A BL-indulásért zajló csatával zárul a Premier League

fbl Horizontal
Leicester City's English striker Jamie Vardy (L) vies with Manchester United's Swedish defender Victor Lindelof (R) during the English Premier League football match between Manchester United and Leicester City at Old Trafford in Manchester, north west England, on September 14, 2019. (Photo by Oli SCARFF / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
Cikkünk folyamatosan frissül
Kövesse velünk percről percre frissülő képes, szöveges és videós tudósításunkkal a Premier League utolsó, 38. fordulójának várható izgalmait!
17:17
2020. július 26.

Ennél jobb zárás aligha van

A 38. fordulóval véget ér a Premier League közel egy éven át húzódó 2019-2020-as idénye. Az utolsó körre is maradtak izgalmak: három csapat harcol két Bajnokok Ligája-helyért, illetve kettő egy Európa-liga-indulást érő pozícióért, míg az Aston Villa és a Watford közül valamelyik csapat ki fog esni. Bővebben itt írtunk az élcsapatok csatájáról:

Leicester-Manchester United: közel 100 millió fontos csata a BL-indulásért

Már csak egyetlen forduló van hátra az angol labdarúgó-bajnokságból (Premier League), mégis hatalmas téttel bír a Leicester City-Manchester United összecsapás. Ugyanis maradék két Bajnokok Ligája-indulást érő helyért a Chelsea mellett az említett két együttes küzd, ráadásul ugye utóbbi kettő éppen egymással csap össze. A legrangosabb európai kupasorozatban szerepelni pedig nemcsak presztízs kérdés, de pénzügyileg is igencsak kifizetődő.

17:18

Íme a forduló előtti tabella

17:19

Ezek pedig a 38. forduló párosításai

18:36

Öt meccset kiemelten követünk

A BL-ért folyó Leicester–Manchester United és a Chelsea–Wolverhampton meccset, ahol a Farkasok az Európa-liga-indulásért hadakoznak a Crystal Palace otthonában pályára lépő Tottenhammel, illetve a kiesés elől menekülő Watford (ők az Arsenalhoz látogatnak), valamint az Aston Villa (ők a West Ham vendégei lesznek) meccsén is rajta tartjuk árgus szemeinket.

Az Arsenal is komolyan veszi

Legalábbis erre utal, hogy Mikel Arteta egészen izmos kezdőt küld pályára a Watford ellen:

18:56

Ezért nem Kepa kezd a Chelsea kapujában

A kapujára tartó lövések 47 százalékából gól lett, ami a PL leggyangébb mutatója:

18:57

Egy korszak véget ér Manchesterben

Ha igazak a hírek, akkor tíz év után távozik a Manchester City klasszis középpályása, a spanyol David Silva.

The End of an Era: David Silva will leave Manchester City after 10 years at the club

One of the greatest midfielders in the club's history, David Silva will leave Manchester City this summer after the club's Champions League campaign, confirmed the player. David Silva will play his final Premier League game against Norwich City on Sunday. David Silva is a very big name for the citizens as he is serving the [...]

18:58

Az egyiknek csak a győzelem ér valamit

Ez pedig a Leicester, amelyik egy döntetlennel csak akkor kvalifikálhat a BL-be, ha a Chelsea kikap a Wolvestól.

19:01

Elkezdődtek a mérkőzések

Várjuk az izgalmas fordulatokat! Jó szurkolást és jó szórakozást kívánunk!

19:02

Martial esik el a 16-oson belül

De nincs 11-es, ugyanis már lesen kapta a labdát a francia.

19:05

Lehet, hogy vezet a Newcastle

De nem biztos, mert egyelőre a VAR vizsgálja a Liverpool elleni góljukat.

19:05

Az Arsenalé a forduló első gólja

Aubameyang értékesített egy büntetőt a Watford ellen, akik így nagyon nehéz helyzetbe kerültek rögtön a meccs elején.

19:07

Megadták a Newcastle gólját

A Szarkák 1-0-ra vezetnek a bajnok Liverpool ellen.

19:10

Sárga lap Leicesterben

A csapat korábbi játékosa, az angol válogatott Harry Maguire volt túl kemény a középpályán.

19:10

Lesgólt szerzett a Norwich a Manchester City ellen

Onel Hernandez szerezte a mérkőzés első gólját, de a játékvezető érvénytelenítette a találatot les miatt, így maradt a 0-0.

19:12

Az első MU-helyzet

Nem volt igazán komoly, de Pogba beadását már a kapu felé tudta fejelni Mason Greenwood.

