Kövesse velünk percről-percre a Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő keddi mérkőzéseit.
21:30
2019. március 12.

Jó estét kívánunk!

A Juventus kétgólos hátrányról kezdi kedden az Atlético Madrid elleni hazai visszavágót a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, míg a Manchester City kényelmes helyzetben van, ugyanis idegenben verte 3-2-re a Schalkét. Jöjjenek a visszavágók, tartsanak velünk!

21:33

C. Ronaldo bízik a továbbjutásban

Cristiano Ronaldo a Real Madrid volt játékosaként alaposan ismeri az Atléticót. A Juventus jelenlegi klasszisa a klub honlapjának elmondta: a visszavágón ő és csapattársai is bíznak egy nagyszerű játékban, amivel önmaguknak és szurkolóiknak is "különleges éjszakát" szerezhetnek.

Cristiano Ronaldo nem adta fel az Atlético elleni párharcot Forrás: AFP/Oscar Del Pozo

"Mindenki tudja róluk, hogy erős csapat, amely kiválóan védekezik, nem szeret kockáztatni, a kontrajátéka pedig erős" - utalt a keddi ellenfélre a portugál sztárjátékos. A drukkereknek üzenve hozzátette: pozitívan gondoljanak a visszavágóra, és higgyenek a negyeddöntőbe jutásban.

"Lehetséges a továbbjutás, de ehhez szükségünk van a szurkolók segítségére, akik fantasztikus légkört tudnak teremteni a stadionban" - nyilatkozott a támadó.

21:37

Kiváló formában az Atlético

Az olasz bajnokcsapat tartalékosan is magabiztosan nyerte meg pénteken az Udinese elleni hazai bajnoki mérkőzését (4-1), de az elmúlt hetekben nyújtott teljesítménye, különösen a támadójátéka egyáltalán nem volt meggyőző. Márpedig a rendkívül stabilan védekező spanyolokkal szemben a legjobb játékukra lenne szükségük, a Diego Simeone irányította Atlético ugyanis nemcsak ötmeccses győzelmi sorozatban van, hanem ezeken a találkozókon egyetlen gólt sem kapott.

21:41

A City az egyértelmű esélyes

A Premier League címvédője és éllovasa, a Manchester City a 3-2-es idegenbeli győzelemnek köszönhetően egygólos előnnyel fogadja a Bundesligában 14. Schalke 04 gárdáját. A házigazda legutóbbi kilenc tétmérkőzését megnyerte - a Chelsea elleni Ligakupa-döntőt tizenegyes-párbajban -, a németek viszont gyenge formában vannak. A Schalke utóbbi hat tétmérkőzésén nyeretlen maradt, öt vereség mellett egyszer játszott döntetlent, a középmezőnyhöz tartozó Freiburggal otthon nem jutott dűlőre (0-0).

Juventus: lehetetlen küldetés?

A Juvénak minimum két gólt kell szereznie a továbbjutáshoz. Az Atleticót és Oblakot viszont a legutóbbi 100 meccséből mindössze 16-szor mattolták legalább kétszer az ellenfelek, 29-szer csak egy gólt kapott, 55-ször pedig egyet sem. Mission: Impossible?

21:58

Jönnek BL-himnuszok

A főszereplők már mindkét helyszínen a pályán vannak, jönnek a BL-himnuszok és a kezdés.

22:00

Elkezdődtek a meccsek

Manchesterben és Torinóban is elkezdődött az összecsapás.

22:02

Giméneznek máris mentenie kellett

Giméneznek nagyot kellett mentenie a bal oldali beadás után Mandzukic elől.

22:05

Az Atletico hálójában a labda

Ronaldo azonban rácsúszott Oblakra, így elsőre a játékvezető nem adta meg. Várja a videós megerősítést.

22:06

Nincs gól

A VAR-rendszer is szabálytalanságot látott.

22:07

City-rohamok

Manchesteri helyzetekkel kezdődött a meccs, de egyelőre nincs gól. Viszont a Schalke 04-nek nem elég csak tartania az eredményt.

