A címvédő Chelsea történelmi győzelemmel juthat tovább a Real ellen

Horizontal
Real Madrid's Brazilian forward Rodrygo (up) celebrates with Real Madrid's French forward Karim Benzema after scoring a goal during the UEFA Champions League quarter final second leg football match between Real Madrid CF and Chelsea FC at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on April 12, 2022. (Photo by OSCAR DEL POZO / AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
A Bayern München 2015 óta első alkalommal vár hátrányból egy egyenes kieséses visszavágót a Bajnokok Ligájában.
22:30
2022. április 12.

A Chelsea-nek történelmet kell írnia

Köszöntjük kedves Olvasóinkat!

Sporttörténelmi sikerre van szüksége a címvédő Chelsea-nek ahhoz, hogy a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének keddi visszavágóján kiharcolja a továbbjutást a 13-szoros győztes Real Madrid otthonában. A másik keddi negyeddöntőben a végső győzelemre esélyes Bayern Münchennek sem lesz egyszerű dolga, ugyanis az Európa-liga-címvédő Villarreal ellen kell megfordítania a párharcot.

22:33

A statisztika a Realnak kedvez

A londoni Kékek - akiknek Lőw Zsolt személyében magyar másodedzőjük van - múlt héten, az első mérkőzésen 3-1-es vereséget szenvedtek a Stamford Bridge-en, történetük során pedig mindhárom eddigi olyan egyenes kieséses párharcukat elveszítették, amikor az odavágón otthon kikaptak. A 2005-06-os és a 2019-20-as idény nyolcaddöntőjében a Barcelonával, illetve a Bayern Münchennel, a 2010-11-es szezon negyeddöntőjében pedig a Manchester Uniteddel szemben búcsúztak így.

22:37

Az Ajaxnak korábban sikerült

Az Ajax 2019-ben csodát tett a Bernabeúban Forrás: AFP/Gabriel Bouys

A Chelsea dolgát ráadásul nehezíti, hogy a Real Madrid története során csak kettőt bukott el a 36 olyan európai kupapárharcából, amelyen idegenben megnyerte az első mérkőzést, a legrangosabb sorozatban pedig csak egyszer, a 2018/19-es kiírás nyolcaddöntőjében, amikor az Ajax Amsterdam otthonában aratott 2-1-es sikert egy 4-1-es hazai vereség követte.

22:40

Benzemán nem fog múlna

Karim Benzema a szezon végén ott lesz az Aranlyabda-esélyesek között Forrás: AFP/Javier Soriano

A két csapat londoni összecsapásának főszereplője Karim Benzema volt, a veterán francia csatár egymást követő második fellépésén ért el mesterhármast, a BL egyenes kiesés szakaszában erre csak korábbi csapattársa, Cristiano Ronaldo volt képes a 2016-17-es szezonban.

22:43

A Bayernnek is fordítania kell

A másik keddi mérkőzésen a Bayern München fogadja a Villarrealt, amely az első mérkőzésen nagy meglepetésre 1-0-ra nyert, véget vetve ezzel a bajorok 22 meccses idegenbeli veretlenségi sorozatának a BL-ben.

22:46

A statisztika a Villarrealnak kedvez

A Bayern 2015 óta első alkalommal vár hátrányból egy egyenes kieséses visszavágót a Bajnokok Ligájában, és rossz előjel számára, hogy a legutóbbi 13 ilyen párharcából 10-et elbukott összesítésben.

22:50

Mutatjuk a Real-Chelsea kezdőit

Werner kezd a vendégeknél:

Természetesen Benzema is a hazaiaknál:

22:53

"Öreg" madridiak

A Real Madrid kezdőcsapatának az átlagéletkora 29 év és 293 nap. A madridi csapat még sosem lépett pályára ilyen idős átlagéletkorú kezdővel a BL-történelemben.

22:55

Így kezd a Bayern és a Villarreal

22:55

Ancelotti a nyolcadikra hajt

Carlo Ancelotti, Real Madrid edzője pályafutása során nyolcadszor juthat be a BL-elődöntőben. Ez korábban csak Pep Guardiolának és José Mourinhónak sikerült ennyiszer.

22:59

Hatalmas élőkép Münchenben

Gerd Müllerre emlékeztek a szurkolók.

23:01

Elkezdődtek a meccsek

Madridban és Münchenben is útjára indult a labda.

23:04

Münchenben támad a Bayern

Könnyen lehet, hogy ezt kell figyelnünk a meccs nagy részében. Müllernek volt egy rossz beadása, majd Lewnadowski lesről lőhetett kapura, alig három perc alatt.

