Cikkünk folyamatosan frissül
Eseményekben gazdag lesz a szombat délutáni sportműsor: a szokásos Bundesliga-programban feltűnik a Bayern, a Leipzig és a Hertha is, a spanyol nagyok közül pedig a Barca igyekszik faragni a hátrányából. Ahogy Veszprémben is a katalánok ellen szállnak harcba Nagy Lászlóék, és a magyar foci is belép a táncba, méghozzá a Magyar Kupa újabb körével, benne egy Fradi-Honvéd rangadóval.
16:10
2017. február 11.

Vágjunk bele!

Kellemes szombat délutánt kívánunk! Lássuk, miből élünk, ahogy azt mondani szokás. Nem szeretnénk, szerénytelennek tűnni, de ebből a programból úgy tűnik, hogy lesz itt minden, mint a búcsúban.

16:13

Piet Keizer

Bárcsak csupa jó hírrel szolgálhatnánk ma, de a világ ennél sajnos sokkal kegyetlenebb:

Meghalt minden idők egyik legjobb holland futballistája
16:15

Barcát kéne verni!

Egyébként sem lenne könnyű feladat, de a nem éppen kirobbanó formában lévő Telekom Veszprémnek most kis túlzással a csodával érne föl, ha le tudná győzni a nagy Barcelonát. Ennél bővebb és szakmaibb felvezetőnket itt olvashatja el:

Gigabravúrral kellene nyitnia az évet a Veszprémnek
16:26

Sánche és Sánchez

Alexis Sánchez duplájával az Arsenal hazai pályán 2-0-ra legyőzte a Hull Cityt. A chilei támadó az első félidő közepén, és a ráadás perceiben (11-esből) rúgott egy-egy gólt.

Kis gól is gól Forrás: AFP/Glyn Kirk
16:55

Egy jó 0-0

A Primera División 22. fordulójának első mérkőzésén: Real Betis – Valencia 0-0. Gól nem volt, cserébe a játékvezető ki tudott osztani hat sárga lapot. Úgy tűnik, nem ezen a meccsen fog visszatérni egy nagy csapat régi dicsősége:

Semmivé foszlott egy nagy klub hajdani dicsősége
17:03

Gulácsiék bajban vannak

Valami nem stimmel a lipcseiek energiaitalával: 24 perc után hazai pályán 0-2-re állnak a Hamburg ellen. A többi találkozón Darmstadt-Dortmund 1-0, Ingolstadt-Bayern München 0-0, Werder-'Gladbach 0-1, Leverkusen-Eintracht 1-0

Gulácsi Pétert kétszer mattolták a hamburgiak Forrás: Picture-Alliance/AFP/Thomas Eisenhuth
17:07

A rutin és az évek

Az a furcsa helyzet állt elő a Darmstadt-Borussia Dortmund meccsen, hogy a Bundesliga-újonc hazaiak kezdője rutinosabb, mint a vendégeké. Előbbiek kezdő tizenegye 865, míg utóbbiaké 822 élvonalbeli meccset tud felmutatni. A BVB például újoncot is avat Dzenis Burnic személyében:

17:21

Az Újpest eldöntötte

Egyelőre az Újpest aratta a legmagabiztosabb sikert a Magyar Kupa nyolcaddöntőinek első mérkőzésén. A lila-fehérek 4-1-re nyertek a ZTE otthonában. A többi szombat délutáni találkozón többnyire egygólos győzelmek születtek, illetve a Mezőkövesd-Gyirmót összecsapáson nem esett gól.

A nyolcból csak hat meccset rendeznek a hétvégén, mivel a magyar szövetség a Cegléd-Diósgyőr és a Szentlőrinc-Szolnok találkozót keddre halasztotta.

Nem ma tanult focizni

Juan Mata szezonbeli hatodik bajnoki góljával a Manchester United 1-0-ra vezet a Watford ellen. Nem volt csúnya gól:

17:58

Be fog válni az olasz

Manolo Gabbiadini Henri Camara 2005-ös debütálása óta az első olyan focista, aki első két meccsén eredményes tudott lenni a Southampton mezében. Az ő két góljával vezetnek a déliek 2-0-ra a félidőben a Sunderland otthonában.

A többi félidei eredmény a PL-ből: MU-Watford 1-0, 'Boro-Everton 0-0, Stoke-Palace 0-0, West Ham-West Brom 0-1.

18:01

SN

Luis Suárez és Neymar góljaival a Barca a félidőben 2-0-ra vezet leendő kupadöntős ellenfele, az Alavés otthonában.

18:11

Gulácsi gólja?

A Hamburg első gólját többen is hajlamosak Gulácsi Péter számlájára írni. De szerintünk ez nem az ő gólja volt. Papadopulosz fejese özelről jött, és volt benne erő is. Inkább a védőket kellene itt elővenni:

18:19

Ez volt aztán a sima elődöntő!

Fucsovics Márton tükör sima meccsen jutott be a budapesti ATP challenger torna vasárnapi döntőjébe, miután az elődöntőben 6:0, 6:0-ra legyőzte a norvég Casper Ruudot.

18:25

Csúnya lett a vége

Az RB Leipzig elszenvedte első hazai vereségét a Bundesligában: a Hamburg 3-0-ra győzött Lipcsében. A Bayern két késői góllal nyert Ingolstadban, a Dortmund viszont kikapott Darmstadtban.

Mutatjuk a részleteket itt!

