Tolókocsiban vitték el az olimpiai bajnok futót

Cikkünk folyamatosan frissül
Nico Rosberg, a Mercedes német pilótája nyerte a Forma-1-es idénynyitót, Juan Manuel Lopez fantasztikus kiütéssel győzött Daniel Ponce De Leon ellen, a Milan szépen halt meg, a Juventus katartikus meccsen nyert, a Barcelona pedig legyalulta az Osasunát, hogy Messi újabb rekordot dönthessen. A vasárnapi sporthírek.
10:00
2014. március 16.

Sportőrület a tévében

Március 15-e miatt a magyar labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának legtöbb mérkőzését is ma játsszák, ezek közül három is képernyőre kerül. De látható lesz a Barcelona, a Juventus, a Manchester United és az Arsenal is. A részletes televíziós sportközvetítésről itt olvashat.

10:12

Padlózott, majd KO-val nyert

Immáron második alkalommal csapott össze a korábbi két súlycsoportban is világbajnok Juan Manuel Lopez és a WBC korábbi pehelysúlyú bajnoka, Daniel Ponce De Leon. Az első találkozó hamar véget ért, hiszen JuanMa az első menetben megállította De Leont és a második felvonás sem tartott sokkal tovább.

A Profiboksz.hu beszámolója szerint a nyitó etapban De Leon tűnt jobbnak, sikerült néhány kemény találattal megszórnia a kissé komótosan kezdő Lopezt. A második körben egy balkezes már meg is rogyasztotta Lopezt és mivel a kesztyűje padlót ért, érvényes leütésnek minősült. A számolást követően De Leon megpróbálta befejezni a találkozót, ám Lopez elkapta őt egy hatalmas jobb kezessel, ami keményen földhöz vágta De Leont. A számolást követően Lopez megsorozta De Leont, aki a kapaszkodásból ismét a földön találta magát. Ezt is sikerült átvészelni, de a következő Lopez roham végét már nem várta meg Luis Pabon és közéjük ugorva beszüntette a találkozót.

10:15

Rosberg nyerte az idénynyitót

Nico Rosberg, a Mercedes német pilótája nyerte a Forma-1-es világbajnoki sorozat szezonnyitó Ausztrál Nagydíját. A 28 éves versenyzőnek ez volt pályafutása negyedik futamgyőzelme. A második helyen a hazai közönség előtt szereplő Daniel Ricciardo, a Red Bull ausztrál pilótája, a harmadikon pedig a McLaren dán újonca, Kevin Magnussen végzett. A részletekről itt olvashat.

10:32

Visszavonul a világbajnok

Negyvenegy évesen hivatalosan is bejelentette visszavonulását Rivaldo. A világbajnok, egykori aranylabdás brazil csillag pályafutása legszebb éveit a Barcelonában töltötte, a Milannal nyert Bajnokok Ligáját, és volt bajnok Görögországban és Üzbegisztánban is. A részletekről itt olvashat.

10:59

Federer-Djokovic 33. alkalommal

A történelem 33. Roger Federer-Novak Djokovics csatájára kerül sor magyar idő szerint vasárnap este Indian Wellsben. A 4.72 millió dollár összdíjazású ATP-torna döntőjébe elsőként a svájci jutott be, aki 6:3, 6:1-re győzött az ukrán Olekszandr Dolgopolov ellen, míg Djokovic 7:5, 6:7, 6:1-re verte az amerikai John Isnert.

11:21

Fegyelmi várhat a köpő csatárra

Amennyiben az Angol Labdarúgó Szövetség úgy ítéli meg, hogy George Boyd tudatosan köpte le Joe Hartot, a Manchester City kapusát, úgy a Hull City csatárára akár fegyelmi eljárás is várhat. A Manchester City úgy nyert idegenben 2-0-ra David Silva és Edin Dzeko góljaival a szombati bajnokin, hogy Vincent Kompany már a 10. percben piros lapot kapott.

11:46

Szűcs Lajost is kitüntették

Március 15-e alkalmából Pápa városa az egyik legmagasabb helyi kitüntetést, Pápa Város Díszoklevelét adományozta Szűcs Lajosnak, a Lombard Pápa csapatkapitányának. Az indoklás szerint Szűcs "a városi és az országos sportéletben nyújtott kiemelkedő teljesítményével, a fiatalok körében a rendszeres sportolást népszerűsítő tevékenységével és példamutató sportolói pályafutásával kivívta Pápa város polgárainak tiszteletét és elismerését." A kapus eddigi 447 élvonalbeli mérkőzésen öt gólt is szerzett, a Pápa mezét az NB I-ben 155 alkalommal viselte.