23:04

Támad a Chelsea

Ahogy az várható volt, a kétgólos hátrányban lévő angol csapat kezdte agresszívebben a meccset. A Real még nem nagyon jött át a félpályán.

23:08

Az első Real-támadás

A 7. percben Benzema egy gyönyörű sarkazással indította Vinícust a bal szélen, de a brazil támadó beadását kivágták.

23:11

Az első sárga

A 10. percben Vinícius csinált meg egy megkerülős cselt Reece James mellett, az angol védő 18 méterre a kaputól lerántotta a brazil. Sárga lap és szabadrúgás a Realnak.

23:11

Benzema nem talált kaput

A szabadrúgást Benzema végzete el 18 méterről, de a bal felsőbe tartó lövés elszállt a kapu fölött.

23:11

Kisebb Bayern helyzet

Sane lőtte középre a labdát kapásból, de sikerült mentenie a spanyoloknak.

23:12

Chelsea helyzetecske

Havertz átadása után Werner tört be a tizenhatoson belülre, 14 méterről lőtt, de Alaba blokkolni tudta.

23:13

Angol-helyzet

A szögletre Rüdiger érkezett, de a német válogatott védő 11 méteres fejese elkerülte a jobb felső sarkot.

23:15

Vezet a Chelsea!

Egy szép támadás végén Werner tálalt Mason Maount elé, aki 14 méterről kilőtte a bal felső sarkot.

23:17

Próbálkozik a Bayern

Sane tekerte el a labdát a kapu előtt, de senki nem tudott beleérni.

23:17

Real-helyzet

Vinícius kapott indítást a bal oldalon, betört a tizenhatoson belülre majd lövés helyett keresztbepasszolta a labdát a kapu előtt, de nem volt érkező.

23:20

Az eddigi legnagyobb Bayern-helyzet

Musiala cselezte be magát a kapu felé, éles szögből keresztbe ellőtte a labdát a kapu előtt.

23:21

Tuchel idegállapotban

Thomas Tuchel, a Chelsea edzője Forrás: AFP/Oscar Del Pozo
23:24

Benzema-bomba

A 23. percben Benzema csapott le egy lecsorgó labdára, 18 méterről kapura bombázott, de a bal felsőbe tartó labdába Rüdiger beletette a fejét.

23:28

Chelsea-lövés

A 28. percben a korábbi Real-játékos, a horvát Matteo Kovacic lött, de a labdája elkerülte a bal felsőt.

23:28

Egyelőre csak szenved a Bayern

23:30

A 29. percben Musiala fejelt középről, de Rulli kezébe.

23:30

Mount gólja

Mason Mount góljával vezet a Chelsea Forrás: AFP/Oscar Del Pozo
23:34

Raul Albiolt kell ápolni

Robert Lewandowski csúnyán rátartott a bokájára, kapott is egy sárga lapot a lengyel.

23:34

A 34. percben a német válogatott Antonio Rüdiger lőtt 25 méterről, de a bombája néhány centivel elkerülte a bal alsó sarkot.

23:37

Albiol megint a földön

Megint Lewandowskival rúgott össze, megúszta egyelőre a második sárgát.

23:39

Mount elképesztő

Harry Kane mellett Mason Mount az egyetlen angol játékos, aki az előző szezon kezdete óta legalább 20 gólt lőtt és legalább 20 gólpasszt kiosztott.

23:42

Éledezik a Villarreal

Danjuma lépett ki ígéretes helyzetben, de kaput sem talált, utólag a lest is beintették.

23:43

Ancelotti ideges

Az első félidőt látva Carlo Ancelotti ideges lehet Forrás: AFP/Pierre-Philippe Marcou
23:47

Goretzka ütött egyet oda

Estupinan mellett engedte ki a labdát, de közben torkon vágta ellenfelét.

23:47

Vége az első félidőnek Madridban

A Chelsea sokkal jobban futballozik Santiago Bernabéu Stadionban és teljesen megérdemelten vezet.

23:49

Vége az első félidőnek Münchenben is

Nincs gól, szenved a Bayern, jól pörgeti az órát a spanyol csapat.

23:55

Mason Mount a harmadik

Alan Smith és Danny Welbeck után Mason Mount a harmadik angol játékos, aki BL-meccsen gólt lőtt a Santiago Bernabéu Stadionban.

00:02
2022. április 13.

Érkeznek a csapatok a Bernabéuba

A Real Madrid és a Chelsea sem cserélt a szünetben.

00:05

Courtois a földön

A Real kapusa rávetődött egy labdára, de ütközött Kai Havertzel. A belga kapus a földön maradt, de úgy tűnik, folytatni tudja a játékot.

