Kövesse élőben a BL-sorsolást

msn neymar suarez messi barcelona
Luis Suarez of FC Barcelona celebrates with Lionel Messi and Neymar Jr. after scoring his side's second goal during the UEFA Champions League round of 16, 2nd leg, football match between FC Barcelona and Arsenal FC on March 16, 2016 at Camp Nou stadium in Barcelona, Spain. Photo Manuel Blondeau/AOP Press/DPPI
Cikkünk folyamatosan frissül
Öt ország nyolc klubja várja a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének nyoni sorsolását, kövesse velünk élőben, kivel játszik az elődöntőbe jutásért a Real Madrid, a Bayern München, a Barcelona, az Atlético Madrid, a PSG, a Manchester City, a Benfica és a Wolfsburg.
12:28
2016. március 18.

A szokott szeretettel

köszöntjük kedves olvasóinkat. Hamarosan kezdődik a Bajnokok Ligája negyeddöntőinek sorsolása, és csak reménykedni tudunk benne, hogy ügyesebben golyóznak az érintettek, mint a nyolcaddöntőknél.

Akkor ugyanis nemcsak két brutális párharcot (Juve-Bayern, Arsenal-Barca) hoztak össze az amúgy nem különösebben combos mezőnyben, de még azt is sikerült elintézniük, hogy a nyolc párharcból pont a két legérdekesebb legyen egy időben.

12:34

Önök mit gondolnak a sorsolásokról?

A szerkesztőségben pont arról beszélgettünk, hogy teljesen felesleges ekkora cirkuszt kerekíteni azért, hogy egy egykori futballista egy urnából kihúzzon egy golyót. Reméljük, ma sem kell sokáig élveznünk a semmitmondó beszélgetéseket és beszédeket, gyorsan lezavarják az érintettek.

Gianni Infantino, akit a legtöbben eddig onnan ismertek, hogy ő vezette ezeket az eseményeket, valószínűleg nem lesz jelen, hiszen közben a FIFA elnöke lett.

Gianni Infantino, a golyók mestere Forrás: AFP/Fabrice Coffrini
12:35

Nézzük akkor a résztvevőket

Szépen sorjában.

Első fontos közlendőnk: A negyeddöntők első összecsapására április 5-6-án kerül sor, a visszavágókat pedig április 12-13-án játsszák.

12:41

Barcelona

A Barcelona az E csoportot nyerte 14 ponttal, 8-cal megelőzve a második helyezett Romát és a harmadik Bayer Leverkusent. A legjobb 16 között kettős győzelemmel (2–0, 3–1) búcsúztatták az Arsenalt.
Vezetőedző: Luis Enrique
Legjobb góllövő: Lionel Messi, Luis Suárez, 6-6 góllal

Valaki nem fog örülni Lionel Messiéknek Forrás: AFP/Pierre-Philippe Marcou
12:42

Bayern München

A Bayern az F csoport élén végzett 15 ponttal az Arsenal, az Olympiakosz és a Dinamo Zagreb előtt. A legjobb 8 közé kerülésért a Juventust verték emlékezetes párharcok után: a torinói és a müncheni meccs is 2–2-es döntetlenre végződött, így jöhetett a hosszabbítás, amelyben még két gólt szereztek a németek.
Vezetőedző: Pep Guardiola
Legjobb góllövő: Robert Lewandowski, 8 góllal

Koccos volt a Juve elleni párharc Forrás: AFP
12:44

Real Madrid

A Real Madrid az A csoport élén végzett a megszerezhető 18 pontból 16-tal. Az egyenes kiesésben gólt sem kaptak a Romától, kettős győzelemmel (2–0, 2–0) verték ki az olaszokat. A sorozat legeredményesebb játékosa, Cristiano Ronaldo szerezte az első gólt mindkét meccsen.
Vezetőedző: Zinedine Zidane
Legjobb góllövő: Cristiano Ronaldo, 13 góllal

Cristiano Ronaldo Forrás: AFP
12:45

Paris Saint-Germain

A 13 pontos PSG a Real Madrid (16 pont) mögött végzett a 2. helyen az A csoportban a Sahtar Donyeck és a Malmö előtt. A csoportmeccseket követően oda-vissza verték 2–1-re a Chelsea-t.
Vezetőedző: Laurent Blanc
Legjobb góllövő: Zlatan Ibrahimovic, 4 góllal

Zlatan Ibrahimovicékat sokan szívesen elkerülnék Forrás: AFP
12:46

Atlético Madrid

Az Atlético a C csoport élén végzett 13 ponttal a Benfica, a Galatasaray és az Astana előtt. A legjobb 16 között a PSV Eindhovent verték tizenegyesekkel 8–7-re, miután mindkét mérkőzés 0-0-s döntetlennel végződött.
Vezetőedző: Diego Simeone
Legjobb góllövő: Antoine Griezmann, 4 góllal

Antoine Griezmann sem egy álomellenfél Forrás: AFP/Pierre-Philippe Marcou
12:48

Benfica

A Benfica C csoport második helyén végzett az Atlético Madrid mögött 10 ponttal. A nyolcaddöntők során kettős győzelemmel búcsúztatták az orosz Zenitet (1–0, 2–1).
Vezetőedző: Rui Vitoria
Legjobb góllövő: Nicolas Gaitan, 4 góllal

Nicolas Gaitanék egy átok ellen is küzdenek a BL-ben Forrás: AFP
12:49

Manchester City

A Manchester City a Juventus előtt szerezte meg a D csoport első helyét a Sevilla és a Borussia Mönchengladbach előtt. Az egyenes kieséses szakaszban a Dinamo Kijevet idegenben 3–1-re verték, a hazai mérkőzés nem hozott gólt.
Vezetőedző: Manuel Pellegrini
Legjobb góllövő: Raheem Sterling, 3 góllal

Raheem Sterling már három góllal házi gólkirály tud lenni Forrás: AFP/Paul Ellis
12:51

Wolfsburg

A Wolfsburg a Manchester Unitedet verte 3–2-re a csoportmeccsek utolsó körében, ezzel megszerezte a B csoport első helyét a PSV Eindhoven előtt. A német csapat aztán a belga Gentet búcsúztatta kettős győzelemmel (3–2, 1–0).
Vezetőedző: Dieter Hecking
Legjobb góllövő: Julian Draxler, 3 góllal

Vieirinháéknak a nagyok ellen is remekül megy Forrás: MTI/EPA/DPA/Julian Stratenschulte
12:54

Fontos!

Itt már nincs országvédettség, azaz bárki bárkit kaphat a sorsoláson. Amilyen szerencsénk van a sorsolással idén, simán lehet, hogy lesz egy Barca-Real és egy PSG-Bayern, miközben a Fakel Voronyezs és az Ankaragücü az osonópályán bemegy a négy közé.

12:58

Lássuk akkor a golyókat

13:02

Road to Milan

Egy kisfilm pörög éppen, bemutatják a legjobb nyolc közé jutott csapatokat, akik még versenyben vannak a milánói döntőért.

13:09

Gianluca Zambrotta a vendég

Ő fogja kihúzni a csapatokat. Azt mondja, szerinte lehet idén - a BL történetében először - címvédés, mert "a katalánoknak mindenük megvan ahhoz, hogy idén is nyerjenek."

Zambrottáról mindenkinek más jut eszébe, nekünk a BL egyik legnagyobb meccsén adott gólpassza maradt a legemlékezetesebb.

13:11

Real Madrid-Wolfsburg

a németek neve került elő az első golyóból, hozzájuk húzták a Real Madridot.

13:11

Bayern München-Benfica

A Bayern Münchenhez húzzák a Benficát, az első meccset rendezik Münchenben.

13:12

Barcelona-Atlético Madrid

Összejött a spanyol párharc, legutóbbi párharcukat ráadásul az Atlético nyerte. A Barca kezd otthon.

Barca-Atléti egymás ellen

A két csapat egyetlen egyszer találkozott Európában, 2014-ben Barcelonában döntetlen született 1-1, Madridban pedig 1-0-ra az Atlético győzött.

13:23

Wolfsburg-Real egymás elleni

A két csapat még soha nem találkozott nemzetközi kupameccsen.

13:25

Bayern-Benfica egymás ellen

Nyomasztó a müncheniek fölénye, hiszen 4 győzelem és  2 döntetlen mellett még soha nem kaptak ki a portugál csapattól. A gólkülönbség is masszív: 16-4 a németeknek.

13:27

PSG-City egymás ellen

A két csapat egy nemzetközi meccset játszott, azon (Manchesterben) 0-0-ra végeztek a felek a 2008-as UEFA-kupa csoportkörében.

13:29

Messiben bízhatnak

Lionel Messi 27 Atlético Madrid elleni meccsén 25 (!) gólt szerzett, háromszor is mesterhármast ért el.

Az aranylabdás Forrás: MTI/EPA/KEYSTONE/Valeriano Di Domenico
13:31

Ugyanakkor

A Barcelona csak egyet nyert meg legutóbbi hat, spanyol csapatok elleni Bajnokok Ligája-meccséből.

13:37

Nehezebbet nem is kaphatott volna a Barca

"Nem hiszem, hogy kaphattunk volna keményebb ellenfelet, mint az Atlético, amely jobban védekezik bármely más csapatnál. Szóval kaphattunk volna könnyebb ellenfelet is, de ez a BL-negyeddöntő, itt már nincs könnyű ellenfél. Tisztában vagyunk vele, mennyire ért a védekezéshez az Atlético" - mondta Javier Bordas, a Barca elnökségének tagja.

13:40

Közhelyparádé

Xabi Alonso: "Végig koncentrálnunk kell, ezen a szinten már nincs könnyű ellenfél."

Ha a Csepelt kapták volna, ugyanezt mondta volna.