12:01

Ráadásban nyert a Pacers

A Keleti főcsoport élén álló Indiana Pacers hosszabbításban nyert az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság legutóbbi játéknapján

Veszélyben Sofronék vb-részvétele

Április 20-26. között Dél-Koreában lép pályára a magyar jégkorong-válogatott a divízió I-es világbajnokságon. Hári János, Nagy Gergő, Sofron István és Vas Márton részvétele veszélybe kerülhet, de még mindenki játékára van esély. A részletekről itt olvashat.

12:53

Ez a kaland izgatta Cseh Lászlót

Cseh László a következő két hétben az ötszörös olimpiai, tizenötszörös világ- és hússzoros rövid pályás világbajnok Ryan Lochte-val készül együtt, a világbajnok magyar úszót az amerikai klasszis hívta meg a charlotte-i edzőtáborba. A részletekről itt olvashat.

13:21

Mourinho nem szobor

José Mourinho nem érti, miért kapott piros lapot az Aston Villa elleni, 1-0-ra elveszített szombati bajnokin. A Chelsea portugál szakvezetője szerint Chris Foy bíró az első perctől az utolsóig rosszul vezette a mérkőzést, magyarázatot viszont nem adott a piros lapok miatt.  A részletekről itt olvashat.

13:54

Doll nem tűr tovább

Az első két idei bajnokin nem tudott még győzni a Ferencváros labdarúgócsapata, a Győr elleni 1-1 után az MTK-től szenvedett 3-2-es vereséget. Thomas Doll vezetőedző az MTVA-nak adott exkluzív interjújában azt mondta, a csapat karakterével elégedett vagyok, de okosabbnak, rafináltabbnak és fegyelmezettnek kell lenni.

"A játékosaim nem lehetnek fegyelmezetlenek, ez be kell fejeznünk, mert tovább nem tűröm" - célzott Pavlovic, illetve Jenner piros lapjaira. "Nyolc hétig dolgoztunk keményen, nem tűröm, hogy egy-egy játékos tönkre tegye a munkánkat. A Fradinál remek a háttér, kiválóan a munkatársak. A klub mozgásban van, fejlődik. A játékosoknak látniuk kell, hogy a Fradiban játszani óriási lehetőség."

14:25

Mandzukic ismételt

Tavalyi sikere után most is Mario Mandzukic, a Bayern München játékosa nyerte el a év labdarúgója címet hazájában, Horvátországban. A 27 éves, válogatott futballista szombaton este, a Bayer Leverkusen felett aratott 2-1-es bajnoki győzelmet követően vehette át az elismerést, amelyet a Vecernji list című napilap szavazásán elnyert első helyével érdemelt ki. Másodikként a Real Madidban légióskodó Luka Modric zárt a voksoláson. Mandzukic 17 találattal vezeti a Bundesliga góllövőlistáját az egyformán 15 gólos Robert Lewandowski (Dortmund) és Adrian Ramos (Hertha) előtt.

14:55

Gól nélküli spanyol iksz

A Primera División 28. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén nem született gól, az Elche otthon 0-0-s döntetlent játszott a Betisszel.

15:20

Előzött az Atalanta

Sima, 3-0-s győzelmet aratott hazai pályán az Atalanta csapata a Sampdoria ellen az olasz labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában, így a bergamóiak megelőzték a forduló előtt azonos pontszámmal, de jobb gólkülönbséggel előttük álló genovaiakat.

Serie A, 28. forduló:
Atalanta - Sampdoria 3-0
gól: Carmona (36.), Bonaventura (42.), Denis (57.)

15:30

Fenninger lesíelte a mezőnyt

Az összetettbeli elsőségét már korábban bebiztosító osztrák Anna Fenninger nyerte az alpesi sízők világkupa-sorozatának idénybeli utolsó versenyét, a női óriásműlesiklást, és vasárnapi sikerének köszönhetően ebben a szakágban is az élen végzett.A svájci Lenzerheidében rendezett vk-döntő záró számában kettős osztrák diadal született, a 24 éves győztes mögött ugyanis honfitársa, Eva-Maria Brem lett a második. Harmadikként a svéd Jessica Lindell-Vikarby zárt. Fenninger az elmúlt hetekben olimpiai arany- és ezüstérmet, valamint összetett vk-győzelmet ünnepelhetett, most pedig a szakági elsőség is hozzá került. Összességében pályafutása nyolcadik vk-sikerét aratta, ebből hetet óriásműlesiklásban.