19:13

Aubameyang értékesített büntetője

Ezzel a góllal vezet az Arsenal a Watford ellen:

19:14

Vezet a Manchester City a Norwich ellen

Gabriel Jesus talált be néhány perccel a Norwich lesgólja után, ezzel 1-0 a mérkőzés állása.

19:15

Vezet a Tottenham és a Bournemouth is

A Spurs a Crystal Palace, míg a piros-feketék az Everton ellen szerezték meg a vezetést. Előbbi meccsen Harry Kane, míg utóbbin Joshua King volt eredményes, ő 11-esből talált be.

19:20

A két fontos meccsen még nincs gól

A Leicester–MU és a Chelsea–Wolverhampton is 0-0-ra áll 20 perc játék után.

19:24

Ez bizony egy rekorder gól volt

Mármint, amit a Newcastle játékosa, Dwight Gayle lőtt az 1. percben a Liverpoolnak. A játékos a 25. másodpercben talált be, ilyen gyors gólt pedig még nem láttak a PL utolsó fordulóinak történetében, azaz 1993 óta. Egyúttal a Pool sem kapott még gólt ilyen korán mióta PL a PL.

19:27

Az Arsenal már 2-0-ra vezet

Ezúttal Tierny volt eredményes a 24. percben:

19:28

Akció Leicesterben

Iheanacho száguldott végig a pályán manchesteri díszkísérettel, majd a 16-os vonaláról lőtt, De Geáról kijött a labda, amire Jamie Vardy csapott le, és közvetlen közelről fejbe lőtte a spanyolt a labdával, majd még egy kicsit arcon is térdelte. Szabadrúgás kifelé, miután az angol csatár lesről indult a kipattanóra.

19:29

A Sheffield idegenben vezet 1-0-ra

John Lundstram találatával 1-0 a Sheffield csapatának a Southampton ellen. A gól a 26. percben született.

19:30

Illustris vendég a Stamford Bridge-en

A Chelsea új szerzeménye, a német válogatott csatár, Timo Werner már új csapata stadionjában nézi a sorsdöntő meccset.

19:33

Gólt lőtt, de nem vezet a MU

Pogba indította Bruno Fernandest, de kicsit későn jött a passz, és a portugál már lesen volt, amikor elindult felé a labda.

19:34

Ravasz lövés De Gea kapujára

Tielemans lőtt a 16-osról, az inkább gurításnak tűnő próbálkozás után a labda éppen csak elsuhat a jobb kapufa mellett.

19:36

Egy kis ijedtség a Stamford Bridge-en

Egy ütközés után a Wolves játékosát, Raúl Jimenezt kellett percekig ápolni, de szerencsére nem nagy a baj, tudja folytatni a játékot.

19:39

Egyenlített a Liverpool

A bajnokcsapat nem akar kikapni Newcastle-ben, a 39. percben Virgil van Dijk egyenlített ki.

19:39

Aubameyang óriási gólt lőtt

Az Arsenal már 3-0-ra vezet az első félidő végéhez közeledve a Watford ellen, ráadásul egy nem is akármilyen találatot szereztek a londoniak.

19:42

Rashford került nagy helyzetbe

Pogba újabb remek passza után Justin számolja el magát, Rashford leveszi a labdát a 16-oson belül, de rosszul találja el, így végül jócskán elkerüli a lövés Kasper Schmeichel kapuját.

19:44

Helyzet Londonban is

Caballerónak kell kitornáznia egy, a léc alá tartó megpattanó beadást.

19:46

Két újabb egyenlítés

A Burnley és az Everton is egyenlített a Brighton, illetve a Bournemouth ellen.

19:47

Megnyomja a végét a MU

Bruno Fernandes nagyszerű passzát Martial lőtte kapura, de Justin belelépett a lövésbe.

19:47

Szépített a Watford az Arsenal ellen

A mérkőzés 43. percében egy tizenegyesgóllal Deeney 3-1-re módosította az állást.

19:48

Vezet a Chelsea!

Mason Mount tekert be mesterien egy szabadrúgást 18 méterről.

19:50

A Chelsea eldöntötte?

Az első félidő ráadásában Olivier Giroud duplázta meg az előnyt egy villámgyors kontra végén.

19:54

Így állunk egy félidő után

A legfontosabb kérdés: BL-induló a jelenleg 3. helyen álló Chelsea és a 4. MU, míg a Leicester és a Tottenham az Európa-ligára készülhet. A Watford követi a Norwich-ot és a Burnemout-t a Championshipbe.

