Aggódhat Marco Rossi a Fehérvár elképesztő bajnokija után - videó

Kalmár Zsolt volt a Fehérvár legjobbja
A Fehérvár hazai pályán egy elképesztően fordulatos meccsen 3-3-as döntetlent játszott a vendég Kecskemét csapatával. Mindkét csapat volt előnyben és hátrányban is, vendég oldalon remekeltek a cserejátékosok, míg hazai oldalon Katona Mátyás alkotott maradandót.

Az elmúlt öt forduló eredményei alapján az NB I két legjobb formában lévő csapatának találkozója zárta a fordulót. A Fehérvár öt meccsen 12, míg a KTE 10 pontot szerzett. A Ferencváros ellen a Groupama Arénában győzni tudó Vidi összeállítása két helyen változott: Flores és Kastrati maradt ki, a helyükre a válogatott Kalmár Zsolt, és a Fradi elleni győztes gólt szerző Szabó Levente került be.

Kalmár Zsoltra főszerep várt... volna Forrás: fehervarfc.hu

Szabó István csapata azzal a bravúrral büszkélkedhetett, hogy Szalai Gábor, Szuhodovszki Soma és Horváth Krisztofer személyében három aktuális válogatott játékos tudott felvonultatni. És bekerült az a Zeke Márió is a csapatba, aki a két együttes augusztusi meccsén még a fehérváriak mezét viselte.

GYORS GÓLVÁLTÁS

Lelkesen kezdték a meccset a csapatok, nem csoda, hogy a 11. percben már 1-1 volt az eredmény. A vendégek szereztek vezetést, miután a 9. percben Zeke beadását Szalai Gábor csúsztatta Szerafimov mellől a hazai kapuba (0-1).

A hazai csapat azonban nem roggyant meg, sőt két percen belül egyenlített: Schön Szabolcs nagyszerű passza után Katona Mátyás lőtt közelről a kapuba. A labda Belényesi és kecskeméti kapus, Varga Bence lábai között is átment, mielőtt a hálóban kötött volna ki (1-1).

BOMBÁZÓK MINDKÉT OLDALON

A gólváltás után sem vettek vissza a csapatok, a 15. percben Kalmár óriási bombáját kellett kitolnia a bal kapufa mellől Vargának, míg a túloldalon Horváth Krisztofer lövése után suhat el a labda kevéssel a kapu mellett-fölött.

A 25. percben Zsótér Donát másodperceken belül két "gólpasszt" adott, nem rajta múlt, hogy nem szerezte meg újra a vezetést a Kecskemét:

előbb Szuhodovszki törte el a labdát ziccerben, majd Tóth Barna nem találta el a középre lőtt labdát. A félidő közepén beszorult a Fehérvár, a hazaiak szinte csak elrugdosni tudták a labdákat.

A 28. percben egy labdáért tett mozdulat után

Kalmár Zsolt maradt lent a gyepen, fájdalmas arccal kapva az ágyékához.

A 36-szoros magyar válogatott, aki Marco Rossi csapatának egyik fontos pillére, nem is tudta folytatni a mérkőzést, Flores állt be a helyére.

A 42. percben Tóth Barna fejelte a labdát a hazai kapuba, de rögtön gyanús volt, hogy helyet csinált magának, kilökve a labda alól Szerafimovot. A VAR jelezte is Csonka Bence játékvezetőnek, hogy nézze meg az esetet, a bíró pedig valóban érvénytelenítette a KTE gólját. A félidő ráadásában 15 méterről fordulásból Kodro bombázott a kapu fölé.

FORDULÁS UTÁN FORDULAT

Szünet után előbb Katona Mátyás lőtt egy kapufát, amire válaszul Horváth Krisztofer lövését védte nem kis bravúrral Tóth Balázs. Ami az 50. percben még nem sikerült Katonának, az a 61. percben igen, amikor a percekkel korábban csereként beállt

Lirim Kastrati remek jobboldali beadását tanári módon vette át, majd kapásból a bal alsó sarokba bombázta, fordított a Fehérvár (2-1).

De nem sokáig vezettek a hazaiak, mert egy kapu előtti kavarodás végén a két perccel korábban csereként pályára lépő Nagy Olivér kiegyenlített a 76. percben (2-2). És még nem volt vége a fordulatoknak! A 80. percben Kastrati adott el könnyelműen egy labdát a saját tizenhatosánál, és Horváth Krisztofer lövését ugyan még kiütötte Tóth Balazs, de - a szintén cseréként pályára lépő - Szendrei duplázásával szemben már tehetetlen volt a fehérvári kapus (2-3).

KATONA MESTERMŰVE

Az utolsó perceket nagyon megnyomta a Fehérvár, a KTE a labdával is alig találkozott, és meg is lett az erőfeszítések eredménye:

a ráadás első percében Katona Mátyás 20 méterről egy irdatlanul nagy gólt lőtt (3-3)!

A csatár ezzel mesterhármast ért el, a bajnokságban pedig megduplázta találatai számát, már hat gólnál jár.

Az első hét bajnokijukon egyetlen győzelmet arató fehérváriak legutóbbi nyolc meccsükből csak egyet vesztettek el.