Eredmények, női óriásműlesiklás:
1. Anna Fenninger (osztrák) 2:01.28 p (59.37 mp/1:01.91 p)
2. Eva-Maria Brem (osztrák) 2:01.53 (1:00.06/1:01.47)
3. Jessica Lindell-Vikarby (svéd) 2:01.61 (59.51/1:02.10)

A szakági világkupa végeredménye 8 verseny alapján: 1. Fenninger 518 pont, 2. Lindell-Vikarby 492, 3. Maria Pietilä-Holmner (svéd) 339

Az összetett vk végeredménye 32 verseny után: 1. Fenninger 1371, 2. Maria Höfl-Riesch (német) 1180, 3. Lara Gut (svájci) 1101

15:45

Győrben nyert a Pinkk Pécs

A PINKK Pécs ötpontos győzelmet aratott a Győr vendégeként a női kosárlabda NB I középszakaszának vasárnapi játéknapján.

Eredmény:
középszakasz:
HAT-AGRO UNI Győr - PINKK Pécsi 424 54-59 (14-11, 7-20, 15-12, 18-16)

15:58

Brazília Dél-Amerika bajnoka is

A chilei zajló Dél-amerikai játékokon a világbajnok Brazília nyerte a női kézilabda tornát. A brazilok az utolsó meccsükön 39-13-ra lemosták Uruguayt, így hiába játszottak korábban döntetlent Argentínával, jobb gólkülönbségük miatt övék lett az első hely. A harmadik Chile, a negyedik Uruguay lett.

16:04

Vezet a Liverpool Manchesterben

A Rafael kezezéséért megítélt büntetőt Steven Gerrard lőtte félmagasan a kapu bal oldalába. Érdekesség, hogy Rafael pár perccel korábban Gerrard kíméletlen felrúgásáért kapott egy sárgát, de a kezezés után a bíró megkönyörült rajta, és nem állította ki (pedig kellett volna).

16:12

El van átkozva a Milan

Christian Abbiati szabálytalansága miatt a 7. percben gól- és emberhátrányba került a Milan a Parma elleni olasz bajnokin. A Milan kapusáé a legkorábbi kiállítás az idei Serie A-szezonban.

A mérkőzés előtt mintegy 200 Milan-szurkoló vonult fel a játékosok bejáratánál, egy "Méltatlanok!" feliratú transzparenssel. Az ultrák a játékosok és a vezetőség ellen tüntetnek, mert a Milan a legutóbbi öt meccséből hármat elveszített, és kettős vereséggel esett ki a Bajnokok Ligájából.

16:26

Hangáék nyertek Madridban

A Laboral Kutxa izgalmas meccsen verte az Estudiantes Madridot a spanyol kosárlabda-bajnokságban, és nagy lépést tett a rájátszásba jutás felé. A 18 percet kapó Hanga Ádám hat ponttal, öt lepattanóval és két gólpasszal zárt.

Eredmény: Estudiantes Madrid-Laboral Kutxa 84-87

16:33

Marka Noémi Világkupa-győztes

A cottbusi torna Világkupa női gerenda döntőjében Makra Noémi 13,925-ös pontszámmal végzett, ezzel egy orosz és egy román versenyzőt megelőzve győzött.

16:45

Utolsó interjú Novák Dezsővel

A Fradisziv.com megjelentette a Ferencváros korábbi kétszeres olimpiai bajnok játékosával és edzőjével, a február 26-án elhunyt Novák Dezsővel készített utolsó interjút. A részletekről itt olvashat.

16:59

Bukott, célba ért, összeesett

Hihetetlen kalandokat élt át a New York-i félmaratonon az 5000 és 10 ezer méter olimpiai bajnoka, Mo Farah. A világklasszis brit atléta a verseny során először hatalmasat bukott, majd nagy hajrával utolérte az élbolyt, második helyen célba ért, ott viszont összeesett, és végül tolókocsiban kellett elvinni. A részletekről itt olvashat.

17:22

Egy kihagyott büntető is belefért

Nem volt szívbajos Mark Clattenburg játékvezető, három büntetőt is megadott a Liverpoolnak az Old Traffordon, de a sima, 3-0-s vendéggyőzelembe még az is belefért, hogy Steven Gerrard egy tizenegyest elhibázzon.