19:55

45 perc foci után 17 gól

20:05

Kezdődnek a második félidők

Leicesterben pl. már pályán vannak a csapatok, sőt Martial már el is esett a 16-oson belül, de nincs büntető.

20:11

Két egyenlítés egy percen belül

Előbb a Southampton egyenlített a Sheffield United ellen, majd a Crystal Palace a Tottenham ellen.

20:16

Schmeichel volt résen

A remek labdával kilépő Martial lábáról szedte le a labdát a dán kapus.

20:19

Vardy fejel kapufát!

Egy balról betekert szabadrúgást tolt meg fejjel Vardy, a magas ívben szálló labda átrepült De Gea feje fölött, majd a felső lécre esvet pattant le. Ez volt a Leicester eddigi legnagyobb helyzete.

20:21

Vezet a Liverpool

Divock Origi góljával fordított a bajnok Newcastle-ben.

20:27

11-eshez jut a Manchester United!

Martial tört be a 16-oson belülre, Evans és Morgan ront rá a franciára, egyértelműnek tűnik a helyzet, de azért megy a videózás.

20:29

Bruno Fernandes belövi!

A portugál a jobb alsóba gurít, vezet a Manchester United, amelyik ezzel hatalmas lépést tett a Bajnokok Ligája felé.

20:31

A két legtöbbet kapó meccsén ez természetes volt

A MU a 14. büntetőt rúghatta a szezonban, ami rekord a PL történetében, ahogy az is, hogy a Leicester ellen a tizedik büntőt ítélték meg.

20:34

Feltámad a Watford?

Danny Wellbeck is betalált az Emiratesben, így az Arsenal már csak 3-2-re vezet a Watford ellen.

20:34

A MU vezető gólja

20:40

Centikre az egyenlítéstől a Watford

Martínez kapus nem kis bravúrral védte az egykori Arsenal-játékos, Danny Wellbeck sarkazását:

20:42

Felébred a Manchester City

Az első félidő két gyors gólja után a 80. percig kellett várni az újabb City-gólra a Norwich ellen, de Raheem Sterling csak belőtte, méghozzá Kevin De Bruyne PL-rekordnak számító 20. gólpasszából.

20:44

Szorít a Leicester

Lévén őket meg az idő szorítja, ennek megfelelően most jobbára a MU kapuja környékén folyik a játék.

20:44

A City és a Southampton is tovább növelte előnyét

A Manchester City már 4-0-ra, míg a Southampton 3-1-re vezet saját mérkőzésén az utolsó percekre fordulva.

20:46

Vezet a Villa, szinte biztos a bentmaradásuk

Jack Graelish góljával vezet az Aston Villa a West Ham otthonában, így hiába küzd hősiesen a Bournemouth, és vezet 3-1-re az Everton otthonában, a birminghamiek már aligha fognak kikapni.

20:48

Egyenlített a West Ham!

Nem sokáig örülhetett a Villa, viszont újra bizakodhat a Bournemouth. Egy újabb WHU-gól ugyanis a bentmaradásukat, és a Villa kiesését jelentené.

20:49

5 perc lesz a hosszabbítás Leicesterben

Ennyi ideje van Brendan Rodgers csapatának, hogy megfordítsa a meccset.

20:51

A nagyoknak azért a vége is fontos

A City már 5-0-ra vezet a Norwich ellen, míg a Pool 3-1-re a Newcastle otthonában.

20:52

Már Schmeichel is előre megy

A pontrúgásoknál most már a Leicester dán kapusa is felmegy, de ezúttal hiába, mert Maguire és Johnny Evans összekapaszkodása után az ex-manchesterit álltják ki.

20:53

Leicesteri piros lap, eldőlt a mérkőzés

A volt MU-játékos, Johnny Evans sárga lap birtokában kegyetlenül felrúgta Scott McTominay-t, amiért megkapta a második sárgáját, és ülhetett fel a lelátóra.

20:57

Itt a vége! 2-0, BL-résztvevő a MU!

Jesse Lingardot próbálta kicselezni Schmeichel, de az angol nem hagyta magát, elvette a dán kapustól a labdát, amit aztán már csak az üres kapuba kellett gurítania.

20:58

Véget értek a mérkőzések

Bronzérmes lett a Leicester City otthonában 2-0-ra nyerő Manchester United, 4. helyen zárt a szintén 2-0-ra nyerő Chelsea, és ők ketten mehetnek a BL-ben a Liverpool és a Manchester City társaságában.