18:36

Messi nem hagyja annyiban

A Barca argentin sztárja is rúgott egyet az Alavés otthonában, így a katalánok nagy triója már 66 gólnál az idényben.

18:41

Lement a magyar, jönnek a gólok

Az 57. percben az Alavés edzője lecserélte Aleksandar Katait, a csapat pedig azóta már négy gólt kapott (69. perc 0-6). Az újvidéki futballista annyiban magyar, hogy magyar nagymamája után vette föl a Katai nevet.

Aleksandar Katai Forrás: NurPhoto/Jose Manuel Alvarez Rey/NurPhoto/Jose Manuel Alvarez Rey
18:47

Suárez utolérte edzőjét

Luis Suárez duplázott az Alavés ellen, és második góljával az uruguayi utolérte a Barca örökranglistáján a klub mostani edzőjét, Luis Enriquét. Mindketten 109 gólnál járnak, de a tréner már aligha tesz hozzá saját terméséhez.

18:53

Kádár és a Dinamo-címer

Gratulálunk @kadikaaaa! Csak keményen, mint mindig! Sok sikert! #????? #dinamokiev #Dynamo #hungarian #football

CMG™ Careers Management Group™ (@cmgrouphu) által közzétett fénykép,

18:55

Nyert a Manchester United

A Premier League 25. fordulójában a Manchester United 2-0-ra verte hazai pályán a Watfordot.

További eredmények: Sunderland-Southampton 0-4, Middlesborough-Everton 0-0, Stoke-Crystal Palace 1-0, West Ham-West Brom 2-2. Itt vannak a részletek.

19:02

Ajjaj, Aleix Vidal!

A Barcelona középpályása az Alavés elleni meccs 86. percében szenvedett nagyon csúnya sérülést, miután Theo Hernández 0-6-nál túlzott vehemenciával csúszott rá egy labdáért. Nem cserélnénk bokát szegény Vidallal.

19:33

Guzmics excsapata

A Wisla Krakow ezzel a nem kis góllal vezet a Korona Kielce ellen. A tettes neve: Patryk Malecki.

19:56

Barcelonaiakat vertek

Méghozzá Gasteizben, az Alavés elleni mérkőzés előtt, ahol 50 kapucnis felsőt viselő huligán támadt rá a vendég szurkolókra.

20:02

Barcelonaiak vertek

Sajnos ezúttal magyarokat. Kézilabda férfi Bajnokok Ligája: Telekom Veszprém - Barcelona 22-25.

20:08

1-0-ról folytatjuk

A labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőinek rangadóján, azaz Ferencváros-Honvéd találkozón a felek 1-0-s hazai vezetésről kezdték meg a második félidőt ebben a percben. Azt az egy gólt a zöld-fehérek új nigériai szerzeménye, Amadou Moutari szerezte a 33. percben. Az FTC-ben kezdőként lépett pályára Kleinheisler László.

20:13

Nem Dzsudzsákék meccse volt

Dzsudzsák Balázs csapata, az al-Wahda 3-0-ra kikapott az al-Naszr csapatától az Emirátusok bajnokságának 18. fordulójában. A magyar szélső végig a pályán volt.

20:15

Leo jött

Nem, nem Messi, hanem Leandro, a Ferencváros veterán védője, aki egy szöglet utáni fejelgetés végén (Gera Zoltán fejjel tette a brazil fejére a labdát) bólintott Gróf Dávid kapujába. 2-0 az 52. percben.

20:17

Hátrányban a Hertha

Guido Burgstaller 41. percben szerzett góljával a szünetben Schalke-Hertha 1-0.

20:28

Ezért vezet 2-0-ra a Liverpool

Meg azért, mert Saido Mané két percen belül rúgott két gólt. De az, hogy az Opta indulása, azaz 2003 óta egyszer sem találták nyolcszor a Spurs kapuját, ma viszont igen, árulkodó adat:

20:49

Coutinho, a bátor

A Pool brazilja új szintre emelte a védekezést, és példát mutatott rettenthetetlenségből:

20:51

Meleg lesz a Bozsikban

Davide Lanzafame góljával a Honvéd a 88. percben szépített, így 2-1-re nyert a Ferencváros a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének rangadóján. Az biztos, hogy nehéz dolga lesz a címvédőnek a visszavágón, a szurkolóknak viszont jó ez az eredmény, mert biztos, hogy remek meccset láthatnak majd a második felvonáson.

Davide Lanzafame, Honvéd, Ferencváros Forrás: MTI/Koszticsák Szilárd
21:06

Csak nem lesz a vége 0-4

Goretzka góljával a Schalke már 2-0-ra vezet a Hertha ellen:

21:22

Ez nem lehet rossz érzés

A kétszeres kolumbiai válogatott Miguel Ángel Borja nem fogja egyhamar elfelejteni a napot, amikor megérkezett a Palmeirashoz.

21:54

Visszaelőzött a Liverpool

Jürgen Klopp csapata nyerte a PL-forduló rangadóját, miután Saido Mané első félidei villámgyors dupljával (16. és 18. perc) 2-0-ra legyőzte az Anfielden a Tottenhamet.

21:56

Nincs már semmi, csak a Real játszik

Persze, csak viccelünk, tudjuk, hogy sokan várták, nézik és szeretik a Realt, úgyhogy majd meg is írjuk, mi lett az Osasuna elleni meccs vége. Most viszont megköszönjük megtisztelő figyelmüket, és ezennel ünnepélyesen lezárjuk a szombati hírfolyamot.