone természetesen reklamál az asszisztensnél.

00:51

A City egy góllal megverte az Atletico Madridot

Az Atletico Madrid kapuralövés nélkül zárta a találkozót. A Manchester City tizenötször próbálkozott, és ebből egy gólt tudott szerezni a hazai csapat De Bruyne révén.

JOSE BRETON / NURPHOTO / NURPHOTO VIA AFP

A párharc nem dőlt még el, de a Diego Simeone csapatának sokkal többet kell mutatnia támadójátékban a visszavágón.

00:52

Fabinhót kell ápolni

Pool brazil játékosa terült el a földön a 92. percben a saját ötösén, egy perces ápolás után Benfica-szöglettel folytatódott a mérkőzés, amiből a Pool tudott kontrázni.

00:55

Vége a mérkőzésnek Lisszabonban

Vlahopulosz zárásként  még kivédte Jota ziccerét, így 97 perc után Liverpool 3-1-re nyert a BL-negyeddöntős párharc első meccsén, így magabiztosan várhatja az április 13-i visszavágót.

00:57

Luis Díazt érdemes lesz a visszavágón is játszatni

A kolumbiai támadó ugyanis még soha nem szerepelt vesztes csapatban a Benfica ellen: sem a Portbón játszott hét meccsén, sem ezen az egyen. Ráadásul most már gólja is van a lisszaboniak ellen.

01:02

Köszönjük a figyelmüket!

Várjuk önöket szerdán 21 órától újabb két BL-negyeddöntővel, amikor a Chelsea a Real Madridot, a Villareal pedig a Bayern Münchent fogadja. Jó éjszakát!