00:06

Musiala helyzetével indult a második félidő

A Bayern csatára a levegőben sarkazta vissza a labdát, majd Rullival ütközött, de nem nézik a VAR-szobában az esetet.

00:07

Kettővel vezet a Chelsea

A Chelsea ledolgozta a hátrányát. Egy jobb oldali szöglet után Rüdiger érkezett a hosszú oldalon, és hét méterről a bal alsó sarokba fejelt.

00:09

Rulli védett Münchenben

Sane minden komolyabb elképzelés nélkül kapura lőtt, de védett a spanyolok kapusa.

00:10

Upamecano dolgozhatta volna le a Bayern hátrányát

Sane tálalt elé, szinte csak kaput kellett volna találnia a védőnek, de kapu fölé bombázott.

00:11

Az 53. percben egy keresztlabdát Benzema vett le mellel a hosszú oldalon, egy pattanás után hét méterről lőtt volna, de James az utolsó pillanatban lepiszkálta a labdát a lábáról.

00:12

Lewandowski-gól!

A lengyel klasszis kapott labdát, a tizenhatos vonaláról fordulásból lőtte el a labdát, ami a kapufáról pattant be a kapuba.

00:14

Az első Real-lövés

Az 55. percben Toni Kroos 20 méteres szabadrúgását Mendy hárította vetődve.

00:15

Müller tovább is lőhette volna a Bayernt

Szép passzt kapott középen, estében már csak kapu fölé tudott lőni.

00:16

Az 59. percben egy szépen felépített támadás végén Vinícius lőtt középre, a berobbanó Benzema viszont néháby centivel lemaradt a labdáról.

00:19

Foyth kapott sárgát

Nem bír Comannal, estében rúgott a franciába.

00:19

Elkezdett focizni a Real

Carvajal visszatett labdáját Valverde bombázta el a tizenhatos sarkáról, de a lövése kapu fölé szállt.

00:19

Már hárommal vezet a Chelsea

Marcos Alonoso bombájával már 3-0-ra vezet a Chelsea. Egy kontratámadás végén Kanté passzolt a balján érkező spanyolhoz, akinek az első lövését Carvajal blokkolta, de a labda visszakerült elé, azt pedig hét méterről a jobb felső sarokba bombázta.

00:21

Nincs Chelsea-gól

Alonso gólja nem érvényes, mert miután visszapattant hozzá a labda, a lövés előtt hozzáért a kezéhez.

00:23

Benzema-kapufa

A 66. percben Mendy bal oldali beadása után Benzema fejelt hét méterről kapura, de a felső lécet találta telibe.

00:30

Lemegy a világbajnok

Toni Kroos helyére Camavinga érkezett a Real Madridba.

00:31

Müller fejében maradt a továbbjutást érő gól

Vetődve fejelt a Bayern legendája, de csúnyán kapu mellé bólintott.

00:32

Micsoda Chelsea-gól

Timo Werner gyönyörű gólt lőtt. A német válogatott támadó kapott egy kiugratást a bal oldalon, egy befele csellel elfektette Casemirót, majd Alabát és Carvajalt is, majd hat méterről a hosszú alsóba lőtt.

00:35

Coman lőtt kapura

A francia szélső befelé húzott, majd alig lőtt kapu fölé. Nagyon aktív a Bayern baloldala.

00:35

Courtois életben tartja a Realt

A 78. percben egy szöglet után Havertz fejelt hét méterről kapura, de Courtois vetődve védte a német támadó fejesét, ezzel életben tartotta a madridi továbbjutási esélyeket.

00:37

Elképesztő meccs: egyenlít a Real

Rodrygo góljával egyenlít a Real Madrid a 80. percben. Egy labdaszerzés után az aranylabdás Luka Modric külsővel tekert középre, a két perccel korábban beállt Rodrígo pedig nyolc méterről, kapásból a kapu bal oldalába lőtt. Elképesztő meccs, 4-4 összesítésben.

00:39

Modric-lövés

A 82. percben Modric lőtt 22 méterről, de Mendy vetődve fogta a bal alsóba tartó lövést.

00:41

Rulli a földön

Müllerrel ütközött a kapus, aki kicsit megszédült, közben jön Gnabry Musiala helyett.

00:44

Éjfélig maradunk?

Jelenleg mindkét meccs hosszabbításra áll, ugyanis az idegenben lőtt gólok már nem számítanak.

00:46

A 89. percben járunk, az utóbbi percekben a Chelsea akarata érvényesült, a madridi közönség pedig hangosan fütyül.

00:46

Alphonso Davies is beállt

A Bayern már a hosszabbításra is készülhet akár.

00:48

Itt a dráma!

