A világbajnoki bronzérmes horvát válogatott hétfőn egygólos győzelmet aratott Örményországban, sikerével pedig a törököket megelőzve élre ugrott az Európa-bajnoki selejtezőcsoportjában.

A Nemzetek Ligájában ezüstérmes csapat győztes gólját Andrej Kramaric lőtte a 14. percben Luka Modric szöglete után. Az örmények harmadik helyen maradtak, hátrányuk viszont három pontra nőtt a két riválissal szemben. A második helyezett törökök a horvátokhoz hasonlóan eddig szintén 10 pontot gyűjtöttek, de eggyel több meccset játszottak legfőbb riválisuknál, akikkel szemben az egymás elleni eredményük és a gólkülönbségük is rosszabb.

Andrej Kramaric góljával győztek a horvátok Örményországban Forrás: AFP/Karen Minasyan

A D csoportban Wales 2-0-ra nyert a pont nélkül utolsó Lettország vendégeként, ezáltal életben tartotta kijutási esélyeit.

A csoportokból az első kettő jut ki a jövő évi, németországi kontinensviadalra.

Eb-selejtezők, 6. forduló:
D csoport:
Lettország-Wales 0-2 (0-1)
Örményország-Horvátország 0-1 (0-1)
A csoport állása: 1. Horvátország 10 pont/4 mérkőzés (9-1), 2. Törökország 10/5 (8-6), 3. Örményország 7/5 (8-7), 4. Wales 7/5 (6-7), 5. Lettország 0/5