Elképesztő izgalmak után dőlt el, hogy egy topligás csapat is lehet a Fradi ellenfele

Betis, Rangers, foci, Európa-liga
Rangers' Belgian-born Nigerian striker #09 Cyriel Dessers vies with Real Betis' Spanish midfielder #21 Marc Roca and Real Betis' Argentinian defender #06 German Pezzela during the UEFA Europa League 1st round day 6 group C football match between Real Betis and Glasgow Rangers at the Benito Villamarin stadium in Seville on December 14, 2023. (Photo by CRISTINA QUICLER / AFP)
A labdarúgó Európa-liga C csoportjában az utolsó forduló előtt még egyik helyezés sorsa sem dőlt el, a kiegyenlített kvartett pedig végül nem akármilyen hajrát hozott. Végül a skót Glasgow Rangers, a cseh Sparta Praha, a spanyol Betis folytathatja tavasszal is az európai kupaporondon, míg a ciprusi Arisz Limasszol kiesett.

A zárókör előtt a Betis 9 ponttal vezette a csoportot, mögötte a Rangers 8, a Sparta 7, az Arisz 4 ponttal állt. A fordulatos Betis-Rangers meccs 3-2-es vendég sikerrel zárult, míg a csoport másik meccsén a prágaiak idegenben nyertek 3-1-re, már az első játékrészben eldöntve a találkozót. A 78. percig (ekkor még 2-2 volt a Betis-Rangers, és 0-3 az Arisz-Sparta meccs állása)

úgy tűnt, a csoportelsőségről az dönthet a minden alapszempontból egyformán álló Betis és a Sparta Praha között, hogy a három idegenbeli csoportmeccsükön melyikük lőtt több gólt.

Végül a glasgow-i gól ezt a számolgatást meghiúsította, a Rangers pedig megszerezte a csoportelsőséget.

A Betis-Rangers meccsen felváltva szerezték a gólokat a csapatok Forrás: AFP/Cristina Quicler

A Betist kaphatja a Ferencváros

Az utolsó forduló eredményeivel az Arisz csoportutolsóként zárt, a Real Betis pedig harmadik lett, azaz a spanyol csapat a Ferencváros egyik lehetséges ellenfele lesz a Konferencia-ligában. A C csoportot megnyerő Rangers közvetlenül az Európa-liga nyolcaddöntőjébe jutott tovább, a Sparta Prahának viszont egy körrel korábban, a Bajnokok Ligája csoportharmadikjainak egyikével is játszania kell.

V

A csoportok győztesei nyolcaddöntőbe jutottak, a másodikok pedig a Bajnokok Ligája csoportharmadikjaival csapnak majd össze a legjobb 16 közé kerülésért. A kvartettek harmadik helyezettjei átkerülnek a Konferencia-liga kieséses szakaszába, ahol közülük valamelyiket a Ferencvárossal sorsolják majd össze hétfőn.

Európa-liga, csoportkör, 6. (utolsó) forduló:
A csoport:
West Ham United (angol)-Freiburg (német) 2-0 (2-0)
Olimpiakosz (görög)-Topolya SC (szerb) 5-2 (3-0)
A végeredmény: 1. West Ham United 15 pont, 2. Freiburg 12, 3. Olimpiakosz 7, 4. Topolya 1

B csoport:
Ajax Amsterdam (holland)-AEK Athén (görög) 3-1 (2-1)
Brighton (angol)-Olympique Marseille (francia) 1-0 (0-0)
A végeredmény: 1. Brighton 13 pont, 2. Olympique Marseille 11, 3. Ajax Amsterdam 5, 4. AEK Athén 4

C csoport:
Real Betis (spanyol)-Glasgow Rangers (skót) 2-3 (2-2)
Arisz Limasszol (ciprusi)-Sparta Praha (cseh) 1-3 (0-3)
A végeredmény: 1. Glasgow Rangers 11 pont, 2. Sparta Praha 10, 3. Real Betis 9, 4. Arisz Limasszol 4

D csoport:
Sporting Lisboa (portugál)-Sturm Graz (osztrák) 3-0 (1-0)
Raków Czestochowa (lengyel)-Atalanta (olasz) 0-4 (0-2)
A végeredmény: 1. Atalanta 14 pont, 2. Sporting 11, 3. Sturm Graz 4 (4-9), 4. Raków 4 (3-10)