Eredmény, Premier League, 30. forduló:
Manchester United - Liverpool 0-3 (0-1)
gól: Gerrard (34., 46. - mindkettőt büntetőből), L. Suárez (84.)
piros lap: Vidic (77., ManUnited)

17:35

Mezőkövesden nyert az Újpest

Az Újpest egy hajrában szerzett góllal 1-0-ra győzött a Mezőkövesd vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 20. fordulójának vasárnapi első mérkőzésén. Az Újpest kezdte jobban a találkozót, de gólig nem jutottak a vendégek. A félidő közepére a meg-megélénkülő szélben ellaposodott a játék, komolyabb lehetőség nem adódott egyik csapat előtt sem. A szünet után sem változott a játék képe: többet támadott az Újpest, de nagy helyzetet nem tudott kialakítani. Az utolsó negyedórában aztán megélénkült a játék, mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, s a győztes találatot végül a vendégek szerezték meg.

OTP Bank Liga, 20. forduló:
Mezőkövesd Zsóry – Újpest FC 0-1 (0-0)
Mezőkövesd, 2200 néző, v.: Andó-Szabó
gólszerző: Balogh (88.)
sárga lap: Melczer (51.), Kiss (90.), illetve Kabát (37.), Kosovic (70.)

18:02

Máris vezet az Arsenal a londoni derbin

Rosicky irgalmatlan nagy gólt vágott a Tottenhamnek a Premier League 30. fordulójának rangadóján. A cseh játékos a jobbösszekötő helyéről, külsővel bombázott a kapuba.

18:05

Otthon kapott ki a Milan

A Serie A 28. fordulójában hazai pályán kapott ki a Parmától a Milan, amely Christian Abbiati kiállítása miatt gyakorlatilag az egész meccsen emberhátrányban játszott. A Milan 0-2-ről még egyenlíteni tudott, de Amauri két perccel Mario Balotelli büntetője után visszaszerezte a vezetést a Parmának, amely végül 4-2-re nyert.

Atalanta-Sampdoria 3-0 (Carmona 36., Bonaventura 42., Denis 55.)

Milan-Parma 2-4 (Rami 57., Balotelli 76. - 11-esből, ill Cassano 9. 11-esből, és 51., Amauri 78., Biabiany 96.)

Cagliari-Lazio 0-2 (Lulic 19., Keita 68.)

Livorno-Bologna 2-1 (Benassi 46., Paulinho 53., ill. Krisztodolopulosz 86.)

Sassuolo-Catania 3-1 (Zaza 56., Missiroli 56., Sansone 89., ill. Bergessio 30.)

18:20

Iksz a Fradi-Loki

A félidőben 1-1-re áll a Ferencváros-Debrecen meccs az NB I-ben. A Fradi a nyolcadik percben vezetést szerzett Somália góljával, majd szűk húsz perccel később Volas egyenlített.

18:28

Hasít a Barca

Lehet, hogy húsz percet tartott a Barcelona Osasuna elleni meccse? Nem, huszonkettőt biztosan: Messi a 18. percben vezetést szerzett, négy percre rá Alexis Sánchez megduplázta az előnyt. A pamplonaiak úgy tűnik, idegenben nem olyan veszélyesek, mint otthon.

És egy végeredmény a Bundesligából: Hamburg-Nürnberg 2-1, a hazaiak elléptek az osztályozós helyről.

18:35

Koller, Lencse

Nincs gólzápor az NB I.-ben: az 1-1-re álló Ferencváros-Debrecen meccsen kívül összesen még két találkozón még két gól született: Pécs-MTK 1-0 (g: Koller Krisztián), Kaposvár-PFLA 0-1 (g: Lencse László).

18:55

Ez tényleg sima

Iniesta is lőtt egyet, a félidőben Barcelona-Osasuna 3-0. A katalánok készülhetnek a következő meccsre, a Real Madrid elleni Clásicóra, amelyet jövő vasárnap rendeznek majd.

19:20

Messi apoteózisa

Lionel Messi lett minden idők legeredményesebb Barcelona-játékosa: kétszer is betalált az Osasuna ellen, így már 370 gólnál jár az argentin, feltéve, ha tét- és barátságos meccseket is számoljuk. A korábbi rekordot a gránátvörös-kék mezt 1912-27-ig viselő Paulino Alcántara tartotta.

19:30

Csak a Pécs győzött

Egyetlen csapat nyert a délutáni meccseken az NB I-ben: FTC-DVSC 1-1 (gól: Somália, ill. Volas), Pécs-MTK 1-0 (g: Koller), Kaposvár-PFLA 1-1 (g: Kink, ill Lencse). Éppen ebben a percben kezdődött a Videoton-Győr rangadó.

