15:002024. június 15.
Svájc

Lelátói dráma és meg nem adott tizenegyesek ellenére is kiütéses Fradi-győzelem

Ferencvárosi TC - ACF Fiorentina, FTC, Fradi, Ferencváros, Európa Konferencia Liga, csoportkör, 6. forduló, Groupama Aréna, Budapest, 2023.12.14.
A Ferencváros játékosai ünnepelnek, miután 1-1-es döntetlent játszottak a Fiorentina ellen a labdarúgó Konferencia-liga csoportkörének hatodik, utolsó fordulójában játszott mérkőzésen
Az év utolsó meccsén a bajnoki címvédő Ferencváros hazai pályán végig óriási fölényben játszva 3-0-ra legyőzte a vendég Zalaegerszeget.

A Ferencváros a Fiorentina ellen kiharcolt Konferncia-liga-továbbjutás bravúrjával a háta mögött, ugyanakkor számtalan hiányzóval várhatta egy rendkívül megterhelő időszak utolsó mérkőzését. Dejan Sztankovics vezetőedző a találkozó előtt elmondta, tizenegy játékosra nem számíthat sérülés, eltiltás vagy más ok miatt, így csak hat mezőnyjátékost tudott leültetni a kispadra.

Rengeteg hiányzó a Ferencvárosban

A Fiorentina elleni találkozóhoz képest Dibusz, Civic, Cissé, Aaneba, Marquinhos, Abu Fani és Zachariassen volt ott a kezdőben. Varga Barnabás, Botka Endre, Katona Bálint, Cebrail Makreckis és Anderson Esiti pedig a meccskeretbe sem került be. Az idényt remekül, gólzáporral nyitó csatárról Sztankovics elmondta, a sérülése után még korántsem százszázalékos Varga Barnabást illetően kezdettől fogva az volt a terv, hogy csak a Paks és a Fiorentina ellen lép pályára.

Cserék

Ritkán látni ilyet, de a Fradi az utolsó hat bajnokijából csak egyet nyert meg, és egészen biztosan a második helyen várja az új évet. A kezdés előtt Dibusz Dénes a szurkolók által megszavazott Év Játékosa-díjat, míg Marquinhos az 50. Fradi-meccsért (a Paks elleni bajnoki volt az) járó emlékplakettet vehetett át.

Első félidő

A Fradi azonnal támadólag lépett fel, és főleg Marquinhos aktív szélsőjátéka révén az első percekben többször is eljutott helyzetig a vendégek tizenhatosán belül. A 14. percben Pesics remek labdával ugratta ki a leshatáron Lisztest, aki a tizenhatoson belül visszahúzta a labdát Várkonyi mellett, majd lőtt, de Dombó lábbal hárítani tudott, az első igazi Fradi-ziccerből így nem lett gól.

Lisztes Krisztián (elől) az első félidőben még csak közel járt a gólhoz, a második játékrészben már be is lőtte a helyzetét Fotó: Polyák Attila - Origo

A vendégek 4-5-1-es védekező formációja többé-kevésbé le tudta lassítani a Fradi támadójátékát, Sajbán, Németh és Szendrei gyorsaságában bízva pedig gyors kontrákra alapozták támadójátékukat.

A 22. percben Dombó védte Abu Fani 20 méteres tekerését.

A 30. percben ápolás miatt állt a játék, miután Evangelu saját csapattársát, Mim Gergelyt tarolta le.

A 33. percben Márton Gábor cserélt, a fiatal Németh Dániel helyett a rutinosabb Yohan Croizet-t küldte pályára, remélve, hogy több veszélyt jelent majd így a ZTE a Fradi kapujára.

A félidő hajrájában teljesen beszorult a ZTE, a Fradi sorra rúgta a szögleteket, és záporoztak a beadások a vendégek tizenhatosára. A 42. percben egy lefejelt labda egerszegi kezet ért, de a VAR-kamionban úgy ítélték meg, hogy nem ért büntetőt. A 45. percben Abu Fani balról érkező beadása után Zachariassen fejelt közvetlen közelről a kapu mellé. A ráadásban Várkonyi kezén landolt a labda egy csúsztatás után, de a VAR ezúttal látott okot tizenegyesre.

Második félidő

A folytatás első perceiben kétszer is, ha nem is nagy, de azért helyzetbe került a ZTE, de az 50. percben csak megszerezte a vezetést a Ferencváros! Egy baloldali Civic-beadás után a középen érkező Pesic lövését még blokkolták a zalai védők, a Lisztes azonban az ötös sarkáról már a kapuba bombázta az elé pattanó labdát (1-0).

Lisztes Krisztián már a hatodik gólját szerezte az idényben Forrás: fradi.hu

Percekkel később Abu Fani tanári passza után Marquinhos lőtt 15 méterről ajtó-ablak helyzetben centikkel a kapu mellé. Az 58. percben újabb lehetséges ferencvárosi büntetőt vizsgált a VAR, de ismét úgy ítélték meg, hogy Evangelu Lisztesnek visszakézből kiosztott pofonja sem ér tizenegyest.

A Fradi mindent megtett a második gól megszerzéséért, de a ZTE nagyon elszántan védekezett,

de nem bírta kihúzni a folytatást újabb kapott gól nélkül.

A 76. percben a Fradi tizedik szöglete után Aaneba elé került a labda, ő pedig hat méterről kíméletlenül a kapuba vágta (2-0).

Dráma a lelátón

Közvetlenül a szöglet és a gól előtt egy szurkoló rosszul lett és összeesett a lelátón, a pillanatokon belül a helyszínre érkező mentősök azonban ellátták és percekkel később magához is tért.

A 87. percben a nem sokkal korábban csereként beállt Ben Romdhane végképp eldöntötte a mérkőzést: egy szép baloldali akció végén

Zachariassen tette tovább sarokkal a labdát, a tunéziai középpályás pedig 15 méterről gyönyörűen lőtte ki a bal felső sarkot (3-0).

A 90. percben a sokáig sérül Tokmac Nguen és Tosin Kehinde is pályára léphetett. A Fradinak még az utolsó pillanatokban is volt helyzete, de Dombó védeni tudott. A Fradi a Paks mögött a második helyen zárja az évet, míg a ZTE, amennyiben a Mezőkövesd nyerni tud a Puskás Akadémia ellen, kieső helyen kezdi 2024-et.