Az AC Milan egygólos győzelmet aratott az SS Lazio vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén. A meccs elsősorban nem az eredmény, sokkal inkább a három piros lap miatt marad emlékezetes.

A Bajnokok Ligájában nyolcaddöntős fővárosiak az 57. percben emberhátrányba kerültek Luca Pellegrini kiállítása miatt. A Lazio játékosa ki akarta engedni a labdát egy sérülés miatt, Christian Pulisic azonban nem túl sportszerű módon inkább támadásba lendült volna, így az olasz védő lerántotta, így hét perc alatt kétszer is sárga lapot kapott.

SS Lazio v AC Milan - Serie A TIM, Marco Di Bello
Marco Di Bello volt a főszereplő
Fotó: NurPhoto via AFP / NurPhoto via AFP/Giuseppe Maffia/NurPhoto

Ezt pedig az Európa-liga legjobb 16 csapata között szereplő piros-feketék

a hajrában tudták kihasználni a svájci Noah Okafor révén.

Ezt követőn elszabadultak az indulatok,

a mérkőzés teljesen kicsúszott Marco Di Bello kezéből,

és a ráadásban Adam Marusicsot és Mattéo Guendouzit is kiállította a játékvezető. Utobbinál egyszerre két lapot mutatott fel a bíró, így nem csoda, ha sok olasz oldal csak úgy jellemezte a meccset, hogy Lazio-Marco Di Bello 0-1.

A Milan a sikerével megerősítette a harmadik helyét, míg a találkozót nyolc játékossal befejező Lazio maradt a kilencedik.