Zidane Guardiola ellen Madridban, Real-Manchester City csúcsrangadó a BL-ben

fbl Horizontal
Juventus' Portuguese forward Cristiano Ronaldo acknowledges the public at the end of the Italian Cup (Coppa Italia) semi-final first leg football match AC Milan vs Juventus Turin on February 13, 2020 at the San Siro stadium in Milan. (Photo by Isabella BONOTTO / AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének utolsó, szerdai napjára maradt Cristiano Ronaldo és a Juventus lyoni vendégjátéka, valamint korunk két legeredményesebb edzőjének első párharca. A Zinédine Zidane vezette Real Madrid a Josep Guardiola által irányított Manchester City-t fogadja. Kövessék velünk percről percre a legfontosabb eseményeket.
21:35
2020. február 26.

Az este programja

21:37

Veszélyes ellenféllel játszanak Ronaldóék

A Juventus annak a Lyonnak az otthonában lép pályára szerda este, amelyik az elmúlt 18 nemzetközi kupamérkőzéséből csak négyet veszített el.

21:40

Zidane vs. Guardiola - először a történelemben

Zinédine Zidane és Pep Guardiola. Két korszakos futballista. Két korszakos edző. Először állnak egymással szemben menedzserként.

21:42

Baljós árnyak a Citynek

Nem elég, hogy a következő két BL-idényből kizárták a Manchester Cityt, még a spanyol csapatok elleni mérlegük sem mutat valami jól. Kétszer a Barcelona, egyszer a Real Madrid ejtette ki az angolokat az egyenes kieséses szakaszban.

21:43

Ronaldo a Juve kezdőjében, Higuaín nem

Félelmetesen erős kerettel utazott el a koronavírus veszélye ellenére a Juventus Franciaországba. A kezdőbe olyan játékosok nem fértek be, mint Buffon, Ramsey, Matuidi vagy Higuaín.

21:45

Három belső védővel a Lyon

3-4-3-as felállásban kezd a francia csapat a Juventus ellen.

21:47

Bale és Kroos a kispadon, Benzema 100. BL-meccsén kezdőben a Realban

Zidane az alábbi kezdőt küldi ki a Bernabéu gyepére a City ellen.

21:48

Agüero kimaradt a City kezdőjéből

Hatalmas meglepetésre Guardiola csak a kispadra tette legnagyobb sztárját, Sergio Agüerót.

21:52

Ronaldo félelmetes rekordja

Cristiano Ronaldo több gólt lőtt a BL egyenes kieséses szakaszában, mint a csoportkörben.

21:55

Nagyszerű fogadtatás Madridban

Madridban minden mérkőzés előtt így fogadják a szurkolók a Real buszát, mielőtt helyet foglalnának a 80 ezres Bernabéu előtt.

Forrás: Marca.es
21:58

THE CHAAAMPIOOONS

Lyonban és Madridban is felcsendült a BL himnusza. Nemsokára kezdődik a BL-este, jó szórakozást kívánunk!

22:00

Elkezdődtek a meccsek

Madridban a hazai, Lyonban a vendégcsapat indította útjára a labdát.

22:04

Még nem volt a Citynél a labda

Három percnek kellett eltelnie, amíg Guardiola csapata meg tudta szerezni a labdát.

22:05

Az első helyzet a Juvéé

Ronaldo tört be jó cselekkel a tizenhatos területére a bal oldalon, a beadása viszont megpattant (a bíró szerint nem), így végül Cuadrado lemaradt róla.

22:05

SZAVAZÁS: Melyik csapat szerzi az első gólt?

---- separator ----voting-content-type:ee34067e-ffb9-4396-b3a2-9b3618d1c214---- separator ----
22:07

Megvolt az első Lyon-lövés és sérülés is

Szczesny-nek azonban nem volt dolga, ugyanis blokkoltak a védők. Közben Cornet-t kell ápolni az oldalvonal mellett.

22:12

Mendy itt, Mendy ott

Mind a Real, mind a City balhátvédjét Mendynek hívják. Hazai oldalon Ferland, vendégoldalon Benjamin. Mindketten franciáká, rokoni kapcsolat nincs közöttük.

22:14

Ígéretes helyről rúghatott szabadot a Juve

Ronaldót rúgták fel nagyjából 30 méterre a kaputól, de Pjanics beívelését kifejelték a védők, majd a szöglet után is tisztázni tudtak.

22:16

A Real első lövése

A 17. percben Raphael Varane 30 méterről próbálkozik, a rosszabbik lábával csúnyán fölélőtte a labdát.

