A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának szombat esti mérkőzésén a Barcelona 1-0-ra nyert a Cádiz otthonában, így megerősítette a helyét a tabella második helyén, ráadásul folytatódott Xavi együttesének elképesztő sorozata.

Joao Felix álomgólja

A találkozó első félideje vendég fölényt hozott, Xavi együttese többet birtokolta a labdát, ráadásul kapura lövéssel is többször próbálkozott (4-8). Ennek a fölénynek a 37. percben lett meg az eredménye,

amikor Joao Felix egy jobb oldali szöglet után ollózott a kapuba.

Joao Felix, Barcelona
Joao Felix gyönyörű gólt lőtt
Fotó: A JORGE GUERRERO / AFP)

A 44. percben megduplázhatta volna az előnyét a Barca, de

Fermin Lopez lövése után Victor Chust a gólvonalról tudott menteni. Újabb gól nem esett, így 1-0-s vendég vezetéssel mentek a szünete a csapatok.

A második félidő elején, az 54. percben Juanmi gólját érvénytelenítették les miatt, a folytatás már nem volt ennyire érdekes. Nem sokkal később Christensen megmozdulása miatt reklamáltak a hazaiak büntetőt, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot, majd a 72. percben Joao Felix találta el a kapufát, az már más kérdés, hogy ezt lesről tette.

Az utolsó húsz percben okosan tartotta az előnyét a Barcelona, illetve Ter Stegen is kiválóan védett, így nem meglepő, hogy nem is esett újabb gól és a Barcelona 1-0-ra nyerni tudott a Cádiz otthonában.

Xavi együttes tíz meccse veretlen a La Ligában, és sorozatban hatodik találkozóján gólt sem kapott.