A 88. percben szinte a semmiből lőtt gólt a Villarreal! A csereként beállt Chukwueze talált a kapuba egy ellentámadás végén. Éppen a csereként beállt Davies miatt nem volt lesen a gólpasszt kiosztó Moreno.

00:51

Chelsea-helyzet a 94. percben

Egy szabadrúgás után Havertz fejelte le a labdát Pulisicnek, az amerikai támadó hat méterről belepöckölt, de a labdája a kapu fölé szállt.

00:51

Vége a rendes játékidőnek Madridban

A Chelsea 3-1-re nyert a rendes játékidőben, jöhet a hosszabbítás.

00:52

Négy perce maradt a Bayernnek

HIhetetlen dráma, kiesésre állnak a müncheniek.

00:53

Rulli öli a másodperceket

Jó hosszan fekszik a labdán egy beadást követően.

00:53

Most Albol a földön

Nagyon ki akarják állíttatni Lewandowskit, egy könyököst akart most eladni a hátvéd.

00:55

Itt a vége és itt a szenzáció

Kiesett a Bayern München! 1-1 után, 2-1-es összesítéssel jutott tovább a teljesen esélytelennek tartott Villarreal. A Bayern a két meccsből egyet sem tudott megnyerni a spanyolok ellen.

00:56

Gareth Bale melegít

Lehet, hogy Ancelotti a hosszabbításban pályára küldi a négyszeres BL-győztes walesi támadót?

00:56

Erre ki számított?

Münchenben ünnepelnek a spanyolok! Lógó orral kullognak a németek.

01:00

A Chelsea irányít

Három perc telt el a hosszabbításból, egyelőre a Chelsea irányít, a Real pedig védekezik.

01:02

Elképesztő, már megint Benzema

Benzema góljával megint a Real áll továbbjutásra. Egy labdavesztés után Vinícius ment el a bal oldalon, Benzema fejére tekerte a labdát, a francia támadó pedig hét méterről a jobb alsó sarokba fejelt a kapus mozgásával ellentétes irányba.

01:06

Előre cserél a Chelsea

A 99. percben Kantét a marokkói Hakim Ziyech váltotta.

01:08

Ziyech sárga

Ziyech be is jött gyorsan egy sárgára, Lucas Vázqezt rúgta fel keményen.

01:10

Veszélyesebb a Real

Egy újabb labdaszerzés után Camavinga indult meg a kapu felé, a francia középpályás 21 méterről lőtt, de a bombája kapu fölé szállt.

01:12

Vége a hosszabbítás első félidjének

Benzema fejesgóljával megint a Real áll továbbjutásra. Jelenleg úgy tűnik, nem lesz tizenegyespárbaj.

01:15

Füttyszó a Bernabéúban

Kettőt cserélt a Chelsea. Bejött az olasz Európa-bajnok Jorginho, és a korábbi Atlétco középpályás - akinek szólt a füttyszó - Saúl Niguez.

01:18

A Real már játszik az idővel

Most éppen az osztrák középhátvéd, David Alaba van a földön. Kai Havertz futott bele Alabába, aki éppen a kínok kínját éli át.

01:19

110. percben járunk

Courtois kapott egy hazaadást, hosszan tolta meg a labdát, de megcsinált egy hidegvérű cselt Havertz mellett. Vannak idegei a belga kapusnak.

01:22

A Real játékosainak öröme

Így örültek a Real játékosai Benzema gólja után Forrás: AFP/Oscar Del Pozo
01:24

Courtois-védés

A bal oldalon felfutó Ziyech kapott egy átadást, a marokkói középályás 11 méterről lőtt, de Courtois vetődve fogta a rövid alsóba tartó labdát.

01:27

Chelsea-ziccer

A 117. percben Reece James jobb oldali beadására Havertz érkezett a rövid oldalon, hét méterről fejelt, de a labdája egy méterrel mellé ment.

01:29

Újabb Chelsea-helyzet

A 119. percben Ziyech borzalmas lövését Jorginho vette le a kapu előtt, 12 méterről lőhetett, de nem találta el a kaput.

01:30

Két perc lesz a hosszabbítás

Ennyi ideje maradt a Chelsea-nek kiharcolni a tizenegyespárbajt.

01:31

Ez lehet a vége

Saúl Niguez borzalmas felívelése nem talál embert, Courtois pedig ráfekszik a labdára a 122. percben.

01:34

Itt a vége: négy között a Real Madrid

A Chelsea fantasztikusan játszott, vezetett is 3-0-ra Madridban, de mégsem tudta megnyerni a párharcot, mert Rodrygo gólja elég volt a Realnak a hosszabbításhoz, ott pedig megint villant Karim Benzema, aki továbbjuttatta a legjobb négy közé a Királyi Gárdát.