22:16

Komoly mezőnyfölényben a Juventus

Az első negyedóra után az olaszok 68%-32% arányban birtokolják a labdát, igazi komoly helyzetük viszont még nem akadt. A hazaiak számára az eddigi legjobb hír, hogy Cornet tudta folytatni a mérkőzést.

22:19

Állóháború Madridban

A City hátul tartja a labdát, a Real nem támadja a labdát birtokló játékosokat.

22:21

Courtois hatalmasat véd

A 21. percben Gabriel Jesús lőhet a tizenhatoson belülről, Thibaut Courtois bravúrral véd.

22:22

A felső léc mentette meg a Juventust!

A 21. percben szögletet végezhetett el a Lyon, Aouar beadását Ekambi csúsztatta a felső kapufára. A védők dermedten figyelték a jelenetet, Szczesny legalább megpróbált egy esélytelen vetődést.

22:23

Éledezik a Lyon és a közönség is

A francia csapat ismét szép támadást vezetett, Dubois beadásánál kellett résen lenniük a torinói védőknek. A szögletből ezúttal nem lett semmi.

22:25

Cornet hatalmas mentése!

Felpörgött a meccs, most a Juve állt közel a gólhoz, de Ronaldo beadását Cornet a gólvonal előtt kifejelte Cuadrado elől.

22:25

Mahrez óriási hibája

A 25. perben Mahrez a saját ötösénél próbált meg cselezni Viníciusszal szemben, a brazil szabálytalanul szerzett ugyan labdát, a City középpályásának legközelebb mégis meg kell godolnia, mit csinál a kapujához ilyen közel.

22:29

Kombinatív City-játék

Mendy -> Mahrez -> De Bruyne a labda útja egy kombinatív játékban. A belga lövése csúnyán elkerüli a kaput.

22:30

Mendy "kisárgázta" magát a visszavágóról

A 30. percben Benjamin Mendy rúgja fel Luka Modricot. A City balhátvédje sárga lapot kapott - ez volt neki a harmadik a szezonban, ami azt jelenti, hogy nem léphet pályára a visszavágón.

22:30

De Ligt megsérült

Egy pontrúgás után földre került, fejbe is rúgták, a mellkasára is ráléptek, ápolni kell a fiatal holland védőt.

22:31

Megvan az első Real-ziccer is

A 31. percben Karim Benzema fejelhetett kapura közelről, Éderson óriási bravúrral véd.

22:32

Vezet a Lyon!

Kihasználta az "emberelőnyt" a hazai csapat. Aouar ment el a bal oldalon, egészen az alapvonalig, majd középre adott, ahol a De Ligt hiánya miatt foghíjas védelem nem tudta felvenni az embereket, Tousart pedig teljesen egyedül továbbíthatta a labdát a Juventus kapujába. 1-0 a Lyonnak a 31. percben.

22:32

Íme Tousart gólja - videó

22:35

Továbbra sem talált kaput a Juventus

Ronaldo vette célba a hosszú alsót, de tekerése jó másfél méterrel mellé ment.

22:35

Durvul a rangadó

Rodri rúgja fel Benzemát, a sárga lap elmarad.

22:39

Szczesny nem unatkozik

Ezúttal egy beadásra kellett kivetődnie, majd Cuadrado vállára pattant a labda, a VAR szobából viszont jeleztek Manzanónak, hogy nem volt kezezés, így büntető sem járt.

22:40

Megsérült a City védője, le kellett cserélni

Aymeric Laporte helyét Fernandinho vette át. A francia védő megsérült, ezért a korai csere.

22:41

Ekambi lábában ott volt a 2-0!

Bonucci várt a sült galambra, a labdára viszont lecsapott közben Ekambi, de tiszta helyzetből fölébombázott.

22:43

De Ligt sérülése csak erős idegzetűeknek

Erre nem elég a ragtapasz.

22:43

Összefutott Valverde és Benzema

Saját csapattársával ütközött Fede Valverde. A Real középpályását ápolni is kellett, miután - szó szerint - összefutott Karim Benzemával

22:44

Ekambi ismét

Most jobban figyeltek rá és messzebb is volt a kaputól, a lövése pedig ugyanannyira sikerült - fölé ment.

22:46

Két perc ráadás Madridban

Az olasz játékvezető két percet hosszabbított Madridban.

22:46

Ronaldo lőtte szét a sorfalat

Ez a szabadrúgás még jobb helyről járt, mint az előző, de CR nem tudta kihasználni a lehetőséget. Közben három perc ráadás lesz az első félidőben, ami már el is kezdődött.