19:35

Csak a Barca

A Barca már 5-0-ra vezet, az eddigi utolsót Tello lőtte a 80. percben. És íme Messi második, a Barca negyedik gólja:

19:50

Elképesztő gól döntött

Az Arsenal Tomas Rosicky gyönyörű góljával verte a Tottenhamet, így ismét rosszabb gólkülönbséggel harmadik a tabellán a Chelsea és a Liverpool mögött:

20:00

Lesújtott a Barca

Csaknem elpusztította a Barcelona az Osasunát a spanyol bajnokságban: 7-0 lett a vége, Messi triplázott, így már minden idők legeredményesebb Barca-játékosának mondhatja magát. A gólok: Messi 18., Sánchez 22., Iniesta 34., Messi 63., Tello 78., Messi 88., Pedro 90.

20:05

Búcsú Szocsitól

Látványos záróünnepséggel fejeződött be a téli paralimpia Szocsiban:

20:15

Győri hangorkán

A Győr-Larvik női kézis Bajnokok Ligája-meccsen a nézők kifütyülték az európai szövetség, az EHF himnuszát, így tiltakozva az ellen, hogy a Görbicz Anitát egy hete lefejelő Milena Knezevic csupán kétmeccses eltiltást kapott. A montenegrói játékos így játszhat a budapesti final four döntőjében, ha csapata, a Podgorica bejut oda.

20:22

Gerrard csókja

Így örült a második góljának az Old Traffordon Steven Gerrard. A Liverpool végül 3-0-ra nyert a MU otthonában.

20:26

Vidi-Győr félidő

0-0.

20:35

Messi rég volt ilyen jó

Lionel Messi triplázott a Barca-Osasunán (7-0), ez volt az első mesterhármasa tavaly szeptember 18-a óta, mikor az Ajaxot keserítette a BL-ben. Összesen pedig a 25. tripláját lőtte a Barcában (18 bajnoki, 2 spanyol kupa-meccs, 4 BL-meccs, egy spanyol szuperkupa-döntő).

20:45

Kettővel megy a Győr

Félidőben 14-12-re vezet a Győr a Larvik elleni BL-csoportmeccsen. A szünetben Kelecsényi Ernő, a klub elnöke a DigiSportnak úgy nyilatkozott: Knezevic eltiltása nincs arányban a tette súlyával. A Győr további lépéseket fontolgat: más európai klubokkal összefogna a Podgorica-féle játékstílus normális keretek közt tartására.

20:55

Juve-kezdő

Ezzel a csapattal lép pályára a Genoa otthonában a Juventus: Buffon - Barzagli, Bonucci, Caceres, Lichtsteiner - Vidal, Pirlo, Pogba, Asamoah - Llorente, Osvaldo. A címvédő fellépése mellett még egy meccs lesz a Serie A-ban, a Fiorentina a Chievót fogadja.

21:05

Moyes: Nem hittem volna

David Moyes, a ManUnited edzője a Liverpool elleni vereség után elismerte: "nem gondolta volna, hogy ennyire nehéz" a MU-t irányítani. Az ellenfél edzője, Brendan Rodgers azt mondta, jelenleg csúcson van a csapata önbizalma, és ha hasonló intenzitással tud játszani a továbbiakban, győzelmi szériában marad.

21:20

Rooney pocsék napja

Wayne Rooney a MU-Liverpool után kijelentette: "A Liverpool elleni rémálom az egyik legrosszabb napom, ami valaha a futballban volt."

Mostanában azért akadnak hasonlóan rossz napok: a Manchester United a mostani bajnokságban csupán 18 gólt lőtt hazai pályán, éppen annyit, mint a ligautolsó Fulham.

21:32

Görbiczék győzelme

Női kézilabda Bajnokok Ligája: Győr-Larvik 31-29. A Győr csoportelső, a májusi, budapesti final4-ban a dán Midtjylland lesz majd az ellenfele.

21:37

Kikapott a Videoton

Videoton-Győr 0-1
gól: Martínez (67.)

A Győr három vesztes és négy nyeretlen tétmeccs után győzött, a Videoton december nyolcadika óta először kapott ki (akkor szintén otthon, a Ferencváros ellen veszített).

21:55

Még egy 31-29

A Győr női kézisei után a fradisták is 31-29-re nyertek, csak ők a Magyar Kupa negyeddöntőjében: Érd - FTC-Rail Cargo Hungaria 29-31 (12-13).

22:10

Hasít a Sevilla

Simán nyert a Sevilla a Primera Divisiónban, ezzel továbbra is az EL-szereplést érő hatodik helyen áll - de csak akkor marad ott, ha este nem nyer a Real Sociedad.

Sevilla-Real Valladolid 4-1
gól: Gameiro 2, Rakitic, Figueiras, illetve Javi Guerra

22:20

Vezet a Fiorentina

A nemzetközi szereplésre hajtó Fiorentina Cuadrado 11. percben lőtt góljával vezet a Chievo ellen. A Genoa lapokat gyűjt: 28 perc alatt négy sárgát szedett össze a Juventus ellen.

22:30

Orbán második

A kalapácsvető Pars Krisztián szombati második helye után most Orbán Éva női kalapácsvetésben szerzett ezüstérmet a portugáliai Leiriában rendezett téli dobó Európa Kupán. Orbán mindössze két érvényes kísérlettel zárt, ám másodikra egészen 72,49 méterig repítette a szert. Orbán idei legjobbjával mindössze 31 centiméterrel maradt el a győztes lengyel Joanna Fiodorowtól. Parsot szintén lengyel rivális, Pawel Fajdek dobta túl.

22:35

Ibra máris

A PSG már a 14. percben vezetést szerzett a Saint-Étienne ellen. Ki más lőtt volna gólt, mint Zlatan Ibrahimovic?

22:40

Szívatják a Juvét

Két olasz bajnoki a félidőben jár, a Fiorentina 2-0-ra vezet a Chievo ellen, a Genoa-Juventus 0-0-ra áll. Pedig a vendégek kétszer is betaláltak, mindkétszer Osvaldo révén, de mindkétszer les miatt érvénytelenítette a gólt Paolo Mazzoleni. Kár: a második szabályos volt és szép, Pogba tartotta szépen a labdát a védők közt, majd sarokkal játszott Osvaldóhoz, aki elegánsan átlöbbölte a labdát a kapus felett.

22:50

Heidum nagyot ment

Heidum Bernadett egészen az elődöntőig jutott, s végül a nyolcadik lett 1000 méteren a montreali rövidpályás gyorskorcsolya-világbajnokság zárónapján. A szám másik magyar indulója, Tóth Patrícia a 34. helyen zárt. Az aranyérmet a dél-koreai Sim Szuk Hi szerezte meg, aki később a 3000 méteres szuperdöntőben sem talált legyőzőre.

A férfiak hasonló távján Lóth Dávid Manó a 24., Liu Shaolin Sándor pedig a 25. lett. A győzelmet a februári téli olimpia sztárja, az orosz színekben versenyző Viktor An szerezte meg.

22:55

Ibra megint

A félidőben PSG - Saint-Étienne 2-0, gól: Ibrahimovic 14. és 41. perc.

23:05

Pennetta tizedszer

Flavia Pennetta nyerte az Indian Wells-i tenisztorna női döntőjét. A 32 éves olasz játékos az elődöntőben az első helyen kiemelt kínai Li Nát búcsúztatta, a döntőben pedig Agnieszka Radwanskát: Pennetta (olasz, 20.)-A. Radwanska (lengyel, 2.) 6:2, 6:1.

A meccs után kezdték a férfiak döntőjét, melyben Roger Federer és Novak Djokovic 33. alkalommal néz farkasszemet egymással.

23:20

Buffon ünnepe

Gianluigi Buffon épp a 476. tétmeccsét játsza a Juventusban, ezzel beérte a klub egy másik kapuslegendáját, Dino Zoffot. Ünneplés gyanánt a szünet után kivédett egy ziccert és egy 11-est, még tíz perc van vissza a Genoa-Juventus bajnokiból. Gól nincs, de pörög a meccs.

23:35

Pirlo ünnepe

Elképesztő eseménydús volt a Genoa-Juventus meccs, és a végére még a gól is összejött: Pirlo tekert tökéletesen a jobb felsőbe a 89. percben. Be is húzta a meccset a torinói csapat. A másik Serie A-találkozón a Fiorentina 3-1-re verte a Chievót.

A maestro:

23:50

Nyert a Sociedad

Agirretxe góljával legyőzte a Real Sociedad a Valenciát, ezzel ismét ötödik a tabellán, öt pontra a már BL-selejtezős helyen álló Athletic Bilbao mögött.