Cikkünk folyamatosan frissül
Szerdán este hat mérkőzést rendeznek a Bajnokok Ligája csoportkör ötödik fordulójában. A BL-címvédő Liverpool a Napolit fogadja az Anfielden, győzelem esetén pedig bebiztosítja csoportelsőségét. Szoboszlai Dominik csapatának, a Red Bell Salzburgnak győznie kell a Genk otthonában, hogy életben tartsa továbbjutási esélyeit. Az FC Barcelona a Borussia Dortmundot fogadja a Camp Nouban, ha Messiék győznek, szintén továbbjutnak az egyenes kieséses szakaszba. A Gulácsi Pétert és Willi Orbánt foglalkoztató RB Leipzig történelemi siker előtt áll: ha haza pályán pontot szerez a Benfica ellen, története során először továbbjut a BL egyenes kieséses szakaszába.
21:40
2019. november 27.

Szoboszlai csapatának győznie kell

Szoboszlai Dominik csapatának, a Salzburgnak győznie kell a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek ötödik fordulójában ahhoz, hogy maradjon esélye a továbbjutásra. Az E csoportban az osztrák csapat Genkben lép pályára, és ha nem gyűjti be a három pontot, a címvédő Liverpool és a Napoli kerül a 16 közé.

Szoboszlai Dominik az első fordulóban gólt lőtt a Genknek Forrás: Picture-Alliance/AFP/Verwendung weltweit/Fotostand / Wassmuth

A salzburgiak abból mindenképpen erőt meríthetnek, hogy a nyitófordulóban - többek között a magyar középpályás góljával - 6-2-s győzelmet arattak otthon a belgák ellen.

21:41

Szoboszlai a kezdőben

A Salzburg kezdőcsapata a Genk ellen.

21:43

A Liverpool a csoportelsőségért játszik

Hazai sikerével a Liverpool megszerezné csoportelsőséget, vereség esetén viszont még olyan forgatókönyv is előfordulhat - bár ennek csekély az esélye -, hogy kiesik.

A Liverpool az előző szezonban emlékezetes meccset játszott a Napolival az Anfielden Forrás: AFP/Paul Ellis

Az angolok mindenképpen kedvező helyzetben vannak, akárcsak a nápolyiak, akiknek még akkor is a saját kezükben marad a sorsuk, ha egyetlen pontot sem szereznek Liverpoolban. Ez esetben a zárókörben a Genk elleni otthoni győzelemre lenne szükségük a folytatáshoz.

21:48

Továbbjut a Barca-Dortmund rangadó győztese

Az F csoportban az FC Barcelona-Borussia Dortmund rangadó győztese bejut a nyolcaddöntőbe, az Internazionalénak pedig nyernie kell a Slavia Praha vendégeként ahhoz, hogy reális esélye maradjon a továbbjutásra az utolsó fordulóban.

21:51

Gulácsiék történelmi sikerre készülnek

A G csoportban a Gulácsi Péter és Willi Orbánt foglalkoztató RB Leipzig történelmi tett előtt áll, ugyanis ha hazai pályán nem kap ki a Benficától - amely a legutóbbi öt németországi fellépésén vereséget szenvedett -, története során először továbbjut a BL egyenes kieséses szakaszába.

Gulácsi Péter csapata továbbjuthat a legjobb 16 közé Forrás: MTI/EPA/Filip Singer
21:58

Hamarosan jön a kezdés

Túl vagyunk a BL-himnuszokon is, jöhetnek a meccsek.

22:00

Szerez ma gólt Szoboszlai Dominik?

A Red Bull Salzburg a Genk vendége lesz.

---- separator ----voting-content-type:c5fb33ac-0664-404b-a16e-d8677ac998c2---- separator ----
22:03

Nagy dortmundi ziccer maradt ki

A Barcelona nagy helyzetet úszott meg az 1. percben: Hakimi tört be a tizenhatoson belülre, középre lőtte a labdát, de Ter Stegen nagyot védett.

22:03

Vezet az Ajax

Az előző szezon elődöntőse már amásodik percben megszerezte a vezetést a Lille otthonában. A marokkói Hakim Zijes volt eredményes egy 16 méteres lövéssel.

22:05

Angliában nem megy a Napolinak

Ez a Napolinak a 10. meccse Angliában az európai kupaporondon. Nyolc vereség mellett egy döntetlenje van.

22:07

Barca-lehetőség

Bal oldali beadás után Rakitic lőtt 11 méterről, de sikerült blokkolni.

22:09

Gulácsiék támadásban

Az RB Leipzig jól kezdett a Benfica ellen. A 7. percben Emil Forsbergnek volt egy nagy helyzete, de a svéd középpályás ígéretes helyzetből nem találta el a kaput.

22:10

Ritkán látható szabadrúgás Messitől

Az argentin világklasszis 20 méterről a sorfalba lőtte a labdát nagyon gyengén.

22:10

A Liverpool irányít

A Liverpool jól kezdte a Napoli elleni meccset, többet birtokolja a labdát, de komoly helyzetet még nem tudott kidolgozni az olasz kapu előtt.

22:12

Piqué és a szotyi

A katalán sztárcsapat eltiltott védője a lelátón ül, és szotyizással üti el az időt a BVB ellen.

22:13

Hopp, egy rekord!

Az Ajax karmestere, Hakim Zijes lőtte az idei BL-szezon leggyorsabb gólját. A marokkói játékosnak 1 perc 34 másodperc kellett a gólhoz a Lille otthonában.

Az Ajax rendesen bekezdett a Lille ellen Forrás: AFP/Denis Charlet
22:15

Egyetlen gól eddig

Egyelőre csak az Ajax tudott gólt szerezni a Lille ellen az esti meccseken, a többi pályán gólnélküli döntetlen az állás.

22:19

Liverpool-helyzet

Firmino a tizenhatoson belül oxivel letett egy labdát Milnernek, aki kapura tört, de a hatméteres lövését Koulibaly az utolsó pillanatban blokkolta.

22:20

Vezet az Inter Prágában

A 20. percben az Inter megszerezte a vezetést a Slavia Praha otthonában. Az argentin Lautaro Martinez volt eredményes.

22:21

Vesztésre állnak Gulácsiék

A Benfica Pizzi 20. percben szerzett góljával megszerezte a vezetést Lipcsében.

22:22

Vezethetett volna a barca

Luis Suárez gólt lőtt a 22. percben, de les volt, így marad a gólnálküli döntetlen.

22:24

Vezet a Napoli az Anfielden

Egy felívelt labdára Van Dijk ugrott fel fejelni, Mertenes azonban megtámasztotta, mire a holland védő rosszul fogott talaj, és lent maradt a földön. A támadás azonban tovább ment, amelynek a végén Mertens kapott kiugratást, és éles szögbl, hét méterről kilőtte a jobb alsó sarkot.

22:25

Négyperces videózás

Az eset után a videobíró-szobában mindent vizsgáltak. Az esetleges lökést, a leshelyzetet, de mindent rendben találtak a Napoli góljával.

Az argentin varázsló

Lautaro Martinez a negyedik Inter játékos - Samuel Eto'o, Christian Vieri és Hernán Crespo után - aki négy egymást követő BL-meccsen is gólt lőtt.

22:30

Suárez szabályos gólt lőtt

Messi gyönyörű labdája után Suárez lépett ki ziccerben, és Bürki lábai között a kapuba lőtt. Vezet a Barca a Dortmund ellen.

22:34

Messi megvillant

Növelte az előnyét a Barcelona. A 33. percben De Jong szerzett labdát, majd Suárezhez passzolt, aki helyzetbe hozta a balján érkező Messit, az ötszörös aranylabdás pedig higgadtan értékesítette a ziccert.

22:34

Íme, Messi gólja

22:37

Egyenlített a Slavia

Tomas Soucek volt eredményes büntetőből az Inter ellen a 37. percben.

22:38

Így egyenlített a Slavia az Inter ellen

22:39

Szoboszlaiék góltalanok

Már csak a Genk-Salzburg meccs az egyetlen, ahol még nem született gól.

22:41

Messi-rekordja

Az ötszörös aranylabdás már a 34. csapat ellen lőtt gólt a Bajnokok Ligájában.

22:45

Szoboszlaiék vezetnek

A 43. percben megszerezte a vezetést a Salzburg. A 43. percben a magyar válogatott középpályás szabadrúgása elakadt a sorfalban, a visszapattanót Szoboszlai kapura lőtte, a Genk kapusa azonban kiejtette a középre tartó lövést, az érkező Daka pedig közelről nem hibázott.

22:45

Íme, a Salzburg első gólja

22:47

Itt a második salzburgi találat

Daka átadása után a japán Takumi Minamino került lövőhelyzetbe, és 11 méterről a jobb alsó sarokba lőtt.

A belgának nagyon megy a BL-ben

Dries Mertens, a Napoli támadója 17 gólban (13 gól és 4 gólpassz) vállalt szerepet a legutóbb 18 BL-meccsén.

23:05

Micsoda folytatás

Alighogy elkezdődött a második félidő, majdnem újabb gólt lőtt a Barca. Suárez és Messi összjátéka után Griezmann került ziccerbe, de a közeli lövését Bürki lábbal védte.

23:08

Suárez rekordja

Az uruguayi támadónak az elmúlt 15 szezonban mindig sikerült 10 gól fölé jutnia. Elkpesztő.

23:09

Messi hatalmas műesése

Messi a szólója végén nagyot dobott magán Bürki mellett a tizenhatoson belül, az argentin támadó sárga lapoi kapott. Szó sem lehetett büntetőről.

23:10

Ajax-varázslat

Hakim Zijes elképesztő passzal a Lille ellen.

23:14

Az első zambiai

A Salzburg első gólját lövő Patson Daka az első zambiai játékos, aki gólt szerzett a Bajnokok Ligájában. Ezzel már 103 kölönböző nemzet játékosának van találata a BL-ben.

23:15

Liverpooli helyzet

Egy jobb oldali beadásra a Napoli kapusa rosszul mozdult ki, kiejtette a labdát, az érkező Firmino kapunak háttal visszakanalazta, de a gólvonalon álló Koulibaly szögletre mentett.

23:16

Már kettővel vezet a Benfica Lipcsében

Gulácsi újabb gólt kapott, ezúttal az 59. percben Carlos Vinicius volt eredményes.