Levegőhöz jutott az Atletico

A kezdeti rohamok után több pontatlan átadás csúszott az utóbbi percekben a Juve játékába, és az Atletico is járt már az olaszok 16-osánál, helyzetet azonban nem sikerült kialakítani.

22:15

Agüero rontott nagy helyzetben

Sterling szolgálta ki szépen a jobb oldalról Agüerót, aki 5 méterről kapu mellé lőtt a 15. percben.

22:17

Oblak színezi

Bernardeschi mély beadását mellel (!) vette le a szlovén kapus, csak utána kapta kézbe a labdát.

22:17

Hiába talált a kapuba a City

A City is a kapuba talált, de Agüero gólja érvénytelen, mivel Sterling támadta középen a kapust.

Koke lőtt messziről

Nem talált kaput, fölé ment a próbálkozás, de nem volt rossz kísérlet.

22:25

Torinóban engedik a kemény játékot

A holland Kuipers nem látott kivetnivalót Arias szerelésében. Matuidi alighanem máshogy vélekedik.

22:27

Pep Guardiola ideges

A Manchester City spanyol menedzsere nem elégedett, pedig egyelőre nincs veszélyben a csapata továbbjutása. Az már más kérdés, hogy az angol csapat egyelőre nem brillírozik.

22:28

Vezet a Juve!

Ki más, mint Cristiano Ronaldo? Bernardeschi beadása ezúttal tökéletes, Juanfrant pedig könnyedén fejelte le a portugál. 1-0

22:28

Íme, C. Ronaldo gólja

22:31

Agüero fejese

Ismét Agüero került helyzetbe, ezúttal fejjel veszélyeztetett, de a kapus könnyedén hárított.

22:33

Büntetőt kapott a City

Bernardo Silvát rántotta le Bruma a tizenhatoson belül a 33. percben, jöhet a büntető.

22:33

Veszélyes szabadrúgás

Bernardeschi tekert fölé nem sokkal egy szabadot a tizenhatos jobb sarkából.

22:35

Vezet a City!

Agüero magabiztosan értékesítette a büntetőt. Az argentin támadó panenkés mozdulattal lőtt a kapuba.

22:35

Bernardeschi olló

Elemében van a válogatott védő, ezúttal háttal a kapunak, ollózva próbált a bealálni. Célt tévesztett, de szépségdíjas megmozdulás volt.

22:37

Íme, Agüero gólja

22:39

Már kettővel megy a City

Eldőlt a továbbjutás, nem mintha sok kérdés lett volna a meccs előtt. Agüero lőtt újabb gólt Sterling sarokkal szolgálta ki a 38. percben.

22:40

Videobírón nézik Agüero gólját

Még várni kell, hogy biztosan 2-0 legyen, a videobíró vizsgálja a City gólját.

22:41

Marad gól

Sterling indult leshatárról, de a játékvezető megadta a gólt  a videobíró segítségével.

22:43

Már három a City előnye

Sané is betalált a 43. percben, összesítésben már 6-2 a Citynek.

22:44

Ismét Ronaldo-fejes

Ezúttal Spinazzola ment el a balszélen és adott középre, CR viszont ezúttal mellé bólintott.

22:44

Íme, Agüero második gólja

22:44

Megnyomja a félidő végét a Juve

Bernardeschi lőtt messziről, beleléptek, hazai szöglet következik.

22:45

Oblak-bravúr

Chiellini fejelte kapura Pjanic sarokrúgását, a szlovén kapus kitornázta a léc alól. Az újabb szöglet már nem jelentett veszélyt.

22:45

Itt pedig Sané gólja videón

22:47

Félidő Manchesterben

A City a féliőben 3-0-ra vezet a Schalke ellen, ez a párharc eldőlt.

22:48

Óriási Atletico helyzet a végén

Koke beadása Moratát találta meg középen, a spanyol támadó azonban fölé fejelt.

22:49

Szünet Torinóban is

Morata fejese volt az utolsó momentum, félidőben 1-0-ra vezet a Juve, összesítésben viszont még 2-1-el az Atletico áll továbbjutásra.