22:47

Bruno kínálta meg messziről Szczesnyt

A Juve kapusának viszont még a pulzusa sem emelkedett meg, ugyanis középre ment a távoli lövés.

22:48

Hatalmas mentés a gólvonalról

De Bruyne szöglete után Courtois a lehető legrosszabb helyre ütötte a labdát. Jesús lövését követően a gólvonal előtt Ramos, Casemiro és Valverde közös erővel akadályozták meg a City gólját.

22:48

Real - City 0-0 a félidőben

Nem esett gól Madridban az első félidőben.

22:49

Megérdemelten vezet félidőben a Lyon

Az eredmény lehet, hogy meglepetés, de nem érdemtelen. Tousart góljával vezet a Lyon, amely kihasználta, hogy De Ligt ápolása miatt rövid ideig emberhátrányban volt a Juventus. Az olasz csapat az első félidőben nem találta el a kaput.

23:00

A Real védőjének tökéletes első félideje

Ferland Mendy százszázalékos hatékonysággal passzolt az első játékrészben.

23:03

Vége a szünetnek, folytatódnak a mérkőzések

Megkezdődött a második félidő Madridban és Lyonban is.

23:06

Valverde sárga lapja

A 48. percben Fede Valverde kapott sárga lapot Ilkay Gündogan visszarántásáért.

23:08

Eddig a Juve támadott, de a Lyon rúghatott szögletet

Szczesny húzta le a kis szöglet utáni beadást. Állandósítja mezőnyfölényét a Juventus, de a betömörülő lyoniakkal nem tud mit kezdeni egyelőre.

23:08

Szélsebes City-kontra

Nagyjából tíz másodperc alatt ért át a City Casemiro eladott labdája után a Real kapujához. Mahrez a kapu bellé tekert.

23:10

Ronaldo újabb szabadrúgást harcolt ki

Hasonló helyről próbálkozhatott volna, mint az első félidő végén. Most viszont Pjanics lőtt, ő is a sorfalba.

23:12

Az aranylabdás sárga lapja

Az 54. percben Luka Modric rúgja fel Rijad Mahrezt. A horvát aranylabdás "jutalma" sárga lap.

23:13

Vajon lesz-e gól Madridban az este hátralévő részében?

Zidane és Isco is erre keresi a választ.

Forrás: AFP/Pierre-Philippe Marcou
23:13

A Lyon minden kontrájából szöglet lesz

Legalábbis ez az ember érzése. Ezúttal a turbános De Ligt fejelte ki a beadást.

23:14

Courtois könnyed védése

Veszélyesebben játszik a City a második félidő eddigi részében. Ezúttal Mahrez lő éles szögből, Courtois könnyen véd.

23:15

Dybala szabadrúgása is veszélytelen

A "szöglet itt, szabadrúgás ott" sorminta folytatódott, Dybala ezúttal beadást választott, felszabadítottak a lyoniak.

23:15

Legendák egymás ellen

20 éve játékosként, most edzőként néznek farkasszemet Zidane és Guardiola.

23:18

GÓÓL! Vezet a Real Madrid!

A 60. percben Vinícius kihagyhatatlan helyzetbe hozta Iscót, aki nagyszerűen rúgta el Éderson mellett a labdát. Vezet a Real!

A Lyon is cserél

Toko Ekambi hagyja el a pályát, Martin Terrier érkezik a helyére.

23:25

Éderson mentése

Fede Valverde szélsebesen húzott el a szélen, mindenkit lefutva. Középre tett labdájával Benzemát kereste volna, Éderson azonban a labda útjába tudott vetődni.

23:27

Itt volt az eddigi legnagyobb Juve-lehetőség

Alex Sandro adott be balról, Dybala robbant be középen, de rosszul találta el, így a 100%-os ziccer mellé ment. Rögtön ezután Higuaín állt be Cuadrado helyére.

23:29

A gól pillanata

23:29

Lendületben a Real

Isco beadásából Ramos lő, a City védője blokkolni tud.

23:31

Cserél a City

A 73. percben Bernardo Silva helyén Raheem Sterling a pályán. Gólt kell rúgnia a Citynek.

23:32

Cornet-nak nem sok ép porcikája maradt

Ezúttal Ramsey rúgta ki a lábát, a szélsőnek már a sántikálás is nehezére esik.

23:32

Jön Bale

A 75. percben Zidane pályára küldi Gareth Bale-t, méghozzá a gólpasszt adó Vinícius Jr. helyére.

23:34

Bale egyből lövéssel kezd

A walesi szélső nem sokat tétlenkedett. Bale lövésébe Otamendi blokkolt bele.

23:35

75 perc alatt 0 kaput eltaláló lövés

Röviden ennyivel lehetne leírni a Juventus szerda esti teljesítményét.

23:36

GÓÓÓL! Egyenlít a City

A 78. percben De Bruyne mozdul be üres területre. Beadása Gabriel Jesúst találja meg, aki Ramos szorításából fejelt a kapuba. Rövid videózás után a játékvezető megadta a gólt, így egyenlített a City.

23:37

Íme a City egyenlítő gólja - videó

23:38

Két csere Lyonban

A hazaiaknál Dubois nem tudja folytatni, helyette Tete a pályán. A Juvénál Bernardeschi váltja Rabiot-t.

23:39

Cornet és Ramsey megint összecsapott, csere a vége

Megint a lyoni húzta a rövidebbet, pedig ő volt szabálytalan. Cornet viszont nem bírja tovább, Andersen jött be a helyére. Ezzel elfogytak a Lyon cseréi.

23:39

23:40

Tizenegyest kap a City

Sterlinget találja el Carvajal becsúszása Daniele Orsato tizenegyest ítél.

23:40

Hatalmas a nyomás a Lyon kapuján

Minden erejét mozgósítja a Juventus, de a gól egyelőre nem jön össze.

23:40

GÓÓÓL! Vezet a City

A 83. percben Kevin De Bruyne magabiztosan értékesíti a tizenegyest. Fordít a City.

23:41

Íme De Bruyne gólja - videó

23:42

Kettőt cserél Zidane a hajrára

A 84. percben Modric és Isco hagyja el a pályát, Lucas Vázquez és Luka Jovic érkeznek. Két csatárral rohamoz a Real.

23:44

Ronaldo majd' felrobban

Denayer mellett emelkedett, a védő taszított rajta egy kicsit, a portugál klasszis így csak vállal tudott beleérni a labdába. Mivel Lopesnél kötött ki a labda, így hivatalosan ez volt a Juventus első kapura tartó lövése a 84 (!) percben. Ronaldo pedig dühöng és büntetőt reklamál. Nem sokkal később Higuaín lőtt közvetlen közelről mellé.

23:44

RAMOST KIÁLLÍTOTTÁK

A 86. percben Gabriel Jesús egy az egyben vihette volna a labdát Courtois-ra, ha Ramos nem borította volna fel hátulról. Jogos a piros lap.

23:45

Courtois meccsben tartja a Realt

Mahrez 17 méterről végezhetett el szabadrúgást - pontosan Courtois kezébe.

23:46

Dybala egyenlít! De les...

Feltűnően egyedül maradt jó helyzetben a 87. percben, majd csinált egy cselt és a kapuba bombázott 10 méterről, de a játékvezető és az asszisztens azonnal jelezték, hogy lesen volt az argentin.

23:48

Elképesztő jelenetek a Lyon tizenhatosán belül!

Ronaldo fejelt vissza egy labdát az alapvonalról, ami eljutott Dybaláig. Az argentin a kapunak háttal jókorát esett a védő szorításában, Manzano pedig mutatta neki, hogy jobb lesz, ha gyorsan felkel.

23:48

Öt perce maradt az egyenlítésre a Juventusnak

Ennyit hosszabbít Manzano Lyonban.

23:49

Sterling hazaadja Courtois-nak

A 91. percben Sterling húz középre a labdával, lövése Courtois kezeiben köt ki.

23:51

Mendy majdnem egyenlített

A 92. percben Mendy lő öt méterről nem sokkal mellé. Közel a vereséghez a Real.

23:52

Real Madrid - Manchester City 1-2

Vége a mérkőzésnek Madridban, a City öt perc alatt fordított a második félidőben, és szerzett idegenben 2-1-es előnyt a Reallal szemben.

23:52

Felborul a pálya Lyonban

Folyamatosan próbálkozik a Juventus, de nem igazán tud komoly helyzetbe kerülni. Ronaldo emelkedett az égig, de jócskán mellé fejelt.

23:53

EMBER A PÁLYÁN!

Egy néző berohant a 95. percben a lyoni gyepre, jó fél percig ténfergett ott, mire meggyőzték, hogy nincs ott semmi helye.

23:55

Vége! A Lyon legyőzte a Juventust!

Egyetlen kapura tartó lövésre (vállalásra) futotta a Juvétől, amely későn kezdett el focizni, és így 1-0-ra kikapott Lyonban. A torinói visszavágó mindenképp izgalmasnak ígérkezik.