Szoboszlai két gólpasszal varázsolt a Liverpoolban - videó

Szoboszlai Dominik
Liverpool's Japanese midfielder #03 Wataru Endo (L) and Liverpool's Hungarian midfielder #08 Dominik Szoboszlai react at the end of the English League Cup third round football match between Liverpool and Leicester City at Anfield in Liverpool, north west England on September 27, 2023. Liverpool wins 3 - 1 against Leicester City. (Photo by PETER POWELL / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
Az angol labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában a Szoboszlai Dominikkal felálló Liverpool 3-0-ra legyőzte a Nottingham Forestet az Anfielden, mindezt úgy, hogy a magyar középpályás két gólpasszt is adott a találkozón.

A negyedik helyen álló Liverpool az idei szezonban még százszázalékos az Anfielden, ráadásul a legutóbbi húsz bajnoki meccséből csak egyet veszített el, így egyértelmű esélyese a Nottingham Forest elleni találkozó. A vendégek az utóbbi öt meccsükön nyeretlenek voltak a Premier League-ben, legutóbb a Chelsea otthonában tudtak győzni még szeptember elején.

Szoboszlai Dominik - aki a Liverpool korábbi kilenc bajnokiját egyaránt végigjátszotta - ezúttal is a kezdőcsapatban kapott helyet, és rendkívül aktívan futballozott. A Pool az első félidőben elképesztő dominanciával játszott, közel 80%-ban birtokolta a labdát, de sokáig nem tudta feltörni a Nottingham Forest védekezését.

A 31. percben aztán megszerezte a vezetést a Liverpool.

Egy gyors kontratámadás végén Mohamed Szalah adott remek labdát Darwin Núnez, akinek a közeli lövését Matt Turner óriási bravúrral védte, a kipattanóra viszont Diogo Jota érkezett, aki közelről az üres kapuba gurított (1-0).

A gólja után a portugál támadó egy Luis Díaz mezzel ünnepelt. A kolumbiai szélső nem lépett pályára ezen a meccsen, ugyanis szombat éjjel jött a megdöbbentő hír, hogy a Kolumbiában fegyveresek elrabolták a szüleit.

Négy perccel később növelte előnyét a Liverpool, méghozzá Szoboszlai főszereplésével.

Egy gyors kontra végén megint Szalah osztott ki egy kulcspasszt, csak ezúttal a magyar középpályásnak, aki az alapvonalról középre lőtt, az érkező Darwin Núnez pedig közelről a kapuba belsőzött (2-0).

• A magyar válogatott csapatkapitányának ez volt az első gólpassza a Premier League-ben.

A 40. percben aztán Szoboszlai kis híján megszerezte a második gólját a Premier League-ben. Egy visszagurított labdát 16 méterről tekert kapura a magyar válogatott csapatkapitánya, de Matt Turner hatalmas bravúrt bemutatva kiszedte a labdát a jobb alsóból.

A második félidőben a Liverpool ott folytatta, ahol abbahagyta, az 59. percben pedig Szoboszlai majdnem kiosztotta második gólpasszát.

Egy gyors kontra végén a magyar középpályás vezette rá a labdát a védelemre, 17 méterről lőhetett volna, de inkább a jobbján érkező Harvey Elliottnak passzolt, akinek a közeli ziccerébe belelépett egy védő.

A 77. percben aztán eldöntötte a meccset a Liverpool.

Egy labdaszerzés után Szoboszlai indult meg a saját térfelén, egy ötvenméteres keresztlabdával indította Mohamed Szalah-t, a Forest kapusa, Matt Turner borzalmas ütemben jött ki a labdára a kapujából, ami így átpattant felette, az egyiptomi támadó pedig köszönte szépen és az üres kapuba passzolt.

• A magyar válogatott csapatkapitányának ez volt a második gólpassza a Premier League-ben, ezzel megelőzte a magyarok versenyében a legendás Király Gábort, aki korábban gólpasszt adott a Crystal Palace játékosaként.

Az utolsó percekben a Forest még ment előre az egyenlítésért, a 86. percben Anthony Elanga révén még egy bődületesen nagy kapufáig is eljutott, de végül nem tudott szépíteni, így a Liverpool nagyon simán megnyerte a meccset, Szoboszlai pedig a 10. Premier League-mérkőzését is végigjátszotta.