22:57

A BL Cristiano Ronaldo játszótere

Egészen elképesztő statisztika: a portugál fenoménnak a mai a 77. meccse a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszában, mostani gólja pedig a 75. volt, amelyben szerepet vállalt (61 gól, 14 gólpassz).

Megint bekezdett a Juve

Ronaldo centerezett, Arias az utolsó pillanatban csúsztatta ki a labdát Mandzukic elől.

23:06

Képek a Juve-meccsről

23:08

Ronaldo dupla, egyenlő

Centikkel ugyan, de Ronaldo újabb fejese teljes terjedelemmel átmegy a gólvonalon, hiába védett óriásit Oblak. Összesítésben egyenlő, jelenleg hosszabbításra állnak a csapatok.

23:08

Íme, C. Ronaldo második gólja

23:09

Sané kihagyott ziccere

Sané lőtt 5 méterről nem sokkal a jobb kapufa mellé.

23:11

Sané ezt már belőtte

De hiába. A játékvezető zserint lesről indult, így hiába talált a kapuba, maradt a 3-0.

23:14

Marad támadásban a Juve

Az Atetico érezhetően teljesen összezavarodott, a Juve pedig próbálja ezt kihasználni, továbbra is támadásban a hazaiak.

23:14

Sterling lőtt a kapuba

Sterling lőtt szép gólt sané passza után, amelyet vizsgált a videobíró, de a játékvezető megadta a találatot. Már 4-0, összesítésben 7-2-re vezet a City a Schalke ellen.

23:15

Simeone változtat

Thomas Lemar helyett Ángel Correa a pályán.

Correa megérkezett

Jó kis lövést eresztett meg 20 méterről, de túl sok külsőt tett bele, így fölé-mellé szállt a próbálkozás.

23:23

Agüero a meccs hőse

Eddig tartott a kétgólos Agüero számára a meccs:

23:25

Allegri is cserél

Ráadásul bátrat húz az olasz mester, hiszen a balhátvéd Spinazzola helyére érkezik a Paulo Dybala.

23:27

Ronaldo verte át csúnyán Kokét

23:29

Játszik a City, 5-0.

A 70. percben Bernardo Silva is betalált, ez már kiütés. A kapufa is besegített a 14 méterről leadott lövés után.

23:30

Íme, Bernardo Silva gólja

23:31

Újabb veszélye Juve-szabadrúgás

Juanfran rúgta fel Ronaldót, sárga lapot kapott érte, a Juve pedig ígéretes helyről végezhet el szabadrúgást.

23:33

Mandzukic kis híján betalált

Őt találta meg Pjanic beadása, de a derékmagasságban érkező labdát a horvát támadó érthetetlen módon fejjel akarta kapura tenni. Nem sikerült.

23:35

Simeone is kockáztat

Ő is szélsőhátvéd helyett hoz be támadót, Vitolo a pályán.

23:36

A tini is betalált

Foden első gólját szerezte a Bajnokok Ligájában. A kapust is elfektette a fiatal játékos, majd az üres kapuba lőtt.

23:37

Íme, Foden gólja

23:38

Pályán a Juve szupertehetsége is

A 19 éves Moise Kean Mandzukic helyére áll be - legutóbb az Udinese elleni bajnokin duplázott az olasz támadó.

23:41

Kean azonnal el is dönthette volna

Chiellini indította az imént pályára lépő támadót, a madridi Jimenez meg is csúsztatta, így lett tökéletes, ám ziccerben mellé lőtt.

23:42

7-0 a Citynek

Ez már kivégzés, Gabriel Jesus 15 méterről lőtt szép gólt. 7-0 a Citynek, összesítésben 10-2.

23:43

Íme, Jesus gólja

23:43

Büntetőt kap a Juventus

Bernardeschi harcolta ki, Correa rúgta fel - bár a visszajátszásokon inkább úgy tűnik, hogy a saját lábában esett